search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
"אשה"- תערוכה קבוצתית בגלריה גבו
"אישה" הינה התערוכה הראשונה מתוך סדרה של תערוכות שנועדו לבחון מגוון רחב ככל הניתן של נקודות מבט כל פעם בהקשר שונה.
לרגל התערוכה חברו מספר אמנים מרקעים שונים בין אם במגדר בין אם בלאום ובין אם בצורת ההבעה ומדיה ודנו בנושא מנקודת ראותם. תערוכת דצמבר מוקדשת למושג "האישה".
פו יוקצי (הגדל)

 

התערוכה תוצג בין התאריכים 5.12.08-29.12.08

 

כל אחד ואחת מהאמנים מביאים בתערוכה זו בכישרון רב את נקודת המבט הייחודית שלהם. הקרבה של כולם לנושא אחד- זה מה שמאפשר את הגיוון ואת ההזדמנות להעמיק לרתק ולרגש את הקהל, מדובר בתערוכה שמאחדת תחת קורת גג אחת כשרון ועומק מחשבתי ואמנותי כאחד.

 

ציירים סינים יציגו עבודות מהאוסף הסיני של הגלריה של האמנים
Fu Yuxi,   Lia Boa, She Gong . העבודות מאפשרות לקהל המערבי לקבל מושג על המתרחש באמנות הסינית של ימינו וכיצד הזהות הסינית עברה מערביזציה ביחד עם השינויים במעמד האישה הסינית.

אלעד מורבשנים האחרונות התפתח באמנות הסינית סגנון מובהק שלוקח מהמסורות הסינית צורות וטכניקות והופך אותם בטכניקות מערביות לכלי ביטוי ייחודי ומרתק. העבודות מלאות קסם והאופן שבו ההשפעה המערבית ניכרת מעניינת לכשעצמה. באופן מיוחד הייצוג של האישה: האישה העצובה, האבודה בעבודה Waiting at the station של  האמןFu Yuxi   .

 

אלעד מור מביא עבודות צילומיות שבחובן שירה והלל לגוף הנשי. הצילום של אלעד מור מביא משב רוח רענן צלול ועדין בדימויים הפואטיים שלו, הוא מצליח לתאר את הרוח הנשית העירומה בתמציתיות שכמוה ניתן לחוות בתיאורים תנ"כיים ובהייקו (שירה יפנית).

 

אתי קציר בן-הר, שמתארת נשים ישראליות במלוא הדרן ועוצמתן בעבודותיה. אתי מעבירה תחת זכוכית מגדלת רגעים ומוטיבים מתוך הקשר נשי-ישראלי, ולמרות שעבודות הציור שלה הן מינימליסטיות וריאליסטיות, התחושה שעוברת על המתבונן היא של פנטסיה מלאת הבעה.

 

דורון כפרי דהן מביא בסדרת פסלי הברונזה שלו, של נשים חושניות, מסר שלדורון כפרי דהן התעלות לצד ארציות בפסלים המהוקצעים שלה. הפסלים הם מיידים וחמים, והם עוטפים את הנשים  בחושניות ארצית מלאת חמלה וכנות, עד כדי כך שנדמה לעיתים שלדמויות הללו יש חיים משל עצמן.

 

ציוריו של אלסטר גורדון סקוט עוסקות בעירום פרובוקטיבי.

אלסטר גורדון סקוט, עוסק בעירום פרובוקטיבי, והוא מראה לנו במשיכות צבע מהירות ומוחצנות, את נקודת המבט הגברית כפי שהיא מעריכה ומעריצה את הגוף הנשי, ומבלי להיראות פורנוגראפי הוא מצליח לתאר פנטזיה ארוטית שהיא קלילה ויחד עם זאת שופעת אהבה והערכה לסובייקטים שלה.

 

אתי קציר בן-הרמרלן פרר מציגה עבודות הפיסול של אלילות האדמה, שעשויים סיבים של עלים, פיסות עץ,  ועלי דקל. האמנית מרלן פרר יוצרת דמויות נשיות המשדרות עוצמה ועומק, פסלי אלילות אפופות במסתורין וראשוניות שהם מקור כוחה וקסמה של האישה והאינסטינקטים שלה. האלה הגבוהה מעוררת ומזכירה למתבונן את האישה, כמעיין החוכמה שמעל לזמן שהכמיהה אליה היא נצחית ובו בעת בלתי רצונית.

  

 

 

  אוצר: יוחנן הרסון

 

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק