search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

הביאנלה לאמנות עכשווית בהרצליה- "העורף"

20/09/2007

הביאנלה לאמנות עכשווית בהרצליה – "העורף" , בתאריכים 23.9.07-1.10.07

מתוך עבודה של יעקוב מישוריביאנלה לאמנות עכשווית תיפתח לראשונה בישראל בהרצליה ביום א', 23 בספטמבר 2007. אוצר הביאנלה הוא יהושע סימון, שהחל במלאכת גיבוש התערוכה וארגונה לפני למעלה משנה. הביאנלה, שכותרתה "העורף",  תימשך שבוע ימים, ותוצג בחמישה עשר אתרים במרכז החדש של העיר הרצליה, בצומת הרחובות סוקולוב ובן גוריון. במסגרת הביאנלה תועלה גם תערוכה במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, אף היא תיפתח ב-23 לספטמבר ותימשך עד ל-15 לדצמבר. 

 

בביאנלה יוצגו עבודות של שבעים ושבעה אמנים ישראלים בטכניקות שונות: מצילום, פיסול, ציור ווידיאו ועד להתערבות עירונית, גובלנים והתחפשויות. הבחירה להציג תערוכה לאורך הרחוב "העורף" מובילה את הצופים אל תוך סביבות וחוויות; דלתות נפתחות לבניינים שכוחים ולאתרים נעלמים ועורפיים: מחסני ענק תת-קרקעיים, אולמות אחסון, חללי המוזיאון, דירות, חנויות ומקלטים. ברחוב עצמו תתפרש התערוכה על פני מדרכות, כיכרות, חזיתות בתים וגגות.

 

במסגרת הביאנלה יוצגו עבודותיהם של אמנים ישראליים עכשוויים, המגיבים למרחב שבו הם פועלים – "העורף"; העורף כהיפוך של החזית – החברה האזרחית בישראל ביחס לצבא; המרחב הציבורי – המקום שבו מצויה החברה ביחס למדינה; המקום שבו ממוקמת העבודה אל מול ההון. העורף הוא שם כולל, שעלה שוב ושוב במהלך המלחמה בקיץ 2006, כאשר בצפון המדינה ישבו מיליון אזרחים ישראליים במקלטים, ומיליון לבנונים הפכו לפליטים ונסו מדרום מדינתם.

בעוד אזור התעשייה של הרצליה יושב על כביש החוף, וכולו מנצנץ בבנייני זכוכית חדישים, הרי צומת הרחובות סוקולוב ובן גוריון מתאפיין בעמלנות קמעונאית, הנחבאת בלב העיר. "העורף" אינה שמה לה למטרה לסמן טרנדים או אופנות שונות. היא מבקשת להתמקד ביצירת המרחב הציבורי באמצעות העבודות השונות והיחס שהן מייצרות בצופים – מבחינת מיקום הצופה מולן, פרשנותו האישית לגביהן, והמרווח שנוצר בינו לבין יצירת האמנות. האנשים שיבואו לצפות בה הם עיקר עניינה של התערוכה. המרחק בין העבודות, הדרך בין חלל תצוגה אחד למשנהו, הרחוב, המרחב הציבורי – אלו הם נושאי התערוכה המייצרת מקום פיזי ומנטאלי למפגש בין רעיונות, בין אנשים, בין דעות ובין פרשנויות שונות.

רקע  על המרכז החדש של הרצליה

בימים אלה ממש עומדות להסתיים עבודות פיתוח המרכז החדש של הרצליה . הפרויקט, ששם לו למטרה להחיות את מרכז העיר, מציב את האדם במרכז, ואת הולכי הרגל בלב תכנון המרחב העירוני. בפרויקט רחב-ההיקף יושקעו כ-40 מיליון ₪, והוא נועד להפוך את מרכז העיר למקום בילוי איכותי במרחק הליכה מהבית, תוך שינוי מוחלט של המרחב ציבורי: הצמחייה, התאורה, המדרכות, הספסלים, הכבישים ועוד ועוד. במתחם הולכים ומוקמים גם אודיטוריום, שישמש בית להפקות תיאטרון איכותי וסינמטק לחובבי הקולנוע.

הביאנלה לאמנות עכשווית בהרצליה היא יוזמה של ראש העיר יעל גרמן בשיתוף מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית ובניהול המחלקה לתרבות נוער וספורט של עריית הרצליה.

לפרטים נוספים:

מעין אמיר – 052-3316167

 


תאריך 23/09/2007 - 1/10/2007
מיקום בצומת הרחובות סוקולוב ובן גוריון
מארגן האירוע אוצר: יהושע סימון
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק