search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
תערוכות אמנות , מ-2009 ל-2010 .
מיקי קרצמן , מחווה לגדעון גכטמן בשלוש (הגדל)

תערוכות אומנות רבות נפתחות במהלך דצמבר ומוצגות אל תוך 2010. מצורפת סקירת תערוכות מקיפה מהתערוכות המציגות בימים אלה . פרטים על גלריות חדשות ומיקומי תצוגה  חדשים. 

 

גלריה אלון שגב עוברת למשכנה הקבוע בשדרות רוטשילד 6 בתל אביב . עם המעבר תיפתח בתאריך 17.12.09 תערוכתו של ולרי פברה שתוצג עד 22.1.2010.  

 

חנינא החדשה , הבית האדום ו גלריה ליטבק הינן גלריות חדשות בתל אביב , על התצוגות בהן בידיעה נפרדת ב- Artportal גלריות חדשות. על "האגף" גלריה חדשה לאמנות , בעיר התחתית בחיפה בהמשך ידיעה זו . 

 

גלריה זומר לאמנות עכשווית תציג בתאריכים 17.12.2009-30.1.2010 את תערוכתו של דארן אלמונד , וכן את התערוכה 20+ (בחדר הפרויקטים ,אוצרת הדס רשף) 

דארן אלמונד, יליד בריטניה (1971) הציג בתערוכות יחיד וקבוצתיות רבות בין השאר בביאנלה בונציה, 21K דיסלדורף, טייט בריטן ועוד. בשנת 2005 הוא היה אחד המועמדים לפרס טרנר. זוהי תערוכתו השניה בגלריה. 

בתערוכה יציג אלמונד עבודת וידאו, צילומים, פסל ופורטפוליו של 17 ליטוגרפיות שיחד מרכזים את עיקר עינינו בזמן, מקומות מרוחקים וקיצוניים, היסטוריה אישית וזיכרון קולקטיבי.   

בתערוכה 20+ משתתפים :אדר אביעם, עמית אישטיין, עלמה אלורו, שמחה טללייבסקי, רחלי רוטנר, הדס רשף, שישה אמנים בשנות העשרים לחייהם, בוגרי המדרשה, מציגים בתערוכה משב רוח צעיר ורענן של אמנות חיה וחריגה במראה ובאוירה. 

 

בגלריה נגה תוצג תערוכת יחיד של עמיקם תורן-  גזרים ומשקאות קלים בתאריכים  ,  18.12.09-22.1.10  . בתערוכתו החדשה של עמיקם תורן "גזרים ומשקאות עמיקם תורן בגלריה נגהקלים" יוצגו שתי סדרות של עבודות וידאו חדשות מהשנים 2008 ו 2009, אובייקט וקבוצת ציורים מהסדרה Armchair paintings. עמיקם תורן, אמן ישראלי החי בלונדון ב 40 השנים האחרונות. בגיל 21 הגיע תורן ללונדון. המפגש עם האמנות המינימליסטית והמושגית ואפשרות הפרידה מהאמנות המסורתית נראו לו כהצעה רעננה לגאולה עצמית. . בשנת 1984 תורן נבחר להשתתף בביאנלה בונציה (באפרטו), ומאותה שנה הוא מיוצג על ידי הגלריה הלונדונית Anthony   Reynolds ועל ידי  גבריאל מוברי בפריז. יצירותיו הוצגו בתערוכות מפתח באיקון גלרי, ארנולפיני, מרכז פומפידו בפריז ובמוזיאון מלמה בשבדיה. לצד הוראת אמנות במוסדות מוכרים כמו גולדסמית', סלייד ורדינג . 

 

גלריה גבעון תציג את התערוכה נורית דוד , ציורים 2008-2009 .בתאריכים 25.12.2009-30.1.2010 . את התערוכה אוצר דימיטרי פפרוני. 

 

גלריית ג'ולי מ' מציגה החל מתאריך  17.12.09 את  "הריקוד של הנייר והרוח" תערוכתה של האמנית עלמה שניאור. בתערוכה זו כמו בתערוכות קודמות חוקרת שניאור יחסים. יחסים בין נייר לנייר, בין רוח לנייר, בין גוף לגוף, בין גוף ורוח, בין גוף לרצפה ובין רגע לרגע.  

 דימויים שונים, צורות ותהליכים מחשבתיים מוצגים בצילום ובוידאו ,גם שואלים שאלות לגבי המדיומים עצמם. שניאור נעה קדימה ואחורה כמפשיטה את הצילום, ומלבישה אותו מחדש. הלבשה של שכבה על שכבה של צילומים היוצרים תנועה או הפשטה לצילום עירום, כקיפאון של רגע מכריע אחד. בטכניקת stopmotion מרכיבה שניאור תנועה בוידאו מאלפי תמונות סטילס שיוצרות סימולקרה כתחליף לעולם שאינו קיים אך במקרה זה נראה טבעי לחלוטין. כמו במצב של הרפייה עמוקה, חצי שינה, חצי ערות, כמו חווית הזרות ברגע ההתעוררות מעלפון, כך גם בתערוכה זו לא ברור לרגע מיהו הדומם ומיהו החי, מי רוקד ומי מתמוטט. 

 

גלריה רוזנפלד מציגה בתאריכים 8.12.09-16.1.2010 את תערוכתו של בעז ארד – מלכי ישראל . כתובתה החדשה של גלריה רוזנפלד רחוב שביל המפעל 1 ,בנין 6 , דרום תל אביב . 

בגלריה שלוש תיפתח ,במלאת שנה למותו של האמן גדעון גכטמן, התערוכה "אתם לא רואים שאני הולך באוויר?" בהשתתפות גל וינשטיין, מירי סגל, בן הגרי, ארז ישראלי, הילה לולו-לין, מוטי מזרחי ,אורי דרומר, מיקי קרצמן, גדעון גכטמן , ביום חמישי ה-24 לדצמבר 2009 בשעה 20:00.הערוכה תוצג עד 30.1.2010 .גדעון גכטמן היה אמן הבית של גלריה שלוש בעשרים השנים האחרונות, ואחד מעמודי התווך של האמנות הישראלית. אמן בעל יושר פנימי נדיר שסלל דרך מושגית חדשה בה הלך עד הסוף, ללא פשרות. השפה האמנותית שפיתח השפיעה ומשפיעה, במובנים רבים, על דורות שלמים של אמנים.התערוכה הינה מחווה לשפתו האמנותית הייחודית של גדעון גכטמן והשפעתו כפי שהיא באה לידי ביטוי ביצירות האמנים המציגים תוך נגיעה במיתוסים של מוות , זיכרון והנצחה. האמנים המציגים בתערוכה הם, באופנים שונים, ממשיכי דרכו של גכטמן ו/או מקיימים דיאלוג עם עבודתו. חלקם חלקו עמו דרך משותפת בעבר, כמו מוטי מזרחי בשנות  השבעים והשמונים, גל וינשטיין ומירי סגל שהציגו לצידו בתערוכות משותפות, אחרים כמו הילה לולו לין, מיקי קרצמן ואורי דרומר  שמקיימים דיאלוג  עם אספקטים שונים של עבודתו,  ובן הגרי וארז ישראלי אשר היו תלמידיו. 

 

בגלריה הקיבוץ תוצג עד ל-1.1.2010 התערוכה  הראשונה באוצרותה של יעל קיני, עם כניסתה לתפקיד אוצרת הגלריה: "היה, אבל במקום אחר ". התערוכה בהשתתפות : 

אורית אדר-בכר, אווה אבידר, אתי אברג'יל, דגנית ברסט, דגנית שוקן, דוד בהר-פרחיה,      טליה קינן, מלי דה-קאלו, ענת מיכאליס-לוי, עדן עפרת, פיליפ רנצר, שיבץ כהן 

בתערוכה מוצגות עבודות במדיומים שונים: ציור, פיסול, רדי-מייד ווידיאו. הגדלים נעים בין 10/10/10 ס"מ ל 140/210 ס"מ. הצבעוניות בגווני אפור, עם נגיעות צבע מעטות. 

הדימויים פשוטים ברובם: דלתות ופתחים; חללים ארכיטקטוניים מוכרים; ים וזרימות מים המופיעים בצילום, בציור וכן בעבודות הוידיאו; הר מופיע בשלוש עבודות; דמויות אדם.  

העבודות, ברובן הגדול, פיגורטיביות, אלא שדווקא הריאליזם שלהן מערער - באופנים שונים - על בהירותו וחד משמעותו של הדימוי.

 

מוזיאון בית ראובן יציג עד לאמצע פברואר 2010 את התערוכה הקבוצתית אבטיחים - לפרטים נוספים בידיעה נפרדת - אבטיחים . 

 

גלריה משרד בתל אביב תציג את תערוכתה של דפנה לייטון (18.12.09-8.1.2010) "דימויים של מחשבה" שאצרה רחל סוקמן . דפני לייטון נולדה באנגליה ועלתה לישראל בשנת 1980. היא בעלת תואר שני בספרות אנגלית מן האוניברסיטה העברית בירושלים, שבה היא חיה ויוצרת. למדה ציור אצל אורנה מילוא בירושלים, בבית ספר לציור בסנט אייבס, קורנוול, אנגליה, בקורסי קיץ במרכז לאמנות דידלו באיטליה (שם למדה גם הדפס) וכן בבית הספר לאמנות סלייד בלונדון. את תערוכת היחיד הקודמת שלה בגלריה משרד בתל אביב, בראשית 2008, "מקום מוכר לא נודע", אצרה אורנה מילוא 

 

בצילום בעם , בית אלפא 13 ת"א , תוצג תערוכת הצילום הקבוצתית "תארוכה" בהשתתפות 14 צלמים . המציגה דימויים מעולם האוכל מנקודת מבטם של 14 צלמים .                                       

  תארוחה   09.01.10  - 12.12.09 

משתתפים :   יורם בוזגלו | עמית ברלוביץ | אורי גרשוני | יסמין ואריה | דנה לנדאו | מיכל לנרט | דני לרנר,   ערן מלמד | עדי נס | דוד עדיקא | עינת עריף גלנטי | שחר פליישמן | איתיאל ציון | שגיא שועלי 

 

הגלריה החדשה של המכון לאמנות בת ים , תציג את התערוכה "מפגשים מהסוג האישי" בתאריכים 12.12.09-27.12.09 . בתערוכה משתתפים רועי דרסטין , זאב פרוש , ענבל דרו ו לואיז אטקינסון . המציגים מעין קומדיית מצבים אמריקאית המספרת את סיפורם של ארבעה חייזרים שנשלחו לכדור הארץ לחקור את המין האנושי.בשונה מהסדרה, כאן מייצרים האמנים מפגשים בין הגורמים: התודעתי, האסתטי, הערכי והאל-זמני, לבין החברה - הצופים. דרסטין עוסק ביופי ואלימות ואיפה קיים המתח והחיבור בין השניים בחברה. פרוש מעלה שאלות כמו "מי אתה" ו"מי אני", כאשר תמיד ישנן רמיזות המעידות על זהותנו - כאלו שאנחנו מספקים בעצמנו וכאלו שאחרים מצמידים עלינו אבל לא תמיד ברור אם הן מדויקות. דרו מעלה את השאלה מה אנחנו מעדיפים לנכס לעצמינו יותר – חפצים או אנשים, ואיך אנחנו פועלים לחפצן אנשים. אטקינסון עוסקת בערכי ההשגבה, ההערצה, היופי והאופנה המשפיעים על נשים ועל החברה ככלל.הארבעה הכירו כשהשתתפו יחד בתערוכה קבוצתית בארץ רחוקה, וחוזרים לשתף פעולה שוב. 

 

הגלריה לאמנות , בית יגאל אלון בגינוסר , תציג בתאריכים 19.12.2009-30.1.2010 את התערוכות : תרצה כפרי        תיבת קינון  , מיצבים, פיסול בטכניקה מעורבת . 

אוגניה ארביטמן        זמן איכות       ציור . 

 

האגף , גלריה חדשה לאמנות ברחוב הנמל 51 , עיר תחתית חיפה , מציגה כתערוכת יחיד ראשונה את תערוכתו של יובל חי "סבך" .יובל חי, צלם. יובל חי הוא צלם המתנהל בעדינות ורוך מול נושאים עירוניים , ובמהלך הפוך - כמעט גסות או חדות מוקצנת מול טבע דומם. 

הסבך  שיובל יוצר ציורי מאוד, אינטימי בכל מקרה ואלים בו זמנית . יובל חי הוא יליד יפו, 1977 בוגר בצלאל תואר ראשון ושני . התערוכה מוצגת בתאריכים 10.12.09 עד 21.1.2010 (בתאריך 18.12.09 שיח גלריה .רחוב הנמל 51, עיר תחתית חיפה 

שעות פתיחה: יום ג'  16:00-19:00  שישי ושבת  11:00-14:00  טלפון :04-8669463 

 

בוואהל סנטר – מרכז כנסים, אמנות ואירועים מול אוניברסיטת בר-אילן (בכיכר הגדולה), יוצגו שתי תערוכות צילום עד 31.12.09 . תערוכתו של חנן גטריידה , מבט על ישראל צילומיו של חנן גטריידה עוסקים בנופי הטבע של ישראל, בעורקי תחבורה,בסביבה אורבנית ותעשייתית ובאנשים בסביבת עבודתם. חנן הציג את עבודותיו בגלריות שונות בארץ וכן בהולנד ובארה'ב. וכן תערוכתו של שמעון המאירי מבט אחר .בצילומיו מציג שמעון המאירי את מבטו על העולם דרך העדשה, כשלמעשה היא מלווה אותו לכל מקום גם בעבודתו היומיומית בעולם ההולוגרפיה וגם כאשר הוא נמצא בנסיעותיו הרבות בארץ ובעולם. 

 

בגלריית בית העיתונאים ע"ש נ. סוקולוב תוצג תערוכתו של בוריס דוברוב "סוד המרכבה", בה יציג כ- 20 עבודות. התערוכה תפתח, ביום חמישי 24.12.09, בשעה 20.00 ותימשך עד 13.1.10.אוצרת: מירי קרימולובסקי.שתי סדרות של עבודות, ציורי שמן על בד, יציג דוברוב בתערוכה חשובה זו העוסקים בתורת הקבלה- תורת הסוד והמיסטיקה  

 

בבית קנר הגלריה הערונית בראשון לציון תוצג עד 25.2.2010 תערוכתה של דינה שנהב , "והארץ עודה עומדת" . דינה שנהב זוכת פרס אברהמי מציגה עבודות המחפשות  אחר שורשים שאין לבני הדור השני לשואה יכולת ליצרם והן קוראות בו בזמן למקום ולאי מקום, לשייכות ולחיפוש אחריה.  

בתערוכה מוצגים לראשונה ציורי יערות וצילומים חדשים לצד מיצבים  ( 'סוף היער' ופסיפסים), ועבודת וידיאו ('שקיעה')  שזיכו אותה בפירסומה בעבר.  

 

בגלריה על שם מורל דרפלר בויצו חיפה , תוצג תערוכתו של אבי גנור "התבוננות בהתהוות" בתאריכים 23.12.09-27.1.2010 . בהכשרתו האקדמאית הראשונה , אבי הוא בוגר הטכניון באווירונאוטיקה ותעשיה וניהול, בהמשך למד מנהל עסקים באוניברסיטה העברית, המשיך בלימודי אמנות בסן פרנסיסקו ארט אינסטיטוט. אח"כ עבר לניו יורק ולמד במסגרת לימודי תואר שני בצילום ב-    Pratt institute Iבמקביל למד צילום אופנה וצבע ב -New School Parson-..אבי הוא מראשוני הצלמים בארץ שהביאו תפיסת עולם אמנותית גם לעבודתם המסחרית. צילם שני ספרי בישול. האחד Taste of Israel   עם רון מיברג  וצחי בוקשסתר. השני ספר הגריל עם ארז קומורובסקי  וקרן קרמרמן.  כן היה השותף לצילומים  לספר   "גן"  שהוזמן ע"י משרד החינוך.  

תערוכות יחיד: הגלריה הלבנה 1980, מוזיאון תל אביב  1985, מוזיאון ישראל 1990, מנשר 2009. תערוכות קבוצתיות רבות. אבי גנור ממעט להציג תערוכות מתוך בחירה .

 

בבית האמנים בירושלים יוצגו התערוכות של אמנון דוד ער , שלמה סרי ,דרורית גור אריה ,מיכאל רידר ואיל פרי בתאריכים  12.12.09-16.1.2010 - לידיעה - תערוכות אומנות בבית האמנים 

 

 

 על תערוכות אמנות ואומנות מעודכנות - תערוכות אמנות , תערוכות אומנות

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק