search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

רונה יפמן בגלריה זומר

'TUFF ENUF'

 

התערוכה הקרובה של האמנית רונה יפמן בגלריה זומר היא המשך ישיר לתערוכה 'Time Kills' שהוצגה בנובמבר 2011 במרכז לפיסול בניו יורק במסגרת סדרת התערוכות 'סיפורים קצרים' באוצרותה של איילה ליוור-יאפ. באמצעות נרטיבים ייחודיים מציעה יפמן גוף עבודות הבוחן ארכיטקטורה של קריאה וכתיבת אובייקטים, דימויים ופרקטיקות אנושיות. יפמן משתמשת במושג 'קריאה' כנקודת מוצא שבעזרתה יכול האמן להתבונן במושאיו ולבסס את עמדותיו האישיות.

 

'Tuff Enuf' היא תערוכה המורכבת מפורטרט כפול המבוסס על שני קצוות פואטים וריאליסטים של תמימות וניסיון הנגלים באמצעות סיפורן של שתי אמניות קעקועים, האחת מבוגרת והשנייה צעירה. תוך ניצול הגלריה כפלטפורמה לבחינה מעמיקה של היחסים הנרקמים בין הדמויות ובין האמנית משתקפות זהותן ותשוקותיהן של השתיים ונארגות – תוך עבודה עם תצלומים, וידאו, טקסטים, הדפסות משי, אובייקטים וקולאג'ים – לכדי דיוקן מורכב של יפמן עצמה. בין העבודות שיוצגו בתערוכה תוקרן עבודת הוידיאו האחרונה של יפמן Dame of the World (30 דק'). העבודה מציגה את יחסיה של יפמן עם הדמות המבוגרת מבין השתיים, שנגחאי קייט, מראשונות הנשים המקעקעות באמריקה.  במהלך הסרט מלווה יפמן את קייט על רקע נופי מדינת אלסקה בעודה מהרהרת בקול על גורל הקריירה ארוכת השנים שלה בעולם הנשלט על ידי גברים ועל העתיד המעורער שעוד עומד לפניה. 

עבודותיה של רונה יפמן מציבות שאלות אודות המושג חירות ואודות הפער בין מה שהיננו ובין מה שאנו שואפים להיות. ביצירתה, היא משתפת פעולה לעיתים קרובות עם דמויות בעלות פרסונה קיצונית. תיעוד יחסיה עם דמויות אלו וחקירת המושג זהות באמצעות צילום, וידיאו וטקסט חושפות את אנושיותן של הדמויות וממציאות מחדש תפיסות מורכבות לתבניות המקובלות של המושג 'זהות עצמית' וליכולת של האינדיוידואל לגרום לשינוי חברתי.

רונה יפמן היא בוגרת תואר ראשון ולימודי המשך באקדמיה לאמנות בצלאל ותואר שני מאוניברסיטת קולומביה. היא חיה ועובדת בברוקלין, ניו יורק ובשנה האחרונה הציגה מספר תערוכות במרכזי אמנות מובילים ביניהם הקונסטהאלה בוינה, ותערוכות יחיד במרכז לפיסול בלונג איילנד סיטי, גלריה דרק אלר, ניו יורק ובחלל שתצוגה של Participants Inc., בניו יורק.

 


פתיחה | 22.03.2012
תאריכים | 23.03 – 19.05

במקביל בחדר הפרויקטים S2
המזונית הגדולה
תערוכה קבוצתית רבת משתתפים – 30 אמנים / 20 מ"ר. האמנים המציגים שיתפו פעולה לראשונה במסגרת "תערוכה ליום אחד - קופים תשעה אנשים". הצבת העבודות בחלל הקטן מייצרת מייצב משותף. התמה המחברת בין העבודות היא "השימוש בחומר" - מזונית/דיקט/עץ.

משתתפים: רותי סלע, אלי פטל, הילה עמרם, הילה טוני נבוק, יעל אפרתי, נועה יפה, רועי רוזן, אנג׳לה קליין, פיליפ רנצר, שחר יהלום, נעמה צבר, איתי קמינר, ליטל לב כהן, אלכסנדרה צוקרמן, צחי בוחבוט, עמית לווינגר, טמיר ליכטנברג, רוני קרני, מיכל נאמן, שוני ריבנאי, אלישבע לוי, ליז חג׳ג׳, פרדי כסלו, נגה ענבר, שי-לי עוזיאל, גלעד רטמן, ליאור ווטרמן, ברק רביץ, מרים כבסה. אוצרת: ליז חג'ג'.


תאריך 22/03/2012 - 19/05/2012
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק