search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
דפדוף - אירוע רישומים ייחודי ב"סימן אמנות עכשווית" ,יום שישי 4.4.08 11:00-14:00 רחוב ביאליק 12
anat michaelis (הגדל)

אחת החוויות החזקות ביותר בשעת הביקור בסטודיו, היא חווית הדפדוף בין סקיצות, ערימות של רישומים ומחברות מתווים. חווית הגילוי של דימוי מיוחד מחוזקת בחוויה האינטימית של העברת דפים, חלקם משובחים אחרים שבריריים וכמעט מתפוררים. כל אוהבי הספר והנייר מתרגשים בשעה של מפגש אישי שכזה – וזו החוויה המזומנת, אומר חגי שליו, בין ערמות הרישומים ,ותוך מפגש עם יוצריהם.

שניים-עשר אמנים הוזמנו להציג על גבי שולחנות את דפי הרישומים, שלרוב אין הם מציגים בפני הקהל הרחב. המבקרים יוכלו להעביר דפים בתוך קופסאות אכסון, בין דפי אלבומים ובתפזורת על השולחן. בין הדפים ימצאו עבודות אמנות מוגמרות ועבודות אמנות המתעדות תהליכי עבודה שונים מסקיצה ראשונית, רעיון ועד לפרט בתיאור מדוייק.

הצופה יוכל להעביר דף-דף בקצב האישי והאינטימי ביותר, כמו בשעת הביקור בסטודיו. הקרבה, הנגישות לעבודות והשיחה החופשית עם האמנים, שיהיו נוכחים אף הם, ייצרו אווירה של דיאלוג הדדי בין הקהל לבין האמנים.

יוצרים משתתפים: אלחנדרה אוקרט, חגי ארגוב, אירית בלוך, מרגו גראן, יואל גילינסקי, דרורה דקל, עדי ויצמן אהרוני, טסי כהן פפר, ענת מיכאליס לוי, רועי מרדכי, רונן סימן טוב, אלינה ספשילוב.

 

למידע נוסף -חגי שגב אוצר האירוע hagai@tamlil-segev.co.il


על המשתתפים (לפי סדר א"ב):

אלחנדרה אוקרט, יוצרת על גבי דפים שקופים ושקופים למחצה עבודות עדינות ושבריריות המדמות לעיתים תחושות של בדי משי. עבודותיה, המוצגות כעת גם בתערוכה במוזיאון ינקו דאדא חושפות מסע במחוזות דמיוניים ופנטסטיים.

חגי ארגוב, מרבה לעסוק בתיאור דיוקנו העצמי על גבי דפים, מעטפות וניירות מסוגים שונים. העבודה שלו היא דיוקן עצמי של האמן הבוחן את דמותו ואת יחסו למרחב ולנוף. עבודות אקספרסיביות ואינטנסיביות ויחד עם זאת רגישות.

אירית בלוך, הוותיקה מבין המציגים, מביאה לתצוגה את אווירת האמנות הקונספטואלית המהודקת של שנות השבעים. עבודותיה הרעננות, הראשוניות והרעננות, הן מן השיאים של המופשט הקולאז' הצרפתי המשובח ביותר. בלוך אינה מרבה להציג וחשיפה זו תהווה גילוי של ממש לחובבי העבודות על נייר.

מרגו גראן יוצרת דפי יומן אינטימי ואישי ביותר, החושפים בתהליך של גילוי והסתרה את תהליכי הנפש של האמן.

יואל גלינסקי, מציג בתוך אלבומי תמונות עבודות נייר החוקרות את המבט היהודי של הדימוי הוויזואלי. הוא מצייר וכותב טקסטים קצרים, שירים וסיפורים לצד דימויי מלאכים, עצים וצורות מופשטות בעלות היבטים ספיריטואלים.

דרורה דקל, תציג מחברות סקיצות של תיעוד התהליך הנבירה והחשיפה של ההסטוריה המשפחתית. הן מעין תהליך של גילוי של הבלתי מוכר: השואה והשפעתה על משפחתה ועליה. סדרה שלמה עוסקת במכתבים אדומים מן העיזבון המשפחתי שאליו חודרת דמותה של כיפה אדומה, כדמות העוברת מטמורפוזה תמידית.

עדי ויצמן אהרוני, מציירת ומדביקה אובייקטים שונים על גבי קרטונים בפורמט של גלויה. הדבקות רעועות באמצעות ניירות דבק של גפרורים או אובייקטים זעירים אחרים, מעלים חיוך של הוצאת דברים מהקשרים ויצירה של הקשרים חדשים ומפתיעים.

טסי כהן פפר, אחת מיוצרות ספרי האמן המרתקות בארץ. ספרי האמן של טסי הם כמו קונצרטינות נפתחות שכל עמוד מגלה הפתעה קטנה: דמויות נשים קטנות, הדבקות מתוך מגזינים לאופנה, פיסות ארגי וכמובן רישומים ביד בוטחת.

ענת מיכאליס לוי, יוצרת באינטנסיביות רבה עשרות עבודות נייר מיניאטוריות שחלקן עוסקות בסיטואציות משפחתיות טעונות מתח רב בין בני המשפחה: אב וביתו, אם וביתה וכו'. עבודות אחרות בוחנות את הדימוי הנשי כפי שהוא משתקף במגזינים לאפנה והשפעתם על הדימוי הנשי. תערוכת יחיד של מיכאליס תוצג בגלריה סימן, שבוע לאחר האירוע דפדוף.

רועי מרדכי, מציג באירוע חלק מציורי המים המיוחדים שהוצגו בתערוכת היחיד שלו בגלריה סימן, שהאירוע דפדוף מהווה מעין סיום שלה. מפלצות דמיוניות ויצורים היברידיים, שלא מן העולם הזה, מאכלסים את ניירות העבודה של רועי. הם יוצרים עולם הומוריסיטי וסרקסטי כאחד.

רונן סימן טוב, עבורו הרישום הוא אמצעי ביטוי מרכזי, כמו דיבור. כל המחשבות שלו עוברות דרך הרישום: מחשבות על עבודות עתידיות, שרבוטים שמהם יצאו עבודות מאוחרות וחלק מרכזי הן פשוט סוג של דיבור יומיומי שמהווה צינור הצגה של הרעיונות והאירועים של חייו. הרישום עומד בפני עצמו כמו דיבור עבורו. זה סוג של הביטוי היומיומי שלו כרישום או נגיעה. רישום זה מצב קיומי עבורו. רישומים בעיפרון, דיו, עט כדורי וכל חומר אחר שמוצא את דרכו לנייר.

אלינה ספשילוב, רושמת את נופים תל אביב ואת דיוקנה ברישומים מהירים ועזים. החיבורים שהיא יוצרת משבשים לעיתים את המראה הסדור של הנוף תוך הפניית המוקד לפינותיו הנסתרות.

 


פרטים נוספים- "סימן אומנות עכשווית" :03-6205881

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק