search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

חלפ / Pass - שירה קלזמר, גבריאל קלזמר בגלריה 39

שירה קלומר

  

שמה של התערוכה הוא פועל. פועל יוצא של פרוצדורת ראייה.

הצילום של שירה קלזמר מותחת את הזמן באמצעות חשיפות ארוכות של סרט אחד שלם.

אורך החשיפה בצילומים מקבל משנה תוקף בצורת הדפסות פנורמיות. קלזמר עוצרת את הזמן בפעולת הצילום, ומשחררת אותו שוב בחלל הגלריה. קלזמר, בעלת רקע במחול ואמנות לחימה, דורשת מהצופה בצילום פעולה פיזית – הליכה לאורך הצילום. הקריאה של הצילום – של נופים, של רקדנים על במה – כבר לא תהיה יותר רק פעולה של גלגל העין, אלא כזו שמדמה פעולת סריקה. כזו שהופכת את הייצוג של הפעולה לדבר עצמו, לתנועה.

 

הציור של גבריאל קלזמר מתרגם אינפורמציה שטוחה אחת לאחרת, כזו שלא מבקשת "לדעת" או "להבין" את הדימוי במובן הקוגניטיבי הגשטלטי הפשוט.

כזו שמבקשת להפוך באמצעות תנועה של צבע, ניודו מצד אחד של הבד לצדו השני לחוויה גופנית ואינטלקטואלית של הצופה.

 כך או אחרת, אם דרך העדשה או דרך הצבע, ומתוך שימוש מושכל ב"ארגז הכלים" המסורתי של האמנות, מצליחים השניים לזכך את הייצוג. בעשותם כך, רפלקסיביות מרתקת, כמו גם יופי גדול, הולכים ונחשפים לעיני הצופה.                                                                                   (דני יהב-בראון)

 

 

שירה קלזמר נולדה בירושלים ב- 1981, חיה ועובדת בלונדון. בוגרת המחלקה לאמנות בסנטרל סנט-מרטינס קולג' בלונדון. שדה הפעולה של קלזמר הוא צילום.

 הציגה תערוכות יחיד וקבוצתיות באנגליה ובהולנד ופרסמה את עבודותיה במגזינים באנגליה, גרמניה וצרפת. עובדת בשיתופי פעולה עם יוצרים במדיומים שונים כגון מחול, ווידאו וסאונד-ארט. "חלפ" היא תערוכתה הראשונה בישראל.

 

 

גבריאל קלזמר, נולד בישראל, חי יוצר בלונדון מאז שנות ה- 80. זכייתו במלגת קלור, היא שהביאה אותו ללימודי תואר שני בלונדון ברויאל קולג' אוף ארט ומאוחר יותר השלים שם תואר דוקטור. הוא מלמד ברויאל קולג' מאז 1998 ועדיין.

מחקרו התמקד בהיסטוריה ובמעמד של הציור המונוכרומטי, ויצירתו ההמשכית של כלים מכאניים, אשר מחליפים את היד האנושית כאמצעי לעשיית מלאכה.

 אלה הולידו תערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ ובעולם וניתנו לו מספר פרסי אמנות לאורך הקריירה. אחד מהם הוא פרס זנדברג היוקרתי ממוזיאון ישראל.

עבודותיו נמצאות באוספים גדולים כגון מוזיאון ישראל והמוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק, וכן באוספים פרטיים רבים. ב- 1996 יצג את ישראל בביאנלה הבינלאומית ה- 23 של סאן-פאולו.

קלזמר מיוצג ע"י גלריה גבעון בתל-אביב וגלריה אלכסה גוטה בלונדון. בימים אלה מציג בביתן הלנה רובינשטיין בתערוכה "עץ, משפחה".

בתערוכה "חלפ" יציג גבריאל קלזמר גוף עבודות ציור חדש.

 

 

 


תאריך 4/03/2010 - 11/04/2010
מיקום גלריה 39 לאמנות עכשווית
Gallery 39 for Contemporary Art
נחמני 39 תל אביב 65795
שעות פתיחה / Opening Hours
שני-חמישי 11:00-18:00 Mon-Thur
שישי 10:00-14:00 Fri / שבת
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק