search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

גיא גולדשטיין , שלל, בגלריה שלוש

גיא גולדשטיין בתערוכת היחיד החדשה "שלל"  מציג , אובייקטים פיסוליים עשויים יריעות "סקיי" מטופלות ומתוחות על כני עץ, עבודת סאונד המבוססת על קול אנושי העובר תהליך הפשטה וסדרת רישומים בעפרון על דפי גריד. המושג "שלל" טומן גיא גולדשטייןבחובו עקרונות מהותיים לעבודתו של גיא גולדשטיין, כמו אלה של איסוף ותצוגה. גיא גולדשטיין, יליד 1974, מתגורר ועובד בתל אביב. בוגר תואר שני בלימודי אמנות בבצלאל 2007. גולדשטיין עובד בטכניקות מגוונות, מסורתיות וחדשניות כאחד - רקמה, צילום, וידאו, פיסול, קול, ומדיה חדשה. עבודותיו רב שכבתיות ועשירות בתכנים אוטוביוגרפיים  ופסיכולוגיים.במסגרת התערוכה מושק גם ספר אמן ראשון של גיא גולדשטיין.

על התערוכה ועל גיא גולדשטיין מאת אוצרת התערוכה , לאה אביר :

בתערוכת היחיד "שלל" מציג גיא גולדשטיין אובייקטים פיסוליים, עבודת סאונד וסדרת רישומים. המושג "שלל" טומן בחובו עקרונות מהותיים לעבודתו של גולדשטיין, כמו אלה של איסוף ותצוגה. החומרים שהוא לוקח הם חפצים, דימויים וקולות, הנעים בין הדומם לחי ומשמרים כל הזמן את המתח ביניהם. חומרים אלה מטופלים ופרושים בפני הצופה, מפגינים מגוון וריבוי אבל גם דינאמיקות של שלילה והסתרה. גולדשטיין הוא אמן עוקב, כזה ש"בא אחרי". את הדברים המונחים לפתחו, אותם הדברים שנלכדו ברשת, הוא גיא גולדשטייןמקבל כירושה ומציג כשלל. העיסוק בדברים מוכתבים, כאלה שניתנים מראש, בוחן את האפשרות לשלול ולהשתולל בתוכם, את היתכנותן של בעלות ושליטה אל מול פעילותו התת-עורית של היצר.

 

האובייקטים הפיסוליים עשויים יריעות "סקיי" (חומר תעשייתי, מלאכותי, דמוי עור) מתוחות על כני עץ. גולדשטיין מורט בציפורניו את שכבת הפלסטיק של היריעות הללו וחושף את בטנת הבד הלבנה שלהן. הבד הלבן הופך לרקע בעבור כתמים צבעוניים גדולים וסוגסטיביים, הנדמים לעורות חיים-מתים, תלושים ופשוטים. המלאכותיות והדקורטיביות נוכחות בהם כעת כאפקט משמר.

 

עבודת הסאונד מבוססת על תהליך הפשטה של סאונד נתון, דגום - קול אנושי מונמך, מואט ומקוטע. הקול הזה מקבל מאפיינים חדשים של זמן, משך ותהודה, וגולדשטיין בודק את אפשרויות ההשפעה המנטליות והפיזיות שלו על אדם וחפץ.

 

המצע לרישומים של גולדשטיין הם דפי גריד שבמקור שימשו כ"מכשירי לימוד" – הילדים אמורים לצבוע את הדגמים הגיאומטריים הממלאים אותם ולמצוא בהם צורות, דמויות ומרקמים באופן חופשי ועצמאי. השם הניתן לחוברות הצביעה הללו, "אלתר" (או אלטאיר), משמעו בערבית "הנשר המעופף" – הכוכב הבהיר ביותר בקבוצת הכוכבים נשר. על הדפים הללו גולדשטיין רושם דמויות וסצנות שונות, ברובן מופיעים בעלי חיים שונים ונרקמים בהן יחסים שונים בינם לבין דמויות אנושיות. החיות בעבודות הללו אינן חיות פרא אך גם אינן חיות מחמד; הדמויות האנושיות הן שבעות רצון, מפגינות לסירוגין התרברבות ואדישות. חלק מן הדימויים הם בעלי אופי דידקטי, רפואי כמעט, כמו הוראות לפעולות של ציד, פחלוץ - "טיפול" בבעלי חיים, או שרטוטים אנטומיים שלהם. הטכניקה של הרישום הופכת את המשטח הדגמי של הדפים למצע, לרקע, לבסיס ליצירת דימוי שלרוב מתעלם מהקווים הטווים כהנחיות דרך ולעתים משתמש בהם כמסמני טקסטורה או אפשרויות לקווי מתאר. כך, הרישומים של גולדשטיין מתהווים באזור שבין המוות השקט של הגריד לבין האורגניות החיה של הדגם.

 

גיא גולדשטיין עובד בטכניקות מגוונות, מסורתיות וחדשניות כאחד, כגון, רקמה, צילום, וידאו, פיסול, קול, ומדיה חדשה. עבודותיו רב שכבתיות ועשירות בתכנים אוטוביוגרפיים  ופסיכולוגיים.

גולדשטיין, נולד 1974, מתגורר ועובד בתל אביב. בוגר תואר שני בלימודי אמנות בבצלאל 2007. זוהי תערוכת יחיד רביעית לאמן אשר בשבע השנים האחרונות הציג במוזיאונים וגלריות בארץ ובחו"ל, ביניהם מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, מוזיאון חיפה לאמנות, Kiasma Museum בהלסינקי, פינלנד, מוזיאון בת ים, גלריה שלוש לאמנות עכשווית ו- Syker Vorwerk בברמן, גרמניה.


תאריך 25/06/2009 - 8/08/2009
מיקום גלריה שלוש
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק