search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

שירלי סיגל ב"יופי בר חלוף" בגלריית המגדלור

21/11/2011
דינה בת לאה(ציור על חלוק נחל,מתוך נשים בתנ"ך) (הגדל)

 

בתערוכה "יופי בר חלוף" מציגה האמנית שירלי סיגל בגלריית המגדלור ציורים בנושא הזמן שחולף וההשפעות שלו. הטכניקה בה משתמשת האמנית היא שמן על בד וכן ציור על אבן וחלוקי נחל.


סיגנון עבודתה של שירלי הוא אקדמאי, ריאליסטי ורגיש והדמויות המצויירות  כמו פורצות מתוך הבד במלא הדרן. סיגל מצליחה ליצור קשר והזדהות בין הדמויות שלה לבין הצופה. "מתוך עמדה אמפטית זו" כותבת שירלי "הופך הסיפור האישי של הדמות על הבד לסיפור של כולנו". שירלי מציירת דמויות מן העבר, תנכיות, מתולוגיות כמו גם דמויות בנות זמננו – בני משפחה ואנשים הסובבים אותה בחיי היום יום.

 

הרעיון לצייר דמויות על אבן עלה כאשר שירלי נתקלה באתרי אינטרנט שהציגו לראווה הוצאות להורג של נשים, באיראן. הן מוצאות להורג בסקילה באבנים. בשעת הסקילה, הנשים מכוסות ברעלה, כך שלא ניתן לראות את פניהן. היא החליטה להעניק להן פנים. הפנים מצויירות על אבן – שהיא כלי הרצח. מכאן התגלגל הרעיון לציור דמויות של נשים מהמקרא על אבנים: בעלת האוב, דינה, רחל ולאה, יוכבד. נשים אלו מוצגות כעת בתערוכה ביפו.

 


שירלי סיגל
אמנית, ציירת, אוצרת ומנחה סדנאות לציור ורישום. בעלת תואר בארכיאולוגיה ולימודי מזרח אסיה באוניברסיטה העברית ותעודת אוצרות ולימודי מוזיאולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. בימים אלו כותבת עבודת מחקר באוניברסיטה העברית בירושלים העוסקת בבניית מוזיאונים לארכיאולוגיה.

 

 

בכשרון רב ובעין בוחנת בחרה שירלי להנציח גם על אבנים וחלוקי נחל את פניהן המיוסרות והגלויות למחצה של נשים שעקבות הזמן, שנות סבל, דאגה ועבודה קשה השאירו עליהן את חותמן ועם זאת יופיין עדיין נסוך על פניהן. ברגישות ובדייקנות מרשימה, בצבעים מגוונים ובקווים עדינים מצויירים תווי פניהן של הנשים, על חלוקי האבן. היא מפיחה בהן רוח חיים התופשת ומרתקת את הצופה בהן.

 

שירלי מספרת שמאז ומעולם ענינו אותה תרבויות העבר העשירות, על חפצי האמנות שלהן, הארכיטקטורה המפוארת שעיטרה את הערים, פרטי הלבוש המסוגננים וחיי היומיום. היום, אלפי שנים מאוחר יותר, כל שנותר לנו הוא לנבור באדמה, לנקות את העפר והאבק ולגלות חורבות בניינים וכלי יומיום המעידים עדות אילמת על עבר מפואר שחלף מהעולם.

 

בביקוריה הרבים ברומא, בילה האמנית שעות רבות בין כתלי המוזיאונים, מציירת רושמת ומצלמת אינספור פסלים ויצירות אמנות בנות אלפי שנים.  בתערוכה זו מובאים כמה מאותם רישומים המבטאים את הערצתה לאמני העבר, אנונימיים ברובם, שיצירתם מרגשת את הצופים בה גם ממרחק דורות.  גם אנו, כמו אבות אבותינו, חשים שהעולם הסובב אותנו, עם הארכיטקטורה המודרנית והישגי הטכנולוגיה המרשימים, הוא עולם נצחי. אך מעל לכל מרחף לו "אדון הזמן", שרוחו המנשבת מקלפת את  הטיח מהקירות, סודקת את כלי האוכל, מרקיבה את הפירות, מוסיפה קמטים לנעורים ושמה קץ לכל. יופיים של אשכול ענבים, של תפוח או של נערה יפה הוא זמני בלבד. הכל חולף ונעלם.

ציוריה של שירלי הוצגו במוזאונים ובגלריות ונכללים באוספים פרטיים ובמוזיאונים
בארץ ובעולם. 

 

 

 

יעל גולדמן  - אוצרת

הפתיחה תתקיים ביום ששי, ה-25 בנובמבר, בשעה 11:00 בבוקר,

בגלריית המגדלור, רח' המגדלור 13, יפו העתיקה.הנעילה – ב-11.12.11.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק