search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
אומנות בכרם בן שמן ,האטלייה של דוריא – סטודיו פתוח
דוריא יוסף דרורי (הגדל)

 דוריא יוסף דרורי, אמן- נווד, התיישב לאחרונה בכרם בן-שמן, וברוח המקום המקורית, פותח את האטלייה בו הוא יוצר, הן לשיתופי פעולה עם יוצרים והן למבקרים.

 

דוריא ,אמן רב-תחומי, חי ויוצר בישראל, החל בדיאלוג מתפתח עם עולם האומנות לפני כעשרים שנה כבימאי קולנוע. בהמשך שלח ידו בתחום תיאטרון התנועה, ועם פריצת האינטרנט התנסה בעיצוב וניהול אמנותי של מיזמים דיגיטליים. לאחרונה כתב ספר בשם "סוליטיוד" המשלב טקסט וצילומי עבודות.

בשמונה השנים האחרונות ממקד את יצירתו בתחום האמנות הפלסטית.

 

תערוכות:

תערוכת יחיד קרובה -  בית שטיינברג בחולון, נובמבר, 2009

תערוכה קבוצתית – אמנים יוצרים במסגרת 100 שנה לתל אביב , 2009

תערוכה קבוצתית – Galleria di Arte e Design GARD – רומא, 2006

תערוכת יחיד – Soldano Gallery – רומא, 2004

תערוכה קבוצתית – Wine-art Exhibition – תל-אביב, 2003

 

על המקום

 כרם בן-שמן - ראשית היישוב במקום במושבת אומנים שהוקמה בשנת 1910 בצד דוריאהכביש ח'דיתה - ראש העין, ביוזמת בוריס ש"ץ, מייסד בצלאל, ובסיוע   קרן קיימת לישראל. תושבי הכפר הראשונים היו צורפים ממוצא תימני שביקשו לשלב     אומנות וחקלאות. הניסיון נכשל והמקום ננטש ונסגר בשנת 1914. בקצה הכפר נמצאים עדיין שרידי הבתים ושרידי בית המלאכה, שכונה "בית בצלאל" כי היה בסגנון בית בצלאל בירושלים, ושימש אחר כך כבית הספר של המושב.

 

האטלייה ממוקם בחצרו של אחד המבנים הראשונים של היישוב המקורי. הוא עבר שיפוץ קל ומשמר את הסגנון התקופתי.

 

הסטודיו הפתוח יפעל בסופי שבוע בכל שישי ושבת מתחילת ספטמבר ועד סוף דצמבר, סוף שבוע ראשון של הסטודיו הפתוח: 4-5.9.2009

 

בפתיחת הסטודיו הפתוח מארח דוריא את מוהיר (מיכאל לוסטיג) צלם אוטודידאקט:

נולד בישראל,  1958 ולאחרונה מחלק את זמנו בין ישראל לאנגליה.

הציג במספר תעורוכות יחיד וקבוצתיות.

"מבחינתי המתנה הגדולה ביותר עבור צלם כאמן, באמצעות ראייתו הייחודית וידו המכוונת, היא היכולת לתת חיים לרגע חדש של מציאות. התמונה שנוצרה ברגע הצילום מאפשרת למתבונן כניסה אל מסע בלתי צפוי של היכרות, טעימה וחקירתה של אותה מציאות. "

  

העבודות כולן יועמדו למכירה במקום.

 עבודות של דוריא ניתן לראות גם ב-  www.jd-doria.com

עבודות של מוהיר ניתן לראות גם ב-  www.mohir-art.com

  

טלפון לפרטים נוספים: סיאן –   0545873892

 

עוד על דוריא יוסף דרורי,דוריא הינו יליד 1961, בן 47 , אמן רב תחומי, חי ויוצר בישראל,  בוגר החוג לקולנוע, אוניברסיטת תל-אביב (1989), זוכה פרס וולגין (1990) על סרטו "רק בסרטים", ניהל את הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים (1992- 1994). הקים ב- 1996 קבוצת תיאטרון תנועה – "שמרה", הקבוצה עבדה במשך שנתיים והופיעה ב'בית ציוני אמריקה' וב'צוותא'. שותף להקמת אחד המיזמים האינטרנטיים הראשונים (   (Siteffect שעסק במדיה הדיגיטאלית, בו שימש כמנהל אומנותי. מאז תחילת שנות האלפיים עוסק באמנות פלסטית, מתמקד בציור מופשט ובשימוש בחומרים ובטקסטורות מרובדות, הציג ברומא.סיים לאחרונה לכתוב את סיפרו הראשון "סוליטיוד". 

 

על עבודותיו אומר דוריא :

אני מתייחס לגוף העבודות כציור אחד מתמשך ומתפתח באופן רב-גדילי, כל עבודה היא מעין "סנפשוט" של משך דינאמי, המשקף את המהלך אומנותי כחציבה של רגע מתוך זרם שאין בו קווי-מתאר.

התמה של עבודותיי היא הניסיון הנאיבי לצייר את מה שלא ניתן לצייר אותו, את רגע ההתהוות של הציור, הניסיון להנכיח את התהוות של הסינגולארי.

במובן הזה עבודותיי חפות מענייני זהות ומקום אך מייצגות או מנסחות את המהלך האומנותי כמצב הדברים הטבעי של תודעה שתוכנו הוא עיצוב התפתחותה של התפיסה.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק