search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
תערוכות נוספות פברואר 2008
אלדד רפאלי במוזיאון לאמנות ישראלית בר"ג (הגדל)

במוזיאון לאמנות ישראלית ברמת גן תוצג , החל מ-21.2 , תערוכת הצילומים "צליל בודד כמו באמריקה" - בחודש נובמבר 2006 חצו הצלם אלדד רפאלי והסופר יגאל סרנה את אמריקה, במסלול לא מתוכנן מראש, פתוח לפניות חדות ולמבוים סתומים. יוצאים מניו יורק, יורדים אל ניו אורלינס, מטפסים צפונה לאורך המיסיסיפי ופונים מערבה אל לוס אנג'לס בשליחות עצמם. כל לילה במיטה אחרת. כל בוקר בעיר זרה. פוגשים נוכרים שהופכים קרובים לרגע. מתפתים לשם מוזר של מקום, לדרך עפר, למראהו של בית עזוב. מצב של הפתעה מתמדת.

מתוך אלפים נבחרו כארבעים תצלומים המתעדים את הדרך האמריקאית כפי שנחשפה לעיני הצלם והכותב: צידי הדרכים, בתים נטושים, חצרות, עיירות קטנות ומרכזי קניות, מראה השמיים, פני הארץ ופני האנשים עימם דיברו. לצידם מוצגים- תלויים כשווי ערך, עשרה טקסטים שנבחרו מתוך עשרות אלפי המילים שנכתבו.

 

במשכן לאמנויות עין חרוד  יפתחו במקביל שלוש תערוכות ויוצגו בתאריכים 29.2-29.4.08.

"בלום", תערוכת בוגרים צעירים מבצלאל –אוצרת גליה בר אור. "מושבת עונשין" ,באצירת אורי דסאו העוסקת באופנים שבהם קודים מגדירים חלל ומקום,  ו"בין השמשות" תערוכת צילומים של נני סתיו באצירת יניב שפירא. ראה ידיעה מורחבת באתר – תערוכות במשכן לאמנויות.

 

בגלריה דביר תוצג תערוכת צילומים של האמן פבל וולברג. התערוכה חוגגת את ההוצאה לאור של ספר-אמן הכולל מאה צילומים, הקדמה מאת רוברט סטור, מאמר מאת ארז שווייצר, ושבעה טקסטים קצרים מאת שמעון אדף, עמי ברק, אירנה גורדון, יוהאן פרדריק הארטל, פביאנה חפץ, פבלו יורקה, שבא סלהוב. התערוכה תוצג בתאריכים 21.2.08-29.03.08

 

בוואהל סנטר יצויין יום האשה הבינלאומי עם התערוכה נשים יוצרות , בתאריכים 8.3-31.3.08 בהשתתפות שלוש אמניות  , תמר מייק לאופר –אמנות דיגיטלית , אסתי שדה – ציורים , ושפרה לוויתן –צילום.

אוצר התערוכה גיא עולמי .ב וואהל סנטר דרך קרן היסוד  (מול אוניברסיטת בר אילן ,הככר הגדולה)

 

בגלריה "על האגם", דרך הפארק 10, רעננה , תוצג התערוכה טריו נשי , התערוכה תציג עבודות ציור של סוזנה שוגר , ציור של נטלי גרוסמן , ופיסול של טובה אלוני. אוצר גיא עולמי , התערוכה תוצג בתאריכים 2.3.08-14.3.08 סוזנה מביאה לצופה נופי מדבר מצולמים על קנווסים

בתוספת חומרים אותנטיים מהמקום בו נחשפה להם לראשונה. נטלי מציירת בין מציאות לדמיון בטכניקה מעורבת עם צבעי אקריליק סגנונה הוא ריאליסטי מופשט, טובה מפסלת בברונזה, אבן וברזל בתערוכה ישתלבו יצירותיה עם עבודות הציור והצילום נשים ונשיות בבוהק הברונזה.09-7610342/3

 

בבית גבריאל, צומת צמח תוצג תערוכת פסלי הרשת  של שלומית רדיפסל של שלומית רדי בתאריכים 2.3.08-27.3.08  .בתערוכה עושה האמנית שימוש  בפשטות החומר – רשת ברזל. ויוצרת "יש-מאין". זהו דו-מימד המאפשר ליצור ממנו צורות ופסלים תלת מימדיים. הרשת לעיתים עוטפת את נפח הפסל אך לפעמים היא מהווה את הפסל עצמו. שלומית רדי עובדת ברשתות בידיים גלויות, כמעט ללא מכשירים.  6751175-04

 

 בסימן אמנות עכשווית יוצג המיצב , וידוי משובש , של דניאל בן שושן ,החל מ-16.2.08 .חגי שגב אוצר התערוכה מציין "עבודותיו של דניאל שושן מן השנים האחרונות, הן ביטוי מובהק לתופעת ההיברידיות האמנותית והתרבותית שרווחת בארץ. הן מציגות בכפיפה אחת מספר מציאויות השואבות את מקורותיהן מזירות תרבותיות שונות, מאחדת אותן במסגרת עבודת אמנות אחת, ליצירה של מציאות היברידית." ,ביאליק 12 תל אביב.

 

גלריה רוזנפלד תציג בתאריכים 21.2-29.3.08 את התערוכה הקבוצתית "מבוי סתום" בהשתתפות ,שי איגנץ, בעז ארד, דגנית ברסט, איגור גלמן ז"ק, דניל גרטימן, יעקב דורצ'ין, נעם הולדגרבר, שגית זלוף-נמיר, מאיה ז"ק, נויה צ'רקסקי, תמר קרוון ,יוסף קריספל, רועי רוזן, טל שוחט, ומעיין שטראוס.

 

גלריה גבעון תציג בתאריכים 29.3-22.2.08 את תערוכתו של פנחס כהן גן ,עבודות בפורמט גדול 1997-1990.

 

הגלריה החדשה במרכז לתרבות וחברה ע"ש אבא חושי בחיפה תציג תערוכת ציורי שמן ואקריליק בסגנון ריאליסטי עכשווי  של אסתי שדה. התערוכה "חוג החיים" עוסקת בנושאי איכות החיים והסביבה.

 

בגלריה צילום בת"א תוצג בתאריכים 23.2-21.3.08 תערוכתה של עינת עריף-גלנטי "שרשרת של הבטחות.עינת הציגה עד לימים אלה עם יוסי גלנטי תערוכה בגלריה אגריפס 12 בירושלים , לפרטים נוספים –תערוכות.

 

בגלריה בכברי נפתחת תערוכתו של – זיאמה רפופורט ,50 שנות יצירה בנחושת ותוצג בתאריכים 23/2-22/3/08 .אוצרת דרורה דקל. רפופורט, חבר קיבוץ כברי , נולד בפרס למשפחת מהגרים מרוסיה. יוצר בנחושת כבר מעל לחמישים שנה . התערוכה היא חלק ממצבת התערוכות והאירועים ל-30 שנות פעילות הגלריה.בתערוכה יוצגו כלים שנוצרו בשפה מודרניסטית  נקייה מכל הקשר למקורותיו הפרסיים , שפה נטולת קישוט ואורנמנט .

חנכיות בשפה  מינימאלית , פסלים ותבליטים במימד קטן שמנהלים דיאלוג עם שפת הפיסול של יחיאל שמי ז"ל(אף הוא מכברי) . בהשפעת תקופת בניית פסלי הקינים שלו  . וכן יצירות מהשנים האחרונות בהן יש חזרה למקורותיו הפרסיים .

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק