search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

תערוכת "ד.נ.א" ביפו

חומר גלם


בתערוכה הקבוצתית " ד.נ.א" מציגים שלושה אמנים אשר עובדים עם חומרי גלם אשר עברו מספר גלגולים בדגש על חומרים שמוגדרים כאשפה, שאריות שנסחפו מהים. לדוגמא עבודותיה של תמר לוי - מדפי ברזל חלודים שהם המצע הציורי של מאיר כהן, וחלקי צמיגים וצמיגים גרוסים לאבקה בהם משתמש אייל שפרון כחומר איתם הוא מצייר. האמנים חושפים את החומר ומנסים לגלות את מהותו, את החיים "השניים" שלו ואת היופי שבו. שפרון יציג לצד הצילומים, אובייקטים העשויים רדי מייד וצמיגים, חומר אותו הוא חוקר בשנתיים האחרונות וממנו יוצר. הצמיגים ארוגים, צבועים, וכתושים. איל חוקר מתחים בין מסורות מקומיות וחברות הנשלטות על ידי מהירות מתועשות, ייצור המוני, והגירה.


הצילומים של תמר לוי מתמקדים בפסולת מגוונת וצבעונית אחריה היא מחפשת לאורך חוף ימה של יפו. הפריטים אותם היא בוחרת לאחר מכן מצולמים על רקע לבן והתוצאה היא פורטרט אסתטי של החומר שעבר גלגולים רבים עד אשר מצא עצמו מושלך מתוך הים לחוף, לוי מעניקה אותה מידת טיפול וחשיבות לכל רכיב פסולת שכזה, הקומפוזיציה שלו עצמו יוצרת מהות ונראות הומוגנית ומרתקת. עבודותיו של מאיר כהן, עוסקות במושגי מוות וזמן וההשפעות הבלתי נמנעות של הטבע על החומר. בעבודותיו הוא מתערב בתהליכים הטבעיים ומנסה לשלוט, להאיץ ולהאט את התבגרות החומר בעזרת כימיקלים וריאקציות שונות. בחלק ניכר מגוף העבודות שלו נעשה שימוש באלמנטים מברזל, אותם הוא מוצא ואוסף. בעבודותיו כהן משלב טכניקות שונות – ציור, חריטה ופיסול. כאלה – היוצרות דימוי חולף וזמני.


איל שפרון, אמן ובעל סטודיו ביפו העתיקה, השפעותיו הן רבותומגיעות ממקורות שונים כמו הטבע, הים, והספינות. איל אוסף ויוצר את החומרים איתם הוא עובד על פי מחקר, שילובם וערבובם לכדי חומרים חדשים. הוא נוטה להשתמש בחומרים מהטבע, חומרים אורגניים, עצים, זכוכית, חומרים מהשדה, תבלינים ומזון. חלקם - שיטות עבודה שנרכשו בזמן שהותו באפריקה. כל אלה לצד חומרים סינטטיים העוברים תהליכים כימיים. כך, ניתן לראות את תוצאות ההשפעות הכימיות של החומרים זה על זה ועל גבי הקנבס.

הסטודיו איל שפרון, ממוקם ביפו העתיקה, וצופה על הכיכר ועל הים ומשם נשאבות חלק מהשראות האמן.


מציגים: תמר לוי, מאיר כהן ואיל שפרון
פתיחה: יום חמישי 13.12.2012, בשעה 20:00

בסטודיו של איל שפרון TAYARA ,YAFFA, כיכר קדומים 10, יפו העתיקה
שעות פתיחה : א'-ד 12:00-18:00, ה-17:00-23:00, שישי ושבת 11:00-14:00תאריך 13/12/2012 - 12/01/2013
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק