search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
מקבץ פתיחות , וידיעות על תערוכות אמנות בחודש ספטמבר .
מריק לכנר - גלריה טבי דרזדנר (הגדל)

 

גלריה טבי דרזדנר מציגה את תערוכת היחיד של מריק לכנר, שתיפתח ביום חמישי, 4 בספטמבר ותינעל ב יום שישי ה 17 באוקטובר. ביום שישי ה 26 בספטמבר יערך בגלריה שיח אמן עם לכנר בשעה 12 כחלק מאירועי האמנות שיתרחשו בעיר בזמן ארט תל אביב.     

השם צונאמי נגזר ישירות מהתייחסותו של לכנר לדרך עבודתו ולאופן בו הוא חווה אותה, כאשר החומרים שוטפים אותו כמו גל ומערבלים את המחשבות והזכרונות. 

ההתייחסות בציור היא לטבע שהוא מיתולוגי או אידאלי לכאורע, מחד, ולכזה שטומן בחובו הרס מאידך. תחושת אחרית הימים שורה על הכל והמוות מרחף בין הדמויות המעוותות, החיות המאיימות והצמחייה. 

הציור של מריק לכנר מורכב ממחוות יד גדולות ואקספרסיביות. הציורים דחוסים, והצבע מונח בכמויות דשנות, עד כי נוצרת תחושה של משהו על סף פיצוץ.   

 

גידי רובין באלון שגבבגלריה אלון שגב תוצג בתאריכים 2.9-3.10.08 תערוכתו של גידי רובין , אלבום משפחתי. בתערוכה יוצגו ציורי שמן ועבודות קרטון חדשות של גידי רובין החי ויוצר בלונדון. 

 

בתאריך 18.09.08 תפתח בגלריה שלוש תערוכת  היחיד "מִתקן שיגור" של האמן גדעון גכטמן,. זהו השלב השלישי והאחרון אשר מציג את הפרויקט השלם במלואו. 

בתערוכה מִתקן שיגור מציג גכטמן מיצב פיסולי הכולל מארזי טילים וספר הוראות יחד עם טילי הקסאם והמשגרים. תערוכה זו היא המשך ישיר לשני החלקים הראשונים שלה אשר הוצגו במוזיאון פתח-תקוה ובבית קנר. 

המארז שהוא חלק אינטגרלי מהעבודה, מהווה את הסרקופג אשר יוביל את העבודה בבטחה אל העתיד. המארזים תוכננו על ידי מהנדסי יצור ומעצבים והם מאפשרים ארגון יעיל של כל מרכיבי העבודה, הטילים והמשגרים, כושר התמצאות במיקומם, פירוק והרכבה נוחים, ניוד, הובלה ואחסון חסכוניים ונגישים. 18.9-1.11.08. 

עד 12.09 תציג גלריה שלוש את בוגרי מכללת ספיר אורלי אמסלם   מיכל גוילי , חגית לוי-אבוטבול   דורית ליברמן , אורלי נזר   סיגל נפתלי  , ג'יין סימון   סנדרה קובי , פטריק קורסיה , מיכל רוזיליו     ואת   בוגרות 'שנת חממה לאמן צעיר' - דגנית בן אדמון   סנדרין שרה פדרגרון , רוני סיבוני   חדוה צין   סיגל שעני. 

 

 

גלריה רוזנפלד תציג החל מ-11.9 ועד 25.10.08 את תערוכתו של בעז ארד אוי ואבוי. 

 

רוטשילד אמנות –גלריה חדשה בשדרות רוטשילד תל אביב  .תציג את מאיר אפלפלד- תערוכת יחיד- "פרחים".ללא מועד סיום. שדרות רוטשילד 140,קומה א'.טל. 077-5020484,0528729490 

 

גלריה נגה מציגה את תערוכתו של אורי גרשט – רסיסי זמן , בתאריכים 4.9-24.10.08.  

 

גלריה סימן לאמנות עכשווית (ביאליק 12ת"א) תציג את תערוכותיהן של חיה גרץ-רן ושל חלי מזראי .בסדרת העבודות "דמדומים" מציגה חלי מזראי ציורים על גבי ציפיות לבנות מקופלות סימטרית, כצורות בסיסיות של קיפולי אוריגמי. הדימויים מצוירים על הציפיות בצבעי אקריליק, ונראים לעתים כמעשה רקמה עדינה ולעתים כציור נאיבי, ילדותי כמעט - מריחה של פיגמנט דליל או יבש.   חיה גרץ לוי בציור הריאליסטי הפשוט לכאורה, מציעה גם מבט ההיסטורי טעון ועמוס הקשרים הנובעים מן הנוכחות העזה של המבט הצילומי. שכנות זו חושפת את המבט העכשווי-ביקורתי המאפיין פנים רבים של תרבות ימינו, ובעיקר את זו של שדה האמנות הישראלי.  

 

גלריה ג'ינה לאמנות נאיבית בינלאומית -בתערוכה "חזרה הביתה " מוצגות עבודותיהם של קב' אמנים נאיביים, מ 20 ארצות ברחבי העולם  המטפלים , איש איש בשפתו הייחודית בנושא הבית, נושא טעון ומורכב  ביותר. למקבץ ידיעות על אומנות נאיבית .

ציורי ענק, מנורות, אורגן, תאי וידויי  ופסל אבן בדמות ילד, אסופה אקראית של האמן הגרמני תומס זיפ. מן האמנים המדוברים ביותר בסצנת האמנות הבינלאומית מגיע לתערוכת יחיד ראשונה בגלריה זומר לאמנות עכשווית.  תומס זיפ, יליד 1966, הינו צייר בהכשרתו אך עבודותיו מורכבות ממגוון רחב של מדיות: וידאו, פיסול, קולאז' צילום ומיצב. כמו כן הוא כותב טקסטים ומוזיקה.בגלריה זומר לאמנות עכשווית 5.9.08-25.10.08  

בפלורנטין 45 , תוצג התערוכה לבן מלוכלך , בתאריכים 18.9-29.10 . את התערוכה אוצרות גילת נדיבי ואירנה גורדון, וישתתפו בה עינב עוזיאלי , מיכל קול אביטל כנעני חנה סהר, אנג'ליקה שר, ליאת ליבני אפרת קדם, רני ששון יונתן הירשפלד, אמיר ניב אריאל אסאו, דרור קרטה טלי נבון , אוריאל מירון ענבל טימור, יואב מילר אתי אברג'יל, סיגל פרימור 

בהוראס ריכטר  ביפו ,תוצג תערוכתו של אריק רמות "מעברים" ,מעברים  בין  פנים לחוץ,  צופה ונצפה, אור וחשיכה,  מונו כרומטיות לטעימת צבע, 

יצירת ניגודים בצורה ובתוכן, מאפשרים לצלם אריק רמות ל"תלתל" את הפרדיגמות הבנאליות ולהוביל את הצופה לתהות ולבהות מחדש במציאות. 

חווית הרמת מסך צחה ואנינה, אישית פנימית – אמיתית, בדויה, המרחיקה, מקרבת לאינסטינקט בסיסי ראשוני , 4.9-21.10.08 

תערוכה רטרוספקטיבית, בה יוצגו לראשונה בישראל ציוריו מרשל ברון - אמן יהודי, רום אפריקאי, תיפתח בגלריה גבו, "בית אמריקה", שדרות שאול המלך, 35, תל אביב,
ב 2.10.08. בתערוכה יוצגו עבודות גדולות מימדים 150
X300 ס"מ לצד עבודות בפורמט קטן של 50x60 ס"מ, בטכניקת אקריל על בד, שמן על בד, טכניקה מעורבת וקולאז'ים והן סיכום 20 שנות יצירה של האמן, עד למותו  בטרם עת  בשנת 1977.עד 28.10.08 . 

בחנינא חלל לאמנות עכשווית ביפו ,תוצג בתאריכים 13.9.08-12.10.08 , תערוכת בוגרי התואר השני באמנות של אוניברסיטת חיפה , בהשתתפות , ליאור אפל , רותי בן יעקב , דביר כהן קידר ,תומר כץ רויטל לסיק , הילה נבו אלעד כרמון, אמיר פולק אלונה פרידברג.אוצר יונתן הירשפלד. 

במרכז סמדר כץ לציור תוצג תערוכת הזוכים בשלב א' של תחרות ציורי נוף וטבע דומם . הזוכים הסופיים ייקבעו ע"י הצבעה חשאית של המבקרים בתערוכה . בתחרות משתתפים כ-40 ציורים שיוצגו בתאריכים 5.9.08-18.9.08 ,רחוב הירקון 73 ב"ב ליד קניון איילון 03-6182444 ,תחרות זו היא השניה במרכז השנה , קדמה לה תחרות בנושא פורטרט. הציירים המשתתפים:   אביבה רוקח,  אוה הרטמן,  אורנה אורן,  אנג'ליקה ליב,  אסתר בוטל,  אסתר פומרניץ,  ביאטריס מלמן,  בלהה ברג,  בני חי,  גבריאל ארי,  גילי לב ארי,  גליה בריל,  ג'ני צפריר,   דפנה להב,   חדוה מזרחי,  יהודית אפשטיין,  יהודית ויינשטיין,  לילי גולדשוב,  מוטי לורבר,  מיכל שמואל,  מנחם חליף,  נאוה רותם,  נירית עובדיה,  ספיר גרוכובסקי,  עדנה אפטיק,  קוני ברק,  ראובן דטנר,  רודיקה רבינוביץ,  רועי פישמן,  רפי אדות. 

ב"מטרו"  קיסריה, יציג  אנוש סבוראי, אומן צעיר, יוצר בתחום האומנות הדיגטלית. אנוש, מציג בפעם הראשונה את עבודותיו בפני כל. העבודות - צבעוניות, אגרסיביות, עוסקות בחיפוש עצמי ומבולבלות
כמו האומן עצמו שנמצא בתחילת דרכו ועוסק בחיפוש וגילוי האני מבחינה אישית ואומנותית.
החל מיום חמישי 04/09 ב"מטרו", קיסריה  אתר: http://r2day.co.il 

פרויקט "קו הזינוק – צעירים הופכים לאמנים" ,הוא פרי מיזם של קריסטינה אוספנוב, בוגרת מחזור 2016 מרכז של קו הזינוק. במסגרת שנת מיזמים שהיא השנה השנייה של פרויקט של 10 שנים, בחרה קריסטינה באמנות כמיזם. הפרויקט כבר החל ומתמשך וכולל מפגשים אישיים של אמן מתחיל עם אמן ותיק ויצירת פרויקט יצירתי משותף לכל זוג אמנים שכזה. בחודש ספטמבר נקיים שבועיים תערוכה במכון אמנויות בבת ים. את התערוכה נפתח באירוע חגיגי במעמד ראש העיר מר שלמה לחיאני וגורמים רבים נוספים. אוצרת התערוכה היא האמנית רלי וסר.3.9.08-14.9.08 , לפרטים ותיאום –כריסטינה אוספנוב 054-6393249. הגלריה החדשה של המכון לאמנות , רח' הגבול 18 בת ים. 

ורדה כרמלי.  בייג'ין - דימוי העומד בפני שינוי, תערוכת צילום בסטודיו 20 ,התערוכה "בייג'ין – דימוי העומד בפני שינוי" צולמה בחוטונגים של בייג'ין באביב 2007. התערוכה מכילה שתי סדרות. האחת, תצלומים שנעשו דרך פתחים צרים, המציגים מבט אינטימי לתוך החצרות הנעולות והנסתרות מעין. הסדרה השנייה מכילה צילומי פנורמה הבנויים מאובייקטים אייקונים, שנלקחו משכונות שונות ועובדו לכדי יצירת תמונה פתוחה ואלגורית של הרחוב ודייריו. שתי הסדרות, על שתי נקודות המבט השונות שלהן, מאפשרות לורדה כרמלי להציג דימוי לנופים ולאורחות חיים עתיקים, שהשתמרו עד ימינו אנו, רגע לפני ובזמן התרחשות השינוי.6.9.08-28.10.08 ,סטודיו 20 Studio ,מזל אריה 20 יפו העתיקה 03-6817287 

בגלריה פרימה , הירקון 105 ת"א, אלי קסן מציג (עד 23.9.08) נופים עירוניים כפי שהתגבשו אצלו בחיים בתל אביב ובשהותו הארוכה בניו זילנד. הנוף העירוני בהתייחסותו הסובייקטיבית ובשפתו האמנותית מאופיין בדחיסותם ובצפיפותם של התשתיות הפיזיות של העיר. ציורו שטוח, גרפי ומתמקד בבנייני העיר הגבוהים הנגמרים אי שם בכיפת השמים. דגש חזק מושם במשטחי צבע ובגאומטריזציה של מקצב מסת המבנים על זוויותיהם השונות וחלונותיהם הריבועים, זוויות חדות אלו נתקלות בצורות מעגליות ואמורפיות של ענני השמים. לדבריו: "העיר שטוחה בעיניי לעומת נופי הטבע, אין בה עומק, היא רעשנית ומשדרת ניכור כלפי תושביה. לעתים נדמה כי תושביה מתגמדים או נעלמים מול עוצמתם של הבניינים המתנשאים מעליהם". כך הדמויות, תושבי העיר, כמעט ואינם מאכלסים את הבד. הבניינים הם הנושא והמושא, ואילו דמויות ועצים בודדים מופיעים לעיתים באופן מינורי, שקופים, חסרי פנים. על אף נקודת מבט זו, אלי מכניס אופטימיות ושמחת חיים בנוף צפוף זה באמצעות גווני פסטל רכים של ורדרד, ירקרק, תכלת שמיים וצורות פשוטות המייצרים תחושה נאיבית.אוצרת נורית טל-טנא. 

האמן רונן קימל משיק  גלריה לאמנות "גלריית רונן קימל", גלריה לאמנות עיצוב הויטראז'. באירוע אף תפתח תערוכתו הראשונה. אמנות עיצוב הויטראז' מקבלת מימד חדש. בעבודותיו של רונן קימל נוצרת דינאמיקה הרמונית בין הויטראז' לגופים קראמיים, ובתערוכתו החדשה ניתן למצוא שילוב בין קרמיקה ופורצלן למשחק צבעים מזכוכית אשר יוצר תוצאות מפתיעות. האמן, רונן קימל פיתח טכנולוגיה חדשה, אשר באמצעותה הצליח לגלוש לתחומי עיצוב אמנותיים חדשים. האמן יוצר גופי תאורה המשלבים זכוכית קרמיקה ופורצלן עם קוי גימור נקיים, זרימה נעימה לעין, ובעלי סדר בצבעים. יחסי הגומלין בין החומרים יוצרים פתרונות עיצוב חדשים שייחודם הוא מעצם השילוב בינהם. הרימון 55 מושב ניר ישראל , 0544-807492

בגלריה בכברי מוצגת החל מ-20.9.08  תערוכת צילום חדשה . בתערוכה  "חוצה ישראל", 2008, חמישה צלמים ,תמיר שר עדי ברנדה, רולי נתיב , יעל יוהס  ושוקה גלוטמן,הפותחים צמצם על המרחב הציבורי שלנו.  

בגלרינה , בת שלמה , יוצגו תערוכותיהם של יפה שמר ויודי מרטון.4.9-27.9.08 .''אמנות בבד'' – יפה שמר, מעצבת ויוצרת שטיחי קיר שטיחי הקיר של יפה שמר, חברת קיבוץ מעגן מיכאל, מתאפיינים בעיצובים מרתקים ובטקסטורות מורכבות המהווים חגיגה צבעונית של בדים, צבעים וצורות. יש ביצירתה משחק מרתק של תנועה, מעוף והעזה, מעין ציור בבד....''עת העט'' – יודי מרטון, רישומי נייר וחומר התערוכה מתאפיינת בשילוב רישומים דו מימדים (עט כדורי) ו''רישום'' בתלת מימד (פיסול בחימר). העבודות של יודי מבטאות מצבים גרוטסקיים ושופעים יצירתיות כובשת... אודות גלרינה: גלרינה – קפה גלריה לאמנות, הינו חלל תצוגה המקיים מגוון תערוכות קבוצתיות ויחיד מתחלפות בתחומי פיסול החומר, ציור וצילום. הגלריה נפתחה בשנת 2000 והייתה חלוצה בתערוכות שהתמקדו באומנות החומר, תחום שזוכה לתשומת לב מועטה. הגלריה שוכנת בבית אבן עתיק משנת 1889 במושבה הציורית בת שלמה. לצד הגלריה פועל במקום בית קפה קטן ואינטימי המשלים את חווית הביקור....שעות פתיחה: חמישי, שישי 09:30-16:00 / שבת 09:30-17:00 ,כתובת: בת שלמה המושבה (על כביש זיכרון יעקב-יוקנעם) ,טלפון: 04-6399735 

 

 

 

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק