search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

"אבן, אדמה, צלמית ורוח"גלינה בלייך, יוליה לגוס וסטלה פליט בבית גבריאל בכנרת

 

תערוכה של שלוש אמניות מירושלים אשר שתיים הגיעו מרוסיה וסטלה מאוקראינה. יוצרות דגולות שהציגו תערוכות רבות. החיבור של שלושתן מפתיע ומעורר מחשבה עמוקה. זוהי תערוכה בתחום האקו-ארט בחלקה, שימוש בחומרי אדמה, חול, פיגמנטים צבעוניים, פיסול באבן ובשיש, יציקות ברונזה, ורידים לבנבנים של השיש ושל גוף האדם, צלמיות מרהיבות המביעות רגש ותמיהה, עשויות מעצים, אדמה ורוח.

 

שלוש האמניות הן ידידות קרובות ואמונות על בתי היוצר של האמנות הרוסית, גלינה בלייך ויוליה לגוס מעמיקות לחקור את פני הארץ ואת מכמניה, הן יוצרות בהשראת נופים וחומרי האדמה וזו הפעם הראשונה שהן חוברות לסטלה פליט במטרה להציג תערוכה חזקה ומרשימה שמעוררת מחשבה מעמיקה על עתידו של העולם והחובה לשומרו.

  

גלינה בלייךגלינה בלייך יוצרת באדמת ארץ ישראל – "הארץ המובטחת". האמנית מניחה את האדמה על פני בד ציור תוך איתור ומיקוד האור הרוחני האופייני לארץ זו. "הצבעים" בהם משתמשת גלינה "עורבבו" בטבע במשך אלפי שנים, ספגו את אור השמש וקודשו ע"י הדתות העולמיות. לכן כה עוצמתי זיו השכינה שבהם. האדמה על גבי בדי הציור – היא תופעה הולמת כי כבר מימי הקדם ועד היום, הציירים משתמשים בתור פיגמנטים באדמות צבעוניות. פיגמנטים אלו חזקים, עמידים להשפעות הסביבה ולאור. לא פעם הם נקראים בהתאם למקום בו הפיגמנט נמצא לראשונה או שמפיקים בו פיגמנט בגוון

דומה. גלינה מכנה את עבודותיה "אוכרה קומראנית", "תמנע אדום", "זהבהב ירושלמי", "בזלת שחורה כנרת", היא משתמשת בחומר טהור תוך איתור המראה הבראשיתי שלו.

היעד שהאמנית מציבה לעצמה הינו השגת נימת האדמה עצמה, ההופכת מסובסטנציה גשמית לסובסטנציה רוחנית. מכך נובע המינימליזם המוחלט של קומפוזיציות.

 

יוליה לגוסיוליה לגוס: "אני מתבוננת באדמה שעלה אני חייה. אני מרגישה את האבנים, את העצים, ואת החול ומרגישה שזה חלק מיצירה אלוקית. אני מוסרת את האנרגיה וגם את היופי שיש בהם.

המסיכות שלי הן דמות סימבולית שאחריהן נסתרות קבוצות של אנשים המקיפים אותי, אנשים מסוימים בסביבתי.  אנשים אלה מחפשים, מתפללים, מתרגשים. הרבה פעמים אלה דיאלוגים בין מורה, תלמיד, בעל או בין אישה, בן-אדם רוחני ובן אדם חומרני. החומר ממנו הם עשויים הוא מדגיש את התפקיד והמשמעות הפנימית של הדמות"

 סטלה פליט

סטלה פליט, פסלת  ילידת אוקראינה 1960, עובדת באבן, עץ וחומר. יוצקת בברונזה.

 

בוגרת תואר MA  בפקולטה לגרפיקה,  במכון האוקראיני לפוליגרפיה ע"ש איוון פיודורוב בלבוב.

 

במהלך לימודיה הצטרפה לסטודיו לפיסול של האומן ובעלה לעתיד, פסח פיוטר פליט בעל שם והשפעה בבריה"מ לשעבר. יחד עבדו, יצרו ופיתחו שיטה  פדגוגית ומעשית ללימודי אומנות ופיסול בפרט. בשנת 1990 עלתה ארצה עם משפחתה, ומאז ממשיכה לעבוד כיוצרת עצמאית  ובמקביל ללמד פיסול וציור במוסדות ציבוריים  ובסטודיו הפרטי.

הציגה בכל העולם וברחבי הארץ, עבודותיה נרכשו ע"י אספנים פרטיים ברחבי העולם, ארה"ב, גרמניה, בלגיה, פולין ובריטניה.

אמנית המתנסה בסגנונות  וחומרים שונים, תוך כדי הקפדה על מקצועיות  וערכים אסטטיים גבוהים.

 


תאריך 5/07/2010 - 31/07/2010
מיקום בבית גבריאל: ימים ב'- שבת בין השעות 10:00-22:00 סגור ביום א'
מארגן האירוע אוצרת- יעל ניצן
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק