search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
יריד האמנות הנרחב – "צבע טרי"
הגדל

לדברי היזמיות ,ייחודו של היריד "צבע טרי" בכך שהוא מאפשר ליצור את החיבור הישיר בין הציבור לבין האמנים הצעירים המבטיחים, ללא מתווכים . "רצינו להביא לישראל את המגמה העולמית של ירידי אמנות מקצועיים, וליצור מסגרת להרחבת קהל רוכשי האמנות אל מחוץ לכותלי הגלריות, תוך תמיכה בזכות האמנים להכיר את קהלם ולהתפרנס מכישרונם".

על ידי כך, מאפשר יריד "צבע טרי" ,לדבריהן,להביא את נושא רכישת האמנות גם לקהלים אשר נרתעים לרוב מלהיכנס לגלריות, ולאפשר להם להתמודד עם רכישה של יצירות אמנות איכותיות, גם מבלי להיות אספנים מקצועיים.

בצד גלריות רבות ,יציגו במסגרת "צבע טרי" 70 אמנים ישראלים עצמאיים למעלה מ-1,000 עבודות פיסול, ציור, צילום ומיצגי וידאו למכירה.

את עבודותיהם של האמנים שנבחרו להציג ביריד, ניתן יהיה לרכוש ביריד, ישירות מהאמנים, בשיטת "שלם וקח".

מחיר העבודות ינוע בין 800₪ לבין 8,000₪ (כ-200$ - 2,000$).

 

בנוסף לדוכני האמנות המציגים בצורה עצמאית יציגו במסגרת היריד  גם גלריות רבות  ובהן ,אלון שגב, בינט, ברוורמן, גבעון, גורדון, דביר, זומר, נגא, רוזנפלד ושלוש, וכן הגלריות הצעירות גילית פישר, דולינגר, החדר, טבי דרזנר, נחמני 39 ורו-ארט יציגו במסגרת היריד אך ורק עבודות חדשות של האמנים המיוצגים על ידן, במחירים שלא יעלו על 5,000$.

 

מוזיאון תל-אביב לאמנות שותף לפרויקט "הגלויה הסודית" שיוצג גם הוא ביריד, בהשראת המודל של Royal College of Art בלונדון. כמה הרצאות בנושא אמנות עכשווית ייערכו בחסות בית המכירות הפומביות, כריסטי'ס

 

 

במהלך שלושת ימי היריד יוצעו למבקרים גם פעילויות כגון: סדנאות, הרצאות על עולם האמנות העכשווית על ידי מומחים מהארץ ומהעולם ועוד. הפעילויות ללא תשלום נוסף.

"צבע טרי" ייערך במתחם תצוגה חדש, ברחוב קיבוץ גלויות 47 בתל אביב

עלות הכניסה ליריד 20 ₪ (בערב הפתיחה, שיכלול משקה חינם והרצאת אורח – 40 ₪).

סדנאות והרצאות חינם.

ללקוחות בנק לאומי תינתן הטבה של 1+1 ברכישת כרטיסים.

 

6 במרץ, חמישי, 23:00-17:00- ערב הפתיחה

7 במרץ, שישי, 18:00-10:00

8 במרץ, שבת, 23:00-11:00

 

פרויקטים למען הקהילה במסגרת "צבע טרי"

1. גלריית "בחירת האוצרת", בחסות חברת אמפל (הפרויקט הכחול).

מכירת יצירות "בחירת האוצרת" תממן את הפעילות השנתית של הטיפול באמצעות אמנות בקרב ילדי הפנימיות של עמותת "ילדים בסיכוי". כ-30 עבודות מצטיינות, מתוך מכלול עבודות אמני היריד העצמאיים, תוצגנה למכירה במסגרת זו שתמוקם במתחם האמנים העצמאיים ביריד. העבודות תמכרנה במכירה פומבית שקטה, ללא מגבלות התמחור של יתר יצירות האמנים העצמאיים ביריד. מחצית ההכנסות ממכירת עבודות אלו יועברו לאמנים המבצעים, ואילו המחצית השנייה תועבר כתרומה לעמותת "ילדים בסיכוי" לצורך מימון שנתי של פעילות הטיפול באמצעות אמנות, בקרב ילדי פנימיות.

 

2. אמנות סביבתית: עבודה מוזמנת ליריד, בשיתוף עמותת EcoOcean (הפרויקט הירוק)

בחצר הפנימית היפה של מתחם "צבע טרי" תוצב עבודת אמנות גדולת מימדים ובולטת שהוזמנה ותבוצע במיוחד עבור היריד. כל אמני "צבע טרי" הוזמנו להגיש הצעות לביצוע יצירה זו. ועדה עצמאית בחרה את ההצעה המבטאת באופן הטוב ביותר את רוח היריד: אמונה במקומה של האמנות כחלק בלתי נפרד מסביבתנו, מאיכות חיינו ומעתידנו.

האמנית שעבודתה נבחרה ע"י הוועדה, זכתה במלגת ביצוע, בהנחיה ובלווי מקצועי. 

היצירה תיחשף לראשונה, לצד הסברים על משמעותה, עם פתיחת היריד, ותוצע למכירה פומבית שקטה. ההכנסות ממכירת העבודה ייתרמו לעמותת EcoOcean העוסקת במחקר ובחינוך לשימור סביבה ימית בריאה בישראל.

 

3. "הגלויה הסודית", בשיתוף מחלקת החינוך של מוזיאון תל אביב לאמנות (הפרויקט הלבן)

המיזם מבוסס על מודל ותיק, מוכר ומצליח של ה-Royal College of Art בלונדון: סטודנטים לאמנות, אמנים, מעצבים ומאיירים מתחילים, לצד אמנים בעלי שם, הפכו גלויות לבנות אחידות ליצירות אמנות מקוריות. סה"כ יוצגו ב"צבע טרי" כ-1,000 גלויות. היצירות תוצגנה, בעילום שם, למכירה ביריד. הקהל המבקר ב"צבע טרי" יוכל להתרשם מהמגוון והעושר של האמנות הישראלית, ולרכוש, על בסיס "כל הקודם זוכה" את הגלויות האהובות עליו במחיר אחיד של 180₪  לגלויה. רק לאחר התשלום, יוכל הקונה לקבל לידיו את הגלויה, להפוך אותה ולגלות – האם זכה, תמורת תרומה סמלית, ביצירה של אמן בעל שם או ביצירתו של מי שאולי יתגלה יום אחד ככוכב של האמנות הישראלית.

כל ההכנסות מ"הגלויה הסודית" ישמשו למלגות לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת במסגרת "נוער שוחר אמנות", תכנית למצטיינים של מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות של מוזיאון תל אביב לאמנות.

 

תרומה נוספת לקהילת האמנות הן קרנות הרכישה שייתרמו ע"י אוהבי אמנות ואספנים עבור מוזיאונים ישראלים לאמנות, למטרות רכישת יצירות ביריד.

 

פרס HMC לאמן המבטיח, בסך 20,000 ₪, יוענק לאמן או לאמנית הטובים ביותר ביריד "צבע טרי". הפרס, יוענק ע"י הרצליה מדיקל סנטר (HMC) לזוכה עבור כלל ההישגים האמנותיים שהוצגו, בהם גלומים הפוטנציאל הרב וההבטחה הגדולה ביותר לעתיד. את הזוכה בפרס תבחר ועדה עצמאית שעל חבריה נמנים האמן משה גרשוני, האספן יגאל אהובי, בעלת הגלריה נעמי גבעון, האוצרת הראשית של מוזיאון חיפה – תמי כץ פריימן, ומנהל אוסף יגאל אהובי – שי רוזן.

הזוכה יקבל, בנוסף לסכום הכספי, גם תערוכת יחיד ביריד "צבע טרי" בשנה הבאה.

 

מאחורי יריד "צבע טרי" עומדות שתי יזמיות: יפעת גוריון עופר, האחראית על הניהול האמנותי והאוצרות ושרון טילינגר שפיר, האחראית על הניהול והפיתוח העסקי של המיזם.

על היזמיות

יפעת גוריון עופר, ניהול אמנותי ואוצרות

מעצבת גרפית בוגרת בצלאל, יזמית בעלת תואר שני במנהל עסקים במימון ויזמות, אספנית צעירה  של אמנות עכשווית.


שרון טילינגר שפיר, ניהול ופיתוח עסקי

יזמית ויועצת עסקית. ייסדה וניהלה חברה פורצת דרך בתחום החינוך. בעלת תואר שני במנהל עסקים ביזמות ושיווק.

 

נותן החסות הראשית ליריד, בנק לאומי

אתר היריד www.freshpaint.co.il

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק