search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

זוכה פרס אילנה אלוביק – בצלאל לציור 2012

צפריר- תערוכת יחיד של אמנון בן-עמי

 

פרס בצלאל ע"ש אילנה אלוביק להצטיינות באמנות נוסד בשנת 2012 על-ידי משפחת אלוביק בשיתוף האקדמיה בצלאל לאמנות ועיצוב ירושלים. זהו הפרס הכספי הגבוה ביותר שניתן לאמן ישראלי בתחום הציור והוא מלווה בתערוכה בבצלאל, יפו 23 ובקטלוג.

 

הפרס השנה ניתן לאמנון בן-עמי - אמן ירושלמי שעובד שנים רבות במסגרות עצמאיות ושומר על קו יחודי שמשלב פופ ישראלי ורוחניות זנית. העבודות מתוארות לרוב כקלילות, פשוטות ובעלות דיוק יוצא דופן. דימויים של גזיה וכפכף, הר סינט-ויקטואר שסזאן הרבה לצייר. הנושאים מגוונים אך בכולם נושבת רוח הבוקר הקלילה-צפריר.

אמנון הינו יליד 1955 ובוגר המחלקה לאמנות של האקדמיה בצלאל. הוא הציג תערוכות יחיד רבות ביניהן בסדנאות האמנים,  גלריה דביר ועוד.  כמו כן הציג גם בתערוכות קבוצתיות בברבור, מוזיאון עין חרוד אוניברסיטת חיפה, מוזיאון תל אביב וגלריות נוספות. בין הפרסים בהם זכה: פרס עידוד היצירה של משרד החינוך והתרבות , פרס קרן ברנט ואנאלי ניומן , פרס האמן הצעיר של משרד החינוך והתרבות .

חברי ועדת השיפוט: פרופ' ארנון צוקרמן, רבקה סקר, יגאל צלמונה, פרופ' נחום טבת, מיכל רובנר ונציג המשפחה נימקו את בחירת הזוכה:

אמנון בן-עמי הוא צייר מרתק שמרחיב ביצירותיו את הגדרת התחום "ציור" ומאתגר את המוסכמות בקשר אליו. ציוריו מבוססים מחד גיסא על גישה מושגית, שכלתנית והישענות על חשיבה מעמיקה ועל ניסיון להבהרה של מושגים וחוויות כמו "ראייה" או  "צבע" ועל מחקר של נושאים מתחום הציור ומאידך גיסא קורנת מציוריו התלהבות חושנית מהצבע ומעצם הנעת המכחול ויצירת הדימוי על המצע. נראה שכל דבר בסביבתו הקרובה, באנאלי ככל שיהיה הופך בתהליך בלתי נלאה של יצירה עקבית לאמנות. היצירות של בן-עמי הן אבסורדיות וניהיליסטיות לכאורה מבחינת פשטותן הרדוקטיבית ועם זה יש בהן עושר פרובוקטיבי ופיוטי ועולה מהן אהבת ציור עצומה, חוכמה ויצירתיות, בצד עומק תיאורטי. נראה שעיסוקו המעמיק כל-כך של בן-עמי במיוחד במרכיבים הקלאסיים של הציור - עבודת מכחול, צבע (על השלכותיו החומריות, האופטיות וההיסטוריות), מצע, הופעת הדימוי הציורי, תולדות הציור– עושה אותו ראוי במיוחד להיות חתן הפרס בפעם הראשונה שהוא מוענק.”

יפו 23 הוא אתר למחקר, יצירה ותצוגה של אמנות ותרבות עכשווית במרכז ירושלים, מיסודה של האקדמיה בצלאל. יפו 23 פועל ללא מטרות רווח על מנת לקדם יצירה עצמאית ומשמעותית מקומית ובינלאומית.

אוצרים: רועי ברנד ושגית מזמר
התערוכה תיפתח ביום שלישי, 30 באוקטובר, בשעה 19:00
בצלאל, יפו 23, ירושלים
התערוכה מלווה בקטלוג

 

שיח גלריה יתקיים ביום שישי, 16 באוקטובר, בשעה 12:00, וכן ביום שישי, 4 בינואר בשעה 12:00
התערוכה תינעל ב-4 בינואר 2013.

 

שעות פעילות הגלריה:
שני-חמישי: 11:00-18:00
שישי: 11:00-14:00


תאריך 30/10/2012 19:00 - 4/01/2013
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק