search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

שתי תערוכות חדשות בגלריה 39

הילה בן ארי
לאקונה

גוף העבודות החדש המוצג בתערוכה "לאקונה" (מלטינית = חסר, חור) מתנהג כאילו היה טריטוריה אוטונומית בעלת חוקים מטפיזיים משלה. מרחבים תלושים התלויים בין פה לשם בחלל שחוקי הגרביטציה אינם חלים עליו.
יצירתה של הילה רוויה סתירות פנימיות וניגודים בין רוח לחומר, בין חשיפה להסתרה, מתח ורפיון, מלאות וריקות, משקל וחוסר משקל. במובן מסוים נדמה שההתקיימות של היצירה תלויה באמביוולנטיות הזו, אלמלא כן, היא הייתה קורסת  אל תוך עצמה. מתוך העבודות עולה העיסוק בזיכרון רדום. זיכרון של חוויה, של תחושה, של חסר שלא התמלא או הושלם. זיכרון יכול להיות מופשט וקונקרטי בו זמנית, כמוהו גם החסר. לעיתים הוא מיוחס למשהו קונקרטי ולעיתים נותר מעורפל.
סדק או פגם, בין אם הם פיזיים ובין אם מנטליים, הם כמו פצעים מדממים וכואבים. הם כואבים את כאב עצמם, את כאב הזיכרון, הזיכרון השלם – לא פצוע, לא סדוק, לא שבור ולא זב דם. ישנם זיכרונות שהודחקו, נשכחו או קהו עם הזמן, ואחרים שתויקו כראוי ובחיקם אנחנו מתרפקים והם מחזירים חום ובטחון. הסדקים יוצרים ניכור, קושי, כאב ובדידות. בבני אדם מתקיים דחף רפלקסיבי, אובססיבי כמעט, לתקן את השבור, להשלים את החסר, לאחות את מה שנשבר. החסר מגדיר את הצורך האנושי לבנות מחדש את מה שנסדק, נפגם. סדק שאוחה או פצע שהגליד לא יהיו כמו שלם שלא נסדק או נפצע מעולם.

אוצרת: טלי בן נון

Project Room

עדן בנט
משאית

'משאית', תערוכת היחיד החדשה של עדן בנט, הינה עבודת מיצב בה מפגישה האמנית בין מאפייני החלל הנתון של חדר הפרויקטים בגלריה 39, ובין מחקר מתמשך של התבוננות, שוטטות במרחב של העיר, ופעולות ניסיוניות בסטודיו. בנט מתייחסת לחלל זה באופן מושאל כאל מיכל הובלה, אליו היא מביאה את מרכולתה. בתוכו ועבורו היא מארגנת, למשך הזמן השאול של הצגת התערוכה, מערך של התרחשויות פיסוליות אשר בוחנות צורות של נשיאה, הובלה, תנועה, מתח ושיווי משקל, המתלכדות יחדיו לכדי סביבה בעלת הגיון פנימי אותה מוזמן הצופה לחוות בגופו ולהשלימה בנוכחותו.
 
את ההתייחסות של בנט לחלל ניתן להגדיר כ'פיסול' של תודעה. במילים אחרות, היחסים בין שם התערוכה והאלמנטים הפיסוליים הבונים את החלל, מבקשים מהצופה להתמקם כל פעם באופן שונה ביחס לקואורדינטות המרובדות שבנט מציעה; לתמרן בין עמדות סובייקטיביות ואסוציאציות שונות שמשתקפות מאותן קואורדינטות; וכך, ללמוד ולהבין את עמדתה של בנט ביחס לעולם בכלל ול'משאית' בפרט, כמו גם את עמדתנו שלנו.

אוצר: דני יהב-בראון

פתיחה: מוצ"ש 5.5.12 בשעה 20:00
נעילה 8.6.2012

גלריה 39 לאמנות עכשווית
נחמני 39 תל אביב

שעות פתיחה
שני-חמישי 11:00-19:00

שישי 10:00-14:00  

שבת 11:00-13:00


תאריך 5/05/2012 - 8/06/2012
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק