search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

SEEDS OF BLISS/ بذر / גרעינים

זורעים תקווה בערים שכנות בין ישראל, פלסטין וירדן


בפרויקט גרעינים – بذر – SEEDS OF BLISS נעם אדרי מזמינה אנשים מערים שכנות במזה"ת לנסוע לעיר השכנה ולפצח שם גרעיני חמנייה במשך 5 ימים, יחד עם אנשי המקום. המטרה: לפצח כ- 10 טון גרעיני חמנייה ולירוק את הקליפות עד שתיוצר ערימה ענקית של קליפות. הפעולות מתקיימות ברחבות בתי קפה, באווירה ידידותית ואישית. פיצוח הגרעינים, כמו גם גיוס המשתתפים בכל עיר, השגת אישורי כניסה עבורם, ההיערכות והובלת הגרעינים, מתועדים לסרט וישודרו בתקשורת בזמן אמת. הערים השכנות הן: עקבה ואילת, חיפה ושכם, עפולה וג'נין. בפרויקט גרעינים – بذر – SEEDS OF BLISS יש ניסיון להימנע ממערכת של ניצול ולהציג כל משתתף כאינדיבידואל. כל משתתף הוא יחידה עצמאית ומשמעותית, לא ניתן לקנותו בכסף, והעבודה תלויה בהיענות של המשתתפים למשימה וביכולת ליצור קשר למרות מכשולי המרחק , השפה, התרבות, והפוליטיקה. בסוף הפרויקט יועברו הקליפות ללונדון ויוצגו שם בתערוכה. העבודה גרעינים – بذر – SEEDS OF BLISS הינה תגובה בסגנון מזרח-תיכון לעבודה"Sunflower Seeds" של האמן הסיני Ai Wei Wei, שהוצגה ב-Tate Modern באוקטובר 2010 וכללה 100 מיליון גרעיני פורצלן שיוצרו בעבודת יד על-ידי 1,600 בעלי מלאכה סינים מהכפר ג'ינגדזן. עבודה זו חשפה את יחסי ההון והניצול בין המזרח למערב . Ai Wei Wei, חמוש בקרנות אמנות, הופיע כמושיע מערבי שמציל לרגע את הכפר מחיי עוני ומספק לתושביו פת לחם, מודע כל העת לאירוניה הטראגית שבדבר.


האירוע הפותח של הפרויקט יתרחש ב-23 לאוגוסט 2012 בקיבוץ רמת-יוחנן (הקיבוץ בו גדלה נעם), בו יפצחו יחד את הערימה הראשונה של הגרעינים אנשי הקיבוץ ושכניהם מהכפרים ראס עלי וחוואלד.


בספטמבר 2012 ייסעו עשרה ישראלים תושבי אילת לעקבה לפצח שם גרעינים, ובהמשך יבואו עשרה ירדנים תושבי עקבה לאילת כדי לפצח גרעינים.


באוקטובר 2012 יתבצע פיצוח הגרעינים בשכם ובחיפה, בחסות מוזיאון חיפה לאמנות, ובהמשך גם בערים נוספות. המטרה, כאמור, לפצח כ-10 טון גרעינים.


הסרט המלווה את הפרויקט חושף את הקושי בהשגת אישורי מעבר למשתתפים ואת היחסים הנוצרים סביב השולחן בסיטואציה שמנסה להסיט לרגע הצידה את הפוליטיקה . העבודה מתקיימת מחוץ ל"קובייה הלבנה", בבתי הקפה ברחוב, מול מסכי הספורט והנרגילות, באזורים שנחשבים לפריפריה. הצגת העבודה בלונדון תבחן את היחסים בין המרכז והפריפריה, המקור וההעתק, בהפוך על הפוך. פרוייקט גרעינים – بذر – SEEDS OF BLISS זכה לתמיכה של קרןARTIS , מוזיאון חיפה לאמנות, עירית חיפה, עיריית אילת, התנועה הקיבוצית – אגף המשימות, מפעלי "הזרע", "מגדן", "זארובי" ו"תיבולים", קיבוץ רמת-יוחנן, קיבוץ גלאון ועוד רבים. כמו כן מלווים את הפרויקט באופן אישי סמו סמוראי מעיריית אילת, יואל מרשק, בומה ענבר, ברק גרינאפל מהמשרד לשיתוף פעולה אזורי ועוד רבים שמאמינים כי זהו פרויקט חשוב ברמה הבינלאומית ובחיזוק קשרי השלום במזה"ת.
 

 
 
 


תאריך 5/08/2012 - 31/10/2012
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק