search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
אמרי זרטל מעצב ספרים , עטיפת הספר - המקום שבו נפגש עולם הספרות עם עולם האמנות החזותית.
אמרי זרטל מעצב ספרים - גלריית הקצה בנהריה (הגדל)

גלריית הקצה בנהריה מציגה תערוכת אמנות ייחודית . התערוכה "אמרי מעצב ספרים" מציגה בפנינו את נקודת המפגש המרתקת בין היצירה הספרותית לעולם האמנות החזותית והעיצוב – עטיפת הספר . נקודת מפגש זו מתרחשת ברגע הלידה ממש .עם יציאת הספר לאויר העולם . Artportal בחר לתת חשיפה מלאה לשלושה מאמרים  ,החושפים את המפגש המרתק משלוש נקודות מבט שונות , זו של אמרי זרטל האמן ומעצב הספרים , של פרופ' יגאל שוורץ עורך ספרותי , ושל לי רמון אוצרת התערוכה והגלריה. שלושת המאמרים מוצגים עתה בדף הבית , ומהווים מסע מרתק לכל מי שבלבו פינה חמה לספרים , לאמנות חזותית או לתרבות , וגם למפגש בינהן לשיווק ולתקשורת .

ישירות למאמרים : אמרי זרטל – הכל משפיע עלי יגאל שוורץ – הקוסם לי רמון –אמרי מעצב ספרים.

בתערוכה (3.7.2010-29.5.2010) יוצגו בין השאר , סקיצות שונות שהוכנו לספרים שונים , אופי הדיאלוג עם המערכת ועם הסופרים והיצירות המוגמרות – העטיפות שנבחרו.

עוד על התערוכה , מאת לי רמון :

עבודותיו של אמרי זרטל הן יצירות אמנות קטנות מימדים, אך בשונה מהיצירה המוצגת בגלריה או במוזיאון, על פי רוב חד פעמית ומוגנת על ידי קודים מקובלים של שמירת מרחק מהיצירה, ושומר במדים המקפיד על הכללים, יצירתו של אמרי, מודפסת באלפי עותקים ודווקא קוראת לנו לאחוז בה.


בתהליך היצירה אמרי צריך להיות מודע לעומס התצוגה בחנות הספרים, לצורך להיות שונה ומובחן, למשוך את עינינו לספר שלו, ליתר דיוק לספר שעיצב, לגרום לנו להבין בהרף עין שכדאי להושיט יד, לפתוח, לדפדף ולהמשיך לקופה, לקנות ולקחת הביתה.

 

אמרי עובד בדומה ליוצרי אמנות לאורך ההיסטוריה שליוו ושרתו טקסט או אינטרס חיצוני, אם זה היה המחשת סיפורי התנ"ך, הברית החדשה והמיתולוגיה או האדרתם והנצחתם של בתי אצולה ומלוכה.

היום כאז, אמרי כאמן, מלווה טקסט ומתווך בינו לבין הצופה בסגנון וב'כתב יד' ייחודי ובכך, בצניעות, נותן גם ביטוי ופרשנות אישית משלו.

 

התערוכה נעה על שני צירים, היא מציגה את יצירתו של אמרי בקנה מידה חדש ובמרכז הבמה, ובמקביל עוקבת וחושפת את אחורי הקלעים של עבודתו, את הלבטים והבדיקות, את מערכת קבלת ההחלטות של שותפיו בהוצאה לאור, ועד המוצר או היצירה המוגמרת:

הספר על מדף הספרים,

או בידינו בעת הקריאה, קרוב ללב.

 

לי רמון – מאי 2010

 

פרטים על התערוכה והמפגשים:

אמרי מעצב ספרים  ,אמרי זרטל     ,אוצרת: לי רמון

פתיחה: שבת, 29.5.20010 בשעה 11:30    נעילה: שבת 3.7.2010

מפגשים בתערוכה:

יום חמישי 17.6.2010 בשעה 19:00

ספי בר - סמנכ"ל שיווק ומכירות בהוצאת כנרת זמורה ביתן

"הלוחש לסופרים" ספי בר מלווה באופן צמוד עשרות סופרים ישראליים בתהליכי הוצאת ספרם לאור ומתרגש איתם כל פעם מחדש. ספי יספר על מעורבות מנהל השיווק בלידת הספר אשר עבור סופרים רבים רגע צאת ספרם לאור דומה ללידת ילד ועוצמת הרגשות בהתאם.

שבת 26.6.2010 בשעה 11:30

רקפת זיו – לי – סופרת

צלילים ספרותיים נדון בתפקידו של המסע המוזיקלי ברומן "קול של פרפרים" אותו כתבה רקפת, נאזין לקטעי המוזיקה המצוינים בספר המהווים אמצעי משמעותי בהתנהלות הדמויות והעלילה.

שבת 3.7.2010 בשעה 11:30

אמרי זרטל – מעצב ספרים

שיח גלריה

מפגש ושיחה עם האמן בהנחיית לי רמון

                                              ***

הקצה - רחוב לוחמי הגטאות 34, נהריה

שעות גלריה: ב' , ה'  17:00-19:00, ו' 13:00-15:00 שבת 12:00-14:00
לפרטים ולתיאום ביקור קבוצות: הקצה 04-9926819, לי רמון 0524-882177

ת.ד. 906 נהריה       the.edge.center.@gmail.com

 עןד על גלריית הקצה - http://www.the-edge.co.il/

 

למאמרים :

 של אמרי זרטל "הכל משפיע עלי - אמרי זרטל

של פרופ' יגאל שוורץ - הקוסם מאת יגאל שוורץ

למאמרה של האוצרת - לי רמון

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק