search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

הנריק רותם ובט ארז בגלריה העירונית לאמנות – בית אמני הרצליה

שיטפו את האבק - תערוכתה משותפת  של הנריק רותם – ציור, בט ארז – פיסול , תוצג בגלריה העירונית - בית אמני הרצליה  רח' בן גוריון 7 , פתיחה חגיגית תיערך ביום ראשון 6/12/2009 בט ארז , הנריק רותםבשעה 20:00  דברי פתיחה הרי ברון - יו"ר עמותת סדנת הפסלים הישראלית , התערוכה תנעל ביום  25.12.09

 על בט ארז ועל הנריק רותם

בט ארז

פסליה של בט ארז דינמיים ורבי תנועה. דמויות אנוש מסוגננות – מתפתלות ויוצרות תנועה מלאי גמישות נשיות ותעוזה, כך בפסליה הפיגורטיביים כך בפסלי בעלי החיים הפנטסטיים וכך גם בפסליה המופשטים. תחילת רוב בעלי החיים שבט מפסלת היו אודי עץ שנשרפו כליל אותם היא מחיה ע"י שילוב של צבע ויציקת ברוזה.

כמי שעסקה בהתעמלות ובריקוד בנעוריה, היא מרבה לפסל רקדניות ואקרובטים.
רוב פסליה של בט ארז יצוקים בברונזה. לעיתים היא משלבת עץ ומתכת יחדיו.
פני פסליה של בט ארז ארוגים בטקסטורות שונות לעיתים נראים כטוויים בצמר. בבסיס ליציקת פסליה היא משתמשת בחימר, בשעווה או בנייר גרוס.

בט ארז גדלה בברוקלין ניו יורק לזוג הורים – מורים. אביה לימד מלאכה בבי"ס תיכון והדריך
אמנות וקדרות, הוא נטע בה מילדותה את הנטייה לעסוק ביצירה בחומר. עם זאת פנתה לאפיק האקדמי והיתה לד"ר במדעי המידע. בשנת 1977 עלתה לישראל. כאן עבדה וממשיכה לפעול בתחומי הניהול הבכיר בחברות עתירות טכנולוגיה, בט עוסקת ביעוץ בנושאי פיתוח עסקים אסטרטגיה ושיווק.

חיידק האמנות לא נטש אותה ובגיל 50, בהשראת האמן אלכס קירזנר – תושב יקנעם, אליו הגיעה עם בעלה לאחר שקראה אודותיו, החלה לפסל, ולממש את חלום נעוריה. קירזנר – יליד ביה"מ בן ה-80 החל לפסל בגיל 50, ורכש לו שם בעולם כפסל. בט ארז החלה לפסל בשנת 2001 בסטודיו של הרי ברון. וגם בסטודיו שבביתה בשניהם היא פעילה עד היום.

עבודותיה של בט ארז מצויות באוספים פרטיים וציבוריים וכתערוכות ברחבי העולם. עתה היא מציגה את פסליה בתערוכה בגלריה העירונית – בית אמני הרצליה יחד עם ציוריו של הנריק רותם.


הנריק רותם

הסוריאליזם בעבודותיו של הנריק רותם ממשיך ומעורר את הצופה בהן באי-שקט, בתמיהות ובמחשבה. האמן משלב מהויות שונות וזרות, מצרפן זו לזו ויוצר תמונות השאובות ממעמקי התודעה. הנריק רותם שב וחוזר אל החומרים שמעסיקים אותו – המים הזורמים, המציפים ,
הנופלים באשדות קוצפים וכמו אוחזים בנו ברצף של המשכיות מתרפקת שאינה נותנת מנוח.
מטמורפוזות שבהן גוף האישה הופך למעין צמח , סלע או נעלם ברקע. אלמנטים מחיי היומיום
וגופים גיאומטריים משוטטים בחלל הקוסמי, על רקע ביצות או מדבריות, יערות ושמים בשלמותם או בשבריהם בונים עולם המוכר לצופים מחד וזר להם מאידח.

באחת מעבודותיו מתאר האמן דלת סגורה העולה מתןך הים. יש בציור זה מן הסימבוליות בדרכו של רותם אשר פתח דלתות רבות בחייו. הסוריאליזם, טוען הנריק הינו הרפתקאה בעבור אלו המוכנים להסתכן בה ולהקריב בעבורה את נקודת המבט הקונבנציאונאלית והנוחה.

הנריק רותם נולד בפולין ב-1946,, ועלה לישראל ב-1950. כאן סיים את לימודיו ואת שירותו הצבאי. ב-1968 – לאחר מלחמת ששת הימים, היגר לאר"הב וחזר ללימודי אמנות במרילנד – אותם סיים בהצטיינות. הוא השתלם בשיווק ובפרסום ובנה, קריירה מקצועית ענפה בתחומים אלה. ב-2005חיסל הנריק את עסקיו באר"הב ושב לישראל בה הוא מממש את אהבתו הישנה לציור לו הוא מקדיש עתה את כל זמנו ומרצו.

עבודותיו של הנריק רותם מוצגות עתה בגלריה העירונית – בית אמני הרצליה יחד עם פסליה של בט ארז.
פתיחה חגיגית תיערך ביום ראשון 6/12/2009 בשעה 20:00
נעילה: 25.12.09

גלריה העירונית - בית אמני הרצליה
רח' בן גוריון 7, הרצליה
 
טלפון: 09-9589986

שעות פתיחה:
א,ג,ד,ה,ו, 13.00 - 10.00
א,ג,ד,ה, 20.00 - 17.00

 

 


תאריך 6/12/2009 - 25/12/2009
מיקום בגלריה העירונית לאמנות – בית אמני הרצליה
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק