search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

אמנית המייצג סלי קריסטל קרמברג בגלריית הקיבוץ

CHARIVARI - Sally Krysztal Kramberg

 

קריסטל ילידת צרפת בוגרת המדרשה חיה ועובדת כיום בתל אביב. Charivari -  כך מכונה בז'רגון הקרקס כניסתם הרועשת של האקרובטים והליצנים לזירה. ה"קרקס", הוא הנושא בו מתעסקת האמנית סלי קריסטל קרמברג בתערוכתה זו. קריסטל יוצרת בעבודת כפיים מיומנת, הנשענת, על מסורות אירופיות בנות מאות שנים. באחת התערוכות שלה החייתה האמנית דמויות מה"קומדיה דל ארטה". הפעם משמש לה הקרקס,  לביטוי נושאים מעולמה: אמן וקהלו – הדואליות הבלתי אפשרית שבה נדרש האמן לחשוף ולברוא את עצמו, בעודו מתבונן בעצמו. החשיפה כרוכה תמיד בבדידות. ועם זאת האמן תלוי בקהל, לפרנסתו ולאישור זהותו, שהיא מטבעה חמקמקה.

 

התערוכה מתמקדת במדיומים שונים: בצילום, בווידיאו, ברישום דיו על נייר, בפיסול בנייר ובמגזרות נייר, כשהצבעוניות מוגבלת בעיקר לשחור לבן ואדום. בכל אלה משכפלת קריסטל את דמותה ובכך ממשיכה את פעולתה מתערוכות קודמות, בהן עסקה בדיוקן עצמי: ברישום בדיו על נייר  היא משכפלת את פניה בריבוי צפוף ויוצרת בכך תחושה של המון קהל הממלא את המרחב. בחלל הגלריה נוכחת דמותה כאקרובטית וכפאקיר , "אישה אקורדיון" המנפחת שרירים , אסיסטנטית של זורק סכינים מופיעה במבצע מרהיב של החדרת חרבות לשדיה, דוב ונציג למשפחת הזוחלים, אשת קעקועים . וכמובן גם פריק-שואו. הדמויות חושפות שרירים, מגלות ארוטיות, גדולות מעצמן. כזו היא "האישה אקורדיון", השרירנית העשויה ממגזרת נייר, אשר נפתחת מ- 173 ס"מ ל-240 ס"מ, מלווה בהתמתחויות ובחיתוך המאיימים לקרוע אותה. ה זוחל הוא עבודת וידאו שבה מופיעות פניה של האמנית, עליהן מודבקות בצפיפות עיניים כמו שריון. האמנית מרעידה את פניה שמתוכן בולטות עיניה האמיתיות, אותן היא עוצמת מרוב פחד. היצור בעל המון העיניים תלוי למעשה בקהל – הוא נועץ בו המון עיניים אך בה בעת חושף את עצמו לעיני הקהל, שבהן הוא מתבונן בכל עיניו. השריון שלו, האמור להגן עליו, למעשה מפקיר אותו.

 

בפתיחת התערוכה תופיע סלי קריסטל קרמברג במיצג. היא תשלח את שתי ידיה החשופות דרך חורים עגולים שפתחה במחיצת ברזנט לבנה, כשהיא חבויה מאחורי המחיצה ועיניה קשורות. במצב זה היא תגשש את דרכה, כדי לכסות את ידיה בנעצים שיהיו ערוכים לפניה במעבר הצר המוליך לפנים הגלריה. קהל הצופים שיבוא לפתיחת התערוכה יפגוש אותה דרך כל הדמויות שבתערוכה. היא עצמה תחשוף רק את ידיה, שאותן תכסה בנעצים.

 

אוצרת: יעל קיני

בערב הפתיחה בשעה 20:00 תופיע האמנית במיצג.

בשבתות 22.12 + 29.12 בשעות 11:00-14:00- הגלריה תהיה פתוחה באופן מיוחד בנוכחות האמנית.

גלריה הקיבוץ
דב הוז 25, תל-אביב

 


תאריך 20/12/2012 - 18/01/2013
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק