search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

"שנתיים אחרי" , תערוכה קבוצתית רעננה במוזיאון רמת גן

התערוכה "שנתיים אחרי" היא סיכום מוצלח , המסכם פרק ראשון של פרוייקט ייחודי הנערך על ידי המוזיאון לאמנות ישראלית, רמת גן.
21/03/2011
הילה עמרם,ללא כותרת,2010 (הגדל)

הפרוייקט "שישי ראשון" מציג בכל יום שישי הראשון בחודש תערוכת יחיד חדשה של אמן צעיר שזו לו התערוכה המוזיאלית הראשונה . תערוכה קבוצתית זו מציגה את העשייה בשנתיים הראשונות של הפרויקט (במסגרתו הציגו עד עתה כ-50 אמנים במשך כארבע וחצי השנים האחרונות). כך מוצגות עבודותיהם של 25 האמנים הראשונים שהציגו בפרוייקט תוך התייחסות אל השנים שחלפו מאז הציגו את תערוכתם במוזיאון , ואל תפיסת העולם האמנותית המתגבשת אצל האמנים הצעירים. החלל הגדול שהוקצה לתערוכה מציג מעין 25 מצגים אישיים , מובדלים , המשתלבים יחדיו לתערוכה כוללת באווירת יריד אמנות צעיר .

האמנים המציגים: רות אור, עילית אזולאי, יפתח בלסקי, חמי בר-אור, ענת ברמן, נתן דביר, עודד הירש, יונתן טוויטו, אלמה מכנס קז, קרין מנדלוביץ, רוית משלי, אמיר נוה, שני נחמיאס, שירה נפתלי, שחר סיון, סשה סרבר, הילה עמרם, אלעד ערמון, מוחמד פאדל, טניה קרוון, יהודית רביב, אלינה רום כהן, טל שטרן, קרן שפילשר מורג צפלביץ' ואנג'ליקה שר.

בשיחה מוקדמת סיפר לנו מאיר אהרונסון , שלמעשה את המוזיאון הוא פתח בשנת 1987, עם תערוכת זוכי קרן תרבות אמריקה ישראל , שהיו כולם בוגרים וסטודנטים צעירים לאמנות, ומחוייבות זו לעתיד ,היא שהניעה אותו גם לתת אמון בפרוייקט "שישי ראשון" . עוד אומר מאיר "יהודית מצקל, האוצרת של השנתיים הראשונות הציעה לערוך תערוכה שבה נראה את האמנים שהציגו, את התפתחותם ,את המשותף להם ואת המפריד ביניהם. תערוכה שהיא גם סיכום וגם מעקב פשוט שהוא חלק מעבודה מוזיאלית רגילה."

יהודית מצקל, אוצרת התערוכה:

25 אמנים מציגים בתערוכה "שנתיים אחרי". השתתפותם היא הוכחה למחויבותה של קבוצת האמנים הזאת ליצירה ולאמנות. דרכם לא היתה קלה והתערוכה הזאת מוכיחה מעל לכל ספק, כי יש לא מעט אמנים צעירים מוכשרים שעוסקים ביצירה מתוך צורך קיומי ובתאווה גדולה. היכולת הבלתי נדלית של רובם לעבור ממדיה אחת למשניה, הסקרנות שגורמת להם לנסות ולהביא אל היצירה חומרים חדשים ולערבב ביניהם, כשהם שואלים תוך כדי כך שאלות הנוגעות לחייהם כאן ועכשיו, והתוצאה של כל זה, התערוכות שיצרו, הן שעמדו לשיפוט בזמנו, והקבוצה הוכיחה שחבריה הם אכן אמנים שראוי היה לתת בהם אמון.

המוזיאון לאמנות ישראלית, רמת גן דרך אבא הלל 146, רמת גן

פתיחה: 17/3/11

נעילה: 15/5/11

עוד באותם תאריכים במוזיאון רמת גן : סאלח אלקרא – פרחים סגולים (תערוכת ציורים).

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק