search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
תערוכות - מקבץ פתיחות ותערוכות , פברואר מרץ 2009
טליה ישראלי באלון שגב (הגדל)

בתאריך2.09 .20 תיפתח בגלריה אלון שגב תערוכה קבוצתית של האמניות טליה ישראלי, טל מצליח וקלואי פינה. בתערוכה יוצגו עבודות חדשות מהשנה האחרונה.

 טליה ישראלי בוגרת בצלאל וגולדסמית קולג' בלונדון, ממשיכה בסדרת העבודות החדשה שלה את עיסוקה במציאות האורבנית.  עבודותיה של טל מצליח מתאפיינות בשפה ייחודית ומלאת תעוזה; צבעוניות עזה, עומס של פרטים שילוב של טקסטים ומוטיבים חוזרים ונשנים הם בין מאפייניה הבולטים של יצירתה. בתערוכה יוצגו גם רישומים חדשים של האמנית האמריקאית קלואי פינה.

 

 ענת בצרבגלריה ג'ולי תפתח ב-21.2 בערוכתה של ענת בצר גשם סגול  ,התערוכה תיערך בתאריכים 21.2.09-28.3.09 ((Anat Betzer – PURPEL RAUN . ציוריה של בצר מתבוננים בשנים האחרונות באזורי יער, קבוצות עצים, נוף מושלג, אפל וקר.  זוהי הזמנה למסע רטינלי, הליכת העין לתוך, הנחסמת על ידי גזעי עצים, סבך ענפים, גן נעול של נזילות וכתמים.  אלה ציורים שמביטים על מקום אחר, רחוק. ציור שהוא ראשית לכל - לא פה, שנטוע במרחק, בגלות, מתוך בחירה מודעת וחדה המתמקמת מחוץ ל"שיח המקום".

 

בגלריה טבי דרזדנר תוצג תערוכתו של יורי כץ –אדונים לעצמם , על תערוכתו של יורי כץ כותבת נועה מלמד "דריכות. זו התחושה המתעוררת בהתבוננות בציוריו של יורי כץ. סכנה רובצת לפתח. סכנת המבט. המבט באחר, והאופן בו הוא מגיב למבט ומתבונן בחזרה בצופה.הדמות בכל ציור נמצאת במרכז הקומפוזיציה, בסביבה נטולת סממני מקום או זמן מזהים.מתוך הפעולה הציורית צומחת הדמות ומתעצבת כבוראת את עצמה. נזילת צבע מקרית מסיטה את ההבעה ומקבעת אותה וקו מהיר משנה לחלוטין את היציבה ותנוחת הגוף. " ,יורי כץ 14.2.09-13.3.09.

 

בשבת 14.2 נפתחה בגלריה טל בכפר ורדים תערוכה חדשה שתציג עבודות פיסול של האמן הישראלי-הולנדי חבר קיבוץ מרום גולן יופ דה יונג. יופ מפסל בברזל, מרכיב מחלקי מתכת שסיימו חייהם יצורים המבטאים אנושיות, מצבי רוח, מחוות והומור. יופ דה יונג יליד הולנד, בן למשפחה פרוטסטנטית שהתחנך גם במסגרות קתוליות, ילד פלא, בולט בכישרונותיו מגיל צעיר,  בתחומים השונים בלטו היה כ Oustanding ובכך גם Outsider כהגדרתו, שונה ומיוחד בסביבתו, הוא ללא ספק מיוחד גם על נוף הקיבוץ. אולם הוא נטמע והטמיע שורשים בארץ הגולן, בישראליות ובקשר מיוחד שקשר למקום . הוא הקים משפחה ישראלית, אמנותו אוניברסאלית אבל הוויות והזדהותו מקומית. את התערוכה אוצרת עדי גרינפלד .

 

בגלריה זומר , מתקיימת עד 21.3.09 תערוכתו של שרון יערי –שדרות ירושלים .על שרון יעריתערוכת של שרון יערי –" העבודות בפורמטים שונים רובן בשחור לבן צולמו בשנתיים האחרונות ברחבי הארץ. מקומות שהם בראשית תהליך צבירת ההיסטוריה שלהם. הצילום מתרחש מאוחר מידי, הוא מלקט את שברי ושרידי האירועים והפעולות שהצטברו במקום. הוא קשור למצב פוסט טראומטי אך המימד הפוליטי שבו הוא מטאפורי ולא נרטיבי. כל הדימויים נמצאים במצב של השהיה, קיפאון, כמעט מאובנים. אלה אובייקטים עייפים - העתיד שלהם מאחוריהם, אך הם משמרים יופי ויש בהם עדות לניסיון ולמאמץ נוגע ללב לטפחם….."

 

גלריה רוזנפלד תציג בתאריכים 19.2.09-21.3.09 את תערוכותיהם של אמון יריב ועידו מיכאלי . אמון יריב עם עבודות חדשות ועידו מיכאלי בתערוכה מנקר בשמירה .

 

בגלריה של המדרשה ברחוב דיזנגוף 34 ת"א , תוצג בתאריכים 19.2-27.3.09 אנג'לה קלייןתערוכתה של אנג'לה קליין. אנג'לה קליין סיימה את לימודיה במדרשה לאמנות בשנת 2000 והיא בעלת תואר שני מהחוג לאמנות באוניברסיטת חיפה. היא הציגה תערוכות יחיד במוזיאון הרצליה,  והשתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות. קליין זכתה בפרסים חשובים ביניהם  פרס הדסה ורפאל קלצ'קין – קרן תרבות אמריקה ישראל (2007) פרס האמן הצעיר משרד החינוך והתרבות (2004) ומלגת קרן תרבות אמריקה – ישראל (2000). 03-6203129 .

 

ב-7 במרץ יפתחו במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית שש תערוכות יחיד של אמנים בינלאומיים וישראלים, הנוגעים בעיסוקים באופנים שונים בעקבות הפיזיים והמנטליים שמותיר אחריו הזמן החולף.

האמן הקולומביאני אוסקר מוניוז מציג את התערוכה Immemorial, הכוללת מספר מיצבי וידיאו ועבודות בטכניקות שונות על נייר בסדרת התצלומים ציפורים מסיטה עמית ברלוביץ את המצלמה מהשאון של העיר כלפי מעלה; המבט מגלה שמים כחולים, שולי צמרות עצים וציפורים במעופן, כמעט צלליות כנגד השמים.

האמן הגרמני פולקר מרץ יציג את הפרויקט קפקא בתל אביב 1924 – 2009, מחזור קפקא, שנוצר במיוחד עבור מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, סוגר טרילוגיה בה עסק מרץ בהוגים יהודים בני חוג השפה הגרמנית – פרנץ קפקא, וולטר בנימין וחנה ארנדט.האמן הבריטי סטיב מקווין, זוכר פרס טרנר, יציג את עבודת הוידיאו Deadpan. עם הכניסה לחלל התערוכה, הצופה נבלע בסצנה המוקרנת, המשוכפלת על הרצפה המבריקה, כשהוא מאמץ את עמדת האמן ,סטיב מקווין ייצג את בריטניה בביאנלה ה-53 בונציה .מיכל שמיר מציגה הדפסות צבע ועבודת וידיאו העוסקות בהתכלות ובפריכות של היופי ושל החיים. באמצה תפקיד של אספנית או חוקרת טבע, ליקטה שמיר פרחים וחרקים מתים, עקבה אחר תהליכי ההתפוררות והרקבון שהם עוברים, וסרקה אותם בהרכבים שנמצאים בין סידורי פרחים להתפרקות. ציבי גבע מציג במסדרון בקומה התחתונה של המוזיאון את סדרת התריסים משנת 1993. הציור בשחור או לבן על התריסים הסגורים מהדהד ציור מופשט אמריקאי, מונוכרומטי. במקביל טעונה צביעת התריסים המוגפים, הכל כך ישראלים, מעין סיוד או אטימה, בהקשרים מתוך העולם הפעולות הפרוזאיות, הקונקרטיות, באופן הדומה לתנועה של ציורי הבלטות או הכאפיות של גבע מהאובייקט הקונקרטי לשאלות אסתטיות פורמליות מופשטות חזרה אל הקונקרטי והפוליטי.

סגירת התערוכות 30.5.09 .

 

המרכז לאמנות עכשווית ברחוב קלישר ת"א מציג עד 7.4.09 שתי תערוכות יחיד : וידויים של רועי רוזן , וסבבה של צ'זארי בודז'נובסקי . וידויים תציג את סרטו החדש של רועי רוזן "הוידויים" לצד שלוש עבודות נוספות, בהשראת ההגיון השיווקי והגנרי של "התוספות המיוחדות" במארזי DVD וכן ציורים.סבבה הוא פרויקט ייחודי של האמן הפולני האניגמאטי צזארי בודז'נובסקי שהוכן במיוחד עבור המרכז לאמנות עכשווית.

תערוכתה של פסקל פרק "שירה במכחול", בה תציג 15 עבודות בצבעי אקריל על בד ובטכניקה מעורבת העוסקות בשירתו של שארל בודלר "פרחי הרע", תיפתח בגלריה פרימה, תל אביב, ביום חמישי 26 בפברואר 2009, בשעה 19.30. התערוכה תוצג עד לתאריך 30 במרץ 2009.אוצרת: נורית טל- טנא. "ציוריה של פסקל פרק רבי הייחוד, עוסקים בעולם דימויים אישי, עולם המשורטט בכישרון ציורי רב עוצמה ודימיון, ציור נשי המקפיד לגעת במחוזות הרגש והדמיון. פסקל פרק חודרת דרך כל שכבות הזיכרון והאמוציה, נוגעת בנימי הנימים של הגוף האנושי, מחברת את הרוח אל הנפש, בונה מציאות חדשה ממוסגרת בתוך ריבועי זיכרון. ציוריה מושפעים מאוד ממסורת ציור אירופאית קלאסית- והמציאות היומיומית המקומית מתחברת אל עבודותיה באמצעות הנושא ובאמצעות הקו הנרטיבי המסומל ביצירותיה." כותב על עבודותיה של פסקל פרק דורון פולק

בגלריה נירהל'ה בבית לחם הגלילית תיערך תערוכה קבוצתית של עבודות מוזאיקה - האמנים המשתתפים בתערוכה- חוה אייזנשטיין, יעל בלומברגר, נעה בן אור, אפרת בן דוד, חמוטל בנג'ו, שרין ברקוביץ-רונן, ענת גלאון, דניז דוניץ, אירנה ויטליס, ג'ניפר טויל, לינה לוין, חיה מירון, מירי סלע, רפאל פינצי. אוצרת- יעל ניצן 04-9931594 .25.2.09-25.4.09 .

 

עמליה כרמלי תציג את תערוכתה "מציאות חיינו " בגלריה על האגם בפארק רעננה , תערוכתה של עמליה כרמלי תוצג בתאריעים 16.2.09-28.2.09 אוצרת נורית טל-טנא.

גלריה חדשה , 17 ללה תיפתח במכללת ליפשיץ רחוב הלל בירושלים , בתערוכה קבוצתית כצל עובר (12.2.09-16.3.09) ,על הגלריה, אומר לנו אבנר בר חמא–" כאחותה,"הגלריה האחרת" במכללת תלפיות בתל אביב (שפעלה יותר מעשור ותיפתח בקרוב מחדש, במשכנה החדש של המכללה בחולון), "גלריה הלל 17" בירושלים תציג תערוכות של מיטב אמני ישראל בכלל ותתמקד בעשייה האמנותית של הציבור האמוני  ובחשיפת אמנים איכותיים ממגזר זה  בפרט.כידוע, בשנים האחרונות זוכה קהילה זו- חלקה מעבר לקו הירוק לפריחה אמנותית ייחודית והיא נעדרת חללי תצוגה מתאימים. חלל נוסף זה בא למלא צורך חיוני." תערוכת הפתיחה יוחדה לזכרה של אוצרת האמנות והתרבות ציפורא לוריא .

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק