search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

התערוכה "שחקן משנה" במלון ארט-פלוס

מלון ארטפלוס פותח את התערוכה "שחקן משנה" ומשיק חדרי אמן במסגרת הפרויקט "THE ROOM IS ON FIRE"

מאת: הגר בריל

 

ביום חמישי הקרוב, 6.12.12, תפתח במלון ארט-פלוס בתל-אביב התערוכה הקבוצתית "שחקן משנה", שתוצג בחלל המלון למשך שלושה ימים בלבד. במסגרת התערוכה יציגו האמנים עבודות המתייחסות אל הגורם האנושי כגורם משני בתהליכים אבולוציוניים והיסטוריים, וזאת תוך התייחסות ספציפית לחלל המלון.

 

זוהי תערוכת מחווה לספר "קיצור תולדות האנושות" מאת ד"ר יובל נוח הררי, הדן בהתפתחויות שונות שעברו על המין האנושי, דוגמת המהפכה החקלאית, המהפכה המדעית ומהפכת המידע. בהתייחסו להשלכותיה של המהפכה החקלאית על האדם, טוען הררי כי לא האדם ביית את החיטה, אלא החיטה היא ששעבדה את האדם: מאז החל האדם לגדל את החיטה הוא נאלץ לעבוד קשה, לסחוב משאות כבדים, לוותר על הנדודים העונתיים ולשנות את התזונה המגוונת שאפיינה את חברת הציידים-לקטים. האדם, מספר לנו הררי, נפל במלכודת המתוחכמת של החיטה, אשר משתמשת בו לצרכיה ולגידולה. האמנים המציגים בתערוכה יתכתבו עם התיאוריה של הררי, ויציגו עבודות המתקשרות מנקודות מבט שונות ליחסים שבין האדם לטבע ולהפרות של סדר ואיזון - עד למצבים של אבדן הזהות האנושית.

 

דוגמא לכך ניתן לראות למשל בעבודתה של האמנית אורלי הומל, אשר תציג באחד מחדרי המלון שדה גידולים צפוף וגבוה, עשוי סול, אשר דוחק את האדם ממקומו בתוך החדר ולא מאפשר לו להיכנס אליו. אמניות נוספות שיציגו את עבודותיהן ברחבי המלון הן נבט יצחק, דנה לוי ודינה שנהב.

 

בנוסף לעבודות אלו, יוצג בחלל המלון מיצב תלוי-מקום (site-specific) משותף לשלושה אמנים: ניבי אלרואי, ליאב מזרחי ויונתן הירשפלד. בערב זה יושקו גם שלושה חדרי-האמן שעיצבו שלושת האמנים במסגרת הפרויקט "THE ROOM IS ON FIRE". תחת פרויקט זה מזמינה האוצרת והמנהלת האמנותית של המלון, נוהר בן-אשר, אמנים שונים לעצב את חדרי המלון לפי טעמם האמנותי ולעטר אותם ביצירותיהם המותאמות למקום. כך למשל בחר ליאב מזרחי לעטר את קירות החדר שניתן לו במעין רישומים עדינים של מבנים ובעלי חיים, שנעשו באמצעות אקדח סיכות שהוצמד לקיר, ולא באמצעות טכניקות הרישום המוכרות – פחם או עיפרון. מלבד שלושת החדרים החדשים המתווספים למלון, בערב הפתיחה יפתחו לקהל גם שלושת החדרים הקיימים של האמנים אלעד קופלר, יוחאי מטוס ועידו מיכאלי. מעבר לחדרים ולתערוכה הספציפית, יוצגו בחלל המלון גם עבודות מאוסף דורון סבג – ORS, ביניהן יצירות של אמנים דוגמת צדוק בן-דוד ואורי גרשט, וכן רכישה חדשה לאוסף: עבודה של האמנית נבט יצחק, המציגה בתערוכה.

 

מלון ארט-פלוס פתח את שעריו בשנת 2008, והוא תוצאה של שיתוף פעולה בין חברת המלונות "אטלס", המתמחה במלונות בוטיק, ובין איש העסקים ואספן האמנות דורון סבג, אשר יצירות מהאוסף שלו מוצגות לקהל האורחים במלון באופן קבוע. ארט-פלוס הוא מלון הפונה גם לקהל התיירים אך גם לסצנת האמנות המקומית ולקהל הרחב, ומתקיימים בו גם סיורים ושיחי-גלריה, וכן תערוכות ואירועי אמנות.

 

 

"שחקן משנה"

אוצרת: נוהר בן-אשר

אוצרת האוסף: דנה גולן-מילר

מלון ארט-פלוס, בן יהודה 35, תל-אביב

פתיחה: חמישי 6.12.2012 בשעה 20:00

התערוכה תוצג במלון למשך שלושה ימים בלבד 7-9.12.2012

לפרטים: 03-7971700


תאריך 6/12/2012 - 9/12/2012
מיקום מלון ארט-פלוס, בן יהודה 35, תל-אביב
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק