search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

זה הזמן להיות פעילה

השקת משכנה החדש של עמותת "פעילה" במרכז עמיעד המשופץ בשוק הפשפשים ביפו


ב- 1/3/2012 יום חמישי בשעה 20:00 תשיק עמותת 'פעילה' את משכנה החדש  בחסות  עיריית תל אביב-יפו במבנה העירוני של מרכז עמיעד המחודש בלב שוק הפשפשים ביפו. זאת חלק משותפות ארוכת טווח בין עמותת "פעילה" לבין עיריית תל אביב-יפו והמישלמה ליפו. שותפות זו נועדה לתמוך באמנות ותרבות חברתית-קהילתית.

 

בארוע הפתיחה במעמד ראש העיר מר רון חולדאי ובמעמד מנכ"ל המשלמה ליפו מר עמי כץ תוצג הפעילות של 'פעילה' במשך השנה וחצי האחרונות טרם כניסתה לחלל והפעילות המתוכננת שלה מנקודת מושבה החדשה בתחום של אמנות ותרבות חברתית-קהילתית.

 

במסגרת ארוע הפתיחה 'פעילה' תשיק פרויקט "מיני-רסדנסי" (תוכנית שהות אמן קצרת מועד) למשך חודש לאמנים צעירים בתחילת דרכם מדיסיפלינות שונות, אשר תשיק את פתיחתו באירוע זה ואת סיום הפרויקט במהלך הסופ"ש של 'שנת האמנות' של תל אביב יפו ב- 21/3.

פרויקט זה נועד לייצר תמיכה באמנים רב תחומיים צעירים אשר פועלים בתל אביב-יפו מתוך אמונה בחשיבות של עזרה דווקא לאמנים בתחילת דרכם. אותם אמנים שעדין לא פרצו לתודעה זקוקים לא רק לחלל עבודה לפעול בו, אלא גם להכוונה מקצועית, קשרים לאנשי מפתח בעולם האמנותולחשיפה ראוייה.

כמו כן במהלך האירוע יוצג פרויקט "תזזית" של האמנים אילי לוי ואורי לווינסון אשריצרו סדנא המחולקת לארבע מפגשים עם הקהילה המגוונת של אזור שוק הפשפשים המונה בין היתררוכלים ותיקים, עובדי עסקים שונים באזור, דיירי השכונה, אמנים ומעצבים הפועלים באזור אשר יחד איתם ייצרו "מיזזים".

 

הכוונה היא למייצבים פיסוליים בעלי אלמנטים של תנועה המורכבים מחפצים קיימים וחלקי מנועים אשר מיצרים אוביקטים שנעים על הגבול בין פיסול ותיאטרון-חפצים. זאת כמחווה למתחם שוק הפשפשים עצמו ול"רחבת הרוכלים" בפרט, אשר נמצאת בשכנות לחלל של מרכז עמיעד.
 
 
עמותת 'פעילה' הינה גוף ללא-מטרות-רווח המציע מודל חדשני של חיבור בין אמנות ותרבות עכשווית לקהילות שונות באמצעות הפעלת תוכנית שהות אמן (רסדנסי), עבודה יצירתית עם קהילות שונות והצגת תערוכות אמנות ותרבות בתל אביב- יפו ובפריפריה. הפעילות האמנותית והחברתית של 'פעילה' שואפת להתייחס באופן מתמיד לסביבה בה היא נמצאת באמצעות איתור צרכי האוכלוסייה ומאפייניה התרבותיים. כוונתנו להקים במרכז עמיעד ביפו חלל ציבורי אשר באמצעות סדנאות, הרצאות, תערוכות ותכנית שהות אמן יחזק את הקשרים בין תרבות, תיירות, אמנות וחברה-קהילה בתל אביב- יפו ובפריפריה. זהו למעשה מודל המשלב פעילות חברתית-אמנותית- קהילתית לצד ובמימון פרויקטים המחברים בין המגזר הפרטי והציבורי לאמנותי-תרבותי.

 

כל זאת במטרה לפתח מבחינה תרבותית את תל אביב-יפו, לחזק את קשריה עם הפריפרייה ועם מדינות נוספות.את העמותה מפעילות  שרי גולן סריג - אמנית, אוצרת, מרצה ואשת חינוך וגבריאלה רון - אמנית ואוצרת עצמאית.

 

לפרטים נוספים: 
e-mail: peila.amiad@gmail.com 0549140051
פייסבוק : “Peila פעילה"


תאריך 1/03/2012 - 21/03/2012
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק