search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם
מרגריטה נאות , חיים סיטון וחנה דוכן בתערוכה , אימפרה ציוניזם , גלריה הלל 17 ירושלים
חיים סיטון , ארוחה על המרפסת , שמן על בד (הגדל)

 בגלריה "הלל 17"-בירושלים , תוצג החל מ-3.6.09 תערוכת האמנות "אימפרה ציוניזם" , של הציירים חיים סיטון , חנה דוכן ומרגריטה נאות .על התערוכה והיצירות מוסר לנו אבנר בר חמא , אוצר הגלריה והתערוכה :  

האור הארץ- ישראלי המסנוור, היווה עבור האמנים ,בעיקר אלה שהגיעו מארצות החורף במאה הקודמת, אתגר לא פשוט להתמודדות.   בישראל, החל משנות התשעים, מרגריטה נאות , ירושליםבמקביל להתפתחויות באמנות העכשווית המקומית, מתחזקת מגמה של חזרה לציור פיגורטיבי ריאליסטי, כלומר ציור מהתבוננות במושא הציור.  

האימפרסיוניסטים (שעבודותיהם הוצגו בתערוכות בין 1874- 1886 )ניסו לתאר את חיי תקופתם כשהם יוצאים מהסטודיו ומתמודדים עם שינויי האור במבט אובייקטיבי.  

 

ההתבוננות והציור בטבע, שהייתה אחד מעקרונותיה המוצהרים של תנועה זו מהווה לחלק לא מבוטל של אמנים ישראלים מקור השראה וחיקוי בדגש על סממנים מקומיים ייחודיים .אך בשונה  מהאימפרסיוניסטים, האמנים שבחרתי לתערוכה זו אינם דוגלים בשימוש בצבע טהור המונח בשכנות לצבעים אחרים והמתערבב בעין המתבונן. הם יוצרים את הצורה המבוקשת, אם בנוף ואם בציורי פנים בצבע המונח בשכבות מרובדות זו ליד זו. 

שלשת האמנים חוקרים בעיקר את האור הייחודי לאזורנו ומאפשרים לעצמם להתמודד עם רגשותיהם בציורים. בנוסף, הם משתמשים בצבע משלים או כחול לשם תיאור מקומות כהים או צל למשל,כל אחד בדרכו. גם אם נושאי הציורחנה דוכן , נמל תל אביב הישן משתנים, הם אינם מוותרים על  ההתבוננות והציור בטבע, שהיו מעקרונותיה המוצהרים של תנועת האימפרסיוניזם.  

הציורים ה"אימפרה-ציוניסטים", המוצגים בתערוכה , נראים כאילו לא מעובדים ולא מהוקצעים ובזה כוחם. זהו ציור ישיר המתאר התרשמות של המציאות המוכרת הסובבת אותנו כפי שהיא משתקפת בשעות מסויימות ברגע חולף והן נובעות מהתבוננות ישירה בטבע. 

אין ספק שהן עשויות ביד מאומנת ומקצועית, בעין בוחנת  ובחן רב.  

זוהי תופעה מרעננת שאנו נחשפים ונדרשים אליה בנוסטלגיה דווקא בעידן העידוד והסיקור הנרחב של האמירה האמנותית העכשווית. זו אמירה ישראלית הדורשת התייחסות מקיפה יותר. 

 

התערוכה תתקיים בגלריה הלל 17 , מכללת ליפשיץ ירושלים בתאריכים 3.6.09-30.6.09 , י"א סיון תשס"ט –ח' תמוז תשס"ט , פתיחה 3.6.09 18:30 , מרגריטה נאות -  חיים סיטון  -  חנה דוכן ,"אימפרה ציוניזם" IMPPRE-ZIONIZM

על התערוכה הקודמת בגלריה הלל 17 -גלו-יה על כיסוי הראש הנשי ביהדות

לפני כן התערוכה כצל עובר שהוקדשה לזכרה של ציפורה לוריה 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה, התגובה תתפרסם לאחר אישורה.

ידיעות אמנות ערכניות נוספות

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק