search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

בוגרי בצלאל בגלרית Zemack

"המחלקה לצילום" - תערוכה קבוצתית ומסיבת סוף קיץ חגיגית


 גלריה Zemack  מארחת לראשונה את בוגרי תואר ראשון בבצלאל מהמחלקה לצילום  אשר יציגו בגלריה את  תערוכת הגמר החל  מיום חמישי, 23 באוגוסט 2012. התערוכה מסמנת את המגמות העכשוויות בתחום הצילום של הדור הבא של האמנים הישראלים, לדוגמא מבט נוסטלגי־ארכיאולוגי, חיפוש אחר עולמות עתיקים וטיפול מחודש בהם. אחד העיסוקים המרכזיים בתערוכה הוא  התייחסות אמנותית לטיפול בפני שטח, שהם למעשה מסך, וברטוריקה של הסימולקרה. בין הבוגרים המציגים בתערוכה: ארנון רבין, בת אל אמה דיין, יעל פרבר, דוריאן גוטליב, טל רוזן, הדר רייזמן, אורי פינר, יואל פינק ועוד.

 

עבודות הגמר השנה של בוגרי בצלאל מאופיינת בחוסר מגמתיות, מה שאפשר לבוגרים ללכת לכיוונים שונים ולבטא את עצמם באופן חופשי.
בין  העבודות הבולטות בתערוכה : עבודתו של דוריאן גוטליב : "נקודת המוצא לגוף זה היא העובדה שאומצתי מרומניה בשנות ה-80′. העבודה מציגה חזיתות של מבנים המורכבים מדימויים מטופלים. חומרי הגלם צולמו ברומניה ובישראל. בכך אני מבקש לבחון שאלות של זהות ושייכות. המבנים מבקשים להתנתק מהסביבה וההקשר המקומי. הדימויים הופכים להיות אוניברסליים וחסרי זהות למקום כלשהו. כמו כן, התצלומים אינם מתארים סביבת חיים קיימת וספציפית, אלא מתארים ייצוג של סביבת חיים, כזו שהיא על זמנית ולא ממשית".


ארנון רבין, מציג פרויקט בשם מיראז'  שנבנה מתוך ארכיון תצלומים וקטעי וידאו מארה"ב. המיראז' הוא תופעה אופטית היוצרת אשליה אופטית. פירוש המילה בלטינית הוא "להשתאות, להיות מוכה תדהמה". הפרויקט נוצר מתוך תהליך מתמשך שעסק בניסיון להבין את מדיום הצילום היום, בתקופה בה צלם אינו בהכרח צלם, אלא איש עם מצלמה. המוטיבים הויזואליים של "אמריקה" הם כאלה המזמינים את המבט הצילומי, עד שלעיתים נדמה כאילו היא מתקיימת כייצוג של עצמה, ועל כן היא היוותה שדה מחקר טבעי לפרויקט מסוג זה.


עבודה נוספת הינה של הדר רייזמן  המציגה בתערוכה דימויים מתוך פרוייקט "מורשת". המורכב מאוסף שקופיות של אביה, שנפטר כשהייתה בת 12. דרך השקופיות, רייזמן מנסה לפענח עבר ואדם לא מוכרים לה, אך הצילום, לכאורה העתק מדויק של העבר, בהכרח נתקל בצופה סובייקטיבי, אשר חוסם את האובייקטיביות של הדימוי. הצילום ככלי לשחזור העבר הוא מכונת זמן מקולקלת, אשר לא יכולה להביא את נוסעיה למחוז חפצם.

במקביל תמשך בחלל נוסף התערוכה מאוסף הגלריה

הפתיחה החגיגית ומסיבת סוף קיץ חגיגית: אמנות, מוסיקה ויין יתקיימו ביום חמישי ה 23 באוגוסט 2012
בשעה 20:00 ה' באייר 68, כיכר המדינה, תל אביב 
 


תאריך 23/08/2012 - 30/09/2012
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק