search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
סקירת תערוכות מרץ 2008

תערוכות שהצגתן הוארכה :
תערוכתו של פאוול וולברג בגלריה דביר הוארכה עד ל- 5.4.08

תערוכתו של פנחס כהן גן – עבודות בפורמט גדול בגלריה גבעון הוארכה עד ל-12.4.08

 

גלריה שורשים תציג תערוכה משל דבורה בלום בתקופה 14.3.08-4.4.08 .

שתי גישות מאפיינות את ציוריה של דבורה: האחת- לקוחה ישירות מן החוץ, הטבע והצמחיה הפרועה משהו, ואילו השניה- טפט קישוטי של פנים בית, מסודר, דידקטי ומוקפד, שאינו פוסח על אלמנטים הקשורים לביגוד, לאופנה ולקודים אורבניים, הלקוחים מעולם הפרסומות. על כל אלה חובר ידע בתולדות האמנות שצברה דבורה עם השנים, ואל הצורות המסודרות חודרות דמויות מיתולוגיות של פסלים, קליגרפיה או איקונות, סוג של פרימיטיביזם מבוקר וסממנים ארכיטקטוניים אוניברסליים העונים לדרישות הפוסט- מודרניזם האקלקטי.

 

 

arik ventura untitled acrylic & oil on canvasאריק ונטורה יציג את תערוכתו - מרחב פנימי בגלריה שטרן , ב-  21.3.08-16.4.08יצירותיו של אריק ונטורה מתחילות בכתמי צבע מופשטים. רמזים של צורות קונקרטיות, ייצוגיות מתגלות בפניו מתוך כתמי הצבע והוא "מוליד" אותם וחושף אותם לאויר העולם. למרות הרצון הטבעי של הצופה לחפש נרטיב מקשר בין הדימויים הקונקרטים,לרוב אין ונטורה מספק אותו. הדימויים הינם אסוציאטיביים ולא נרטיבים.ההקשר הנרטיבי היחיד שונטורה מוכן לספק הוא בחיבור שלו אל הטבע והאדמה.הקשר זה בא לידי ביטוי בחלק מציוריו המתארים נופים פנימיים ודימיוניים.

 

 

חן שיש, ללא כותרת (סירות אפורות) 2008 

  

 

 

 

חן שיש בגלריה אלון שגב. 15.3.08-18.4.08 .

חן שיש חותכת את חלל הגלריה באמצעות ציורים גדולי-ממדים, מחיצה עשויה קרשי בניין וקופסאות קרטון פרושות במיצב המורכב משולחן עבודה ומ"סירה", שהיא שולחן הפוך. דומה כי מילון הסמלים המוכר של שיש, מילון ציורי-רישומי פואטי, שכמו מבקש תמידית לסוכך על עצבים חשופים, למצק דבר-מה המכרסם ללא הרף מבפנים,

 

 

 


 

 

טובה לוטן בגלריה שלוש. 20.3.08-26.4.08 . טובה לוטן מציירת גדרות בתל אביב. עבודותיה מתארות  נופי לילה עירוניים וממקדות את המבט אל שיחי הלנטנה -  מבוכים המסתתרים מאחורי מסכים של עלווה ירוקה ופריחה צבעונית. אלו נפרשים לעינינו בסדרה של ציורי שמן העשויים במגוון של גדלים, ממסכים פנוראמיים גדולים ועד לאובייקטים קטנים המכונים "קופסאות חושך ".

 

 

 

 

 

גלריה זומר לאמנות עכשווית מארחת בתאריכים 25.3.08-29.3.08

את תערוכת הסיום של תלמידי המחזור הראשון של התיכון לאמנויות מוזות.

תיכון מזוות הוקם ב-2005 ביפו. ומשלב לימודי אמנויות ולימודים לבגרות, לבני נוער, שהתקשו להשתלב במסגרות אחרות, מתוך שאיפה לספק להם הזדמנויות לחשיפה והתנסות בתחום האמנות, ומתוך כך לתרום לעיצוב עתידם האישי ולהשתלבותם היצרנית בחברה.

כיום לאחר  3 שנים, מסיים המחזור הראשון של בית הספר את לימודיו. תערוכת הסיום של בוגרי בית הספר מציגה מקבץ מגובש ומרתק של 11 מסיימי המגמה לאמנות פלסטית, במגוון מדיומים- ציור, פיסול, צילום, וידאו ומיצב, כאשר כל עבודה תלווה בטקסט אישי של היוצר.

 

 

בבית האמנים בירושלים יוצגו בתקופה 15.3.08-26.4.08 התערוכות הבאות :

דליה מאירי קוים - תערוכתה החדשה של דליה מאירי הינה תוצר של התמודדותה עם פטירת אמה בסתיו 2005, בשלושת מרחביה של תערוכתה עוסקת מאירי בחוץ ובפנים של הגוף האנושי הנושאים את כיליונו הוודאי.

יניב וייסהיניב וייסה - תערוכתו של יניב וייסה הנה מסע אל מחוזות הזיכרון התרבותי-קולקטיבי. מסעו אינו מתרחש בסביבה עירונית רוחשת חיים. מסעו של וייסה הוא מסע פיזי ומסע רגשי אחורה בזמן, אל מחוזות הזיכרון שאין בהם נחמה, המאוכלסים בנופים, מקומות וחפצים עמוסי הדי עבר.לאתר של יניב וייסה .

ריקה שלו – שירת העשבים והעצים. ריקה שלו הינה ילידת כנרת ובת לדור המייסדים. היא מקדישה את כשרונה הגדול לציור נופי הארץ, שמתוכם ולתוכם היא צמחה. היא מציירת את הטבע כפי שהוא מצטייר בעיניה.

 

 

בנגא גלריה לאמנות עכשווית תוצג ב- 14.3.08-24.4.08 תערוכתה של נטע שמיע-עפר Nati Shamia Opher בתערוכה ומיצב , בית על עץ.

 

החל מיום שלישי, ה-  11.3.08 תוצג בגלריה ג'ולי  התערוכה :מסע לאמנות איטלקית עכשווית, התערוכה תציג אמנות איטלקית עכשווית: ציור, פיסול ואינסטליישן  אוצר התערוכה: ארמנו טדצ'י ,  התערוכה תינעל ב- 08.04.08

בדנה גלריה לאמנות בקבוץ גבעת מרדכי מציג  ב-14.3.08-19.4.08 אנחל אורנסנז, יליד ספרד, למד אמנות בברצלונה ובפריס, ועבד בעבר עם אדריכלים ידועי שם, בהם מרסל באואר, מרטין גבלר וג'ון פורטמן. כיום הוא חי ויוצר במקביל בפריס ובניו־יורק, מרבה לסייר בעולם, ומדי חודש נפתח פרויקט שלו במקום אחר בתבל. התערוכה הנוכחית מציגה טפח זעיר מפעילותו הענפה של אורנסנז וחושפת אפיזודות מחייו, אותן תיעד במצלמתו. צילומים נדירים אלה, המוצגים עתה לראשונה, כשהם מעובדים דיגיטאלית ומודפסים על גבי קנבס.

 

במוזיאון אשדוד תוצג בתאריכים 4.4.08-31.8.08 התערוכה חברותא , אמנים יוצרים בהשראת היין והגפן.בין המציגים איטה גרטנר, בטי אילת,יעקב אקרמן, דבורית בן שאול, צביה ג'וזיאן אוזן, ניהאד דביט ואחרים.

 

מרכז סמדר כץ לציור מקיים , בתאריכים 28.3.08-7.4.08  תערוכה של זוכים בתחרות ציור ריאליסטי שאורגנה על ידי

המרכז . מתוך כ-40 ציורים שנבחרו בשלב הראשון של התחרות , יבחרו הזוכים בתחרות על ידי קהל המבקרים בתערוכה

 

לפרטים נוספים על התערוכה והתחרות  http://www.smadars.co.il/?categoryId=19490 

 

 

 

גלריה חדשה בורק&מאייר תיפתח בתאריך 28.3.08 בתערוכה "אדמה אדומה", אמנות וייטנאמית. זו תערוכת היחיד הראשונה בישראל לאחים התאומים לה דוק האי ולה נוק טאן, Le Duc Hai and Le Ngoc Thanh,  החיים ויוצרים בוייטנאם. התערוכה תחנוך את הגלריה החדשה בורק&מאייר, הממוקמת במתחם האמנות ברח' בן עטר 25, תל אביב. אירוע הפתיחה החגיגי יתקיים ביום ו', 28.3.08, בשעה 11:00, התערוכה תוצג עד לתאריך 26.4.08.

 

בגלריה הערונית משכן האמנים בהרצליה 13.3.08-17.4.08 תוצג תערוכה משל רוג'ר באלן באצירת יהודית מצקל .רוג'ר באלן הינו אמן דרום אפריקאי בעל  מוניטין  בינלאומי , המגיע לראשונה לישראל, ומציג את עבודותיו בגלריה העירונית משכן האמנים, הרצליה, וכן באקדמיה לאמנות בצלאל. "SHADOW CHAMBER", 2005, הוא גוף העבודות האחרון של רוג'ר באלן , אשר גם ראה אור בספר הנושא אותו שם. היצירות הוצגו ברחבי העולם, במוזיאונים ובגלריות מרכזיות. בעבודותיו האלגוריות נוכחות דמויות אנושיות לצד חיות וצעצועים וברקע ציורי קיר. 'חדר הצללים' מכיל  צילום פוליטי חובק עולם.התערוכה מתקיימת בגלריה העירונית , משכן האמנים ובמחלקה לצילום באקדמיה לאמנות, בצלאל.ובשיתוף המכללה לצילום 'קאמרה אובסקורה".

 בהייטאצ' מקום לאמנות עכשווית (גלגלי הפלדה הרצליה) תוצג תערוכתה של דורית פלדמן ,"ובדעת חדרים ימלאו" . התערוכה תוצג במסגרת סדרת התערוכות של אמנות בהקשר יהודי. דורית פלדמן תציג , תצלומים מעובדים , ציורים , ספרי אובייקט ועבודת וידאו. התערוכה תוצג מתחילת מרץ עד 30.4.08 .

בוואהל סנטר יצויין יום האשה הבינלאומי עם התערוכה נשים יוצרות , בתאריכים 8.3-31.3.08 בהשתתפות שלוש אמניות  , תמר מייק לאופר –אמנות דיגיטלית , אסתי שדה – ציורים , ושפרה לוויתן –צילום.

אוצר התערוכה גיא עולמי .ב וואהל סנטר דרך קרן היסוד  (מול אוניברסיטת בר אילן ,הככר הגדולה)

 

3.4.08-5.5.08 בגלריה החדשה בירושלים. בתערוכתם ב"גלריה החדשה", האמנים אריאן ליטמן-כהן  וראובן זהבי מציגים את עבודותיהם החדשות, בטכניקות צילום, וידאו ומדיה דיגיטאלית, בהתבסס על  דיאלוג במוטיב של "הלילה". לעומתם, האמן ניב בן דוד מכוון מבט ישיר באמצעות חמש מצלמות וידאו, המפיקות סידרת צילומים אשר יוצרים פנוראמה מרתקת של מרחב מחייה, סביבה ותחושת הוואקום המקיפה את הצופה.

 

לילי גולדשוב, צללים מהגב 

 

בגלריה גאודי ברעננה תפתח תערוכה של ציורים ריאליסטיים ופסלי ברונזה בעלת אופי המבטא תקווה, שמחה, וגאווה.

אמנים מציגים: רפי אדות, גיורא אשכול, עדנה בנס, לילי גולדשוב, מרים דראט, אביחי כהן, אפרת לאופר, שירלי לבנטל, נאוה רותם, מיכל שמואל

הציור המופיע הינו של לילי גולדשוב "צללים מהגב"

אחוזה 137 רעננה,  6.4-26.4.08

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק