search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
רעיה ברוקנטל –" Kosher Style " , בגלריה האחרת בחולון . אוצר אבנר בר חמא .
23/12/2010
רעיה ברוקנטל - kosher style cold cut יציקת לטקס וג (הגדל)

רעיה ברוקנטל מציגה את התערוכה " Kosher Style " בגלריה האחרת . מספר פריטים  מסדרת עבודות זו הוצגו בתערוכה הקבוצתית "תיאטרון זהויות" במוזיאון בית התפוצות ב-2009 - תערוכה שהציגה מגוון התייחסויות הומוריסטיות, תיאטרליות ופיוטיות לזהות היהודית והישראלית .     "Kosher Style " הוא מונח מוכר בסביבה היהודית בארה"ב  ומייצג מזון אמריקאי עם אוריינטציה יהודית, שאינו כשר . בסדרה חוקרת רעיה ברוקנטל את הסממנים הדתיים , ואת הקשר בין הסממנים להוויה היהודית הכוללת . התערוכה תתקיים בתאריכים 23.12.2010-14.1.2011 .  

על התערוכת האמנות "Kosher Style " כותב לנו אוצר התערוכה .

בעבודותיה של האמנית רעיה ברוקנטל, נבחן האופן בו מטביעים תכנים ומהויות  את חותמם  על גופו של הסובייקט.  

רעיה ברוקנטל kosher campells soupיציקת אלומיניום העבודות עוסקות במהות מובדלת שמחפשת את ההגשמה שלה בגוף האנושי  ו \ או באובייקט האמנותי. למעשה שואלת האמנית היכן מתבטאת הטרנסצדנטיות והאם היא קיימת או הכל מגולם בתנאים הפיסיים של הגוף?  

האמנית מתרכזת בזהות ובמתח שבין הנראה לנסתר, הפנים והחוץ, הערך הפנימי לביטוי החיצוני. 

היא ממצה את כישוריה ברישום ריאליסטי לשרטוט דמויותיהם של אמנים שחזרו בתשובה (למשל: אורי זוהר ואריאל זילבר) כדי לבחון את הטרנספורמציה שלהם. את דניאלה ווייס המכסה את ראשה ומסתירה שערה, היא מציגה מול ליידי אולגה שהתפרסמה בשנות השלושים, בשל חשיפת זקן עבות שגידלה כמחאה.  

צמיחת הזקן חושפת את השינוי בתהליך הפנימי. שיער הזקן משלים את הדימוי הציבורי והעדרו מספק משמעות. כהנא עדיין ללא זקן  ודניאלה וייס ללא זקן מוסיפים מימד מגדרי לאיקוניות המאיימת המוטבעת בגוף, ולשיער  האישה המכוסה כממשיך של ה"אין זקן". kosher style boy 2 רישום 2007 עיפרון על נייר 34 על 48 סמ  

במקביל האמנית יוצרת אובייקטים כמו פחית אלומיניום מוגדלת עם סמל הכשרות האמריקאי ומרוקנת לכאורה את הדימוי מהקשרו המסחרי והפרסומי כדי לדבר על מהות אחרת. היא מחזירה אותו לסצנה האמנותית בתור אובייקט עם תוכן אחר- האורתודוקסי במקרה זה. 

את התוכן שהתרוקן על ידי העולם המערבי, מחזירה האמנית לאובייקט שיש בו ביטוי טרנסצנדנטי משהו, שקיים מעבר לשימוש ובמידה מסויימת אף לא תלוי בה (בהקשר הדתי). 

אין ספק שבשפתה הייחודית מצליחה ברוקנטל, להציג בפנינו את מהות הדבר עצמו ולא את הדרך שבה אנחנו מבינים אותו בעזרת החושים והניסיון האנושי. 

אבנר בר חמא-אוצר התערוכה 

================================================ 

הגלריה האחרת , רחוב יטבתה 7, חולון טל: 03-5128512  

ימים ושעות ביקור: א-ה בין בשעות 9:00 – 19:00 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק