search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

עזה כמוות אהבה - קבוצת נקודת מבט בגלריה גבו

אתי שרוני , ברברה יששכרי ,דינה סמדר,אסתר באר פרקל, גילה שנל, הדסה יהודית בריקמן , טריפטיכוןגורוחובסקי ,אדית כהן-ג'וור ,אורי דה-בר , יהודית בריקמן , נחמה התרסי מיכל בורג ,קבוצת האמנים "נקודת מבט" בתערוכה  "עזה כמוות אהבה" החל מ- 2/11/08 בגלריה גבו בת"א .

לפני כשלוש שנים , מתוך צורך לקיים דיאלוג אמנותי התגבשה באזור השרון "נקודת מבט" , אשר הינה  קבוצת אמנים אשר  מאמינה שהדיון ושיתוף הפעולה בין האמנים כקבוצה מרחיבים ומעמיקים את השיח האמנותי.

קבוצת האמנים "נקודת מבט" הציגה מספר תערוכות עד כה: "משטחים אישיים", מיצגים העשויים על משטחי נשיאה מעץ (בהיכל התרבות בכפר סבא), "צל", אשר הוצגה בויסבאדן, גרמניה (ולאחר מכן בגלריה העירונית כפר-סבא) ו"פינה" במשכן לאמנויות הבמה בגני תקווה.

הפרויקט החמישי של הקבוצה, "עזה כמוות אהבה", יוצג בחלל לאמנות גבו בתל אביב (שדרות שאול המלך 35) החל מתאריך 2.11.08, פתיחה חגיגית למוזמנים ביום חמישי 6.11.08.  

הקבוצה עבדה על הפרויקט במשך כשנה.

האוצר רפי ברביבאי מגדיר את המפגש כדיאלוג בין אהבה מוות ומה שבניהם.


מיכל בורג
מצאה בתהליך העבודה כי האהבה היא בעיקרה "נתינה" מלשון "הב". נתינה רוחנית, פיזית, נתינה טוטאלית. "עבודותיי נקראות "רשפים", רשפי אהבה – רשפי קנאה, האהבה משולה לאש – למוות, עוצמת האהבה כעוצמת האש, כעוצמת המוות.

אתי שרוני, שרוני משתמשת בציטוט משיר השירים, מנתקת אותו מהמשמעויות המסורתיות שלו, מעמתת אותו עם חייהם של שלושה אמנים, שאהבתם לאמנות בלתי מתפשרת.

ברברה יששכרי מציגה טריפטיכון המתאר שלוש נשים 'ממוסגרות', הנמצאות במערכת מוגבלת ואטומה, רצונן עז לתקשר וליצור מגע, אך אינן יכולות לפרוץ את המחיצות שבניהן.

אסתר באר פרקל,  מתמקדת בקשר בין אהבה ואש,  אש השורפת מחד ונותנת אור מאידך. את דמות האישה מבטאת  אסתר בעזרת חלקי לבוש, הנותנים כסות והגנה  לגוף האישה, גוף שנשרף בלהבות האהבה.

גילה שנל מגדירה את האהבה "רגש העמוק ביותר של התרבות בין בני אדם, הנותן משמעות לחיים בעוד המוות הוא הקץ הבלתי נתפס של החיים".

הדסה גורוחובסקי  יצרה פסל נייר, חומר עדין, הנקרע בקלות, מתכלה ונשרף. הצבוע בצבעים עזים, אדום, שחור ולבן המרמזים על כוחה של האהבה כמו גם על כליון ומוות. היא בונה יסודות של אהבה ומוות.

דינה סמדר חוזרת לעבר, במחנה סגור ובתנאים קשים ומוגבלים בהם חיי האהבה פרחו בין זוגות רבים.

אדית כהן-ג'וור מזמינה אותנו להתלוות אליה ומתוך שכבות החומר הסמיך אל מפגש עם סביבה, ספק גשמית, ספק רוחנית.

אורי דה-בר מציג שתי עבודות מתוך סדרה המציגות גילויי אהבה במימד הזמן והמרחב בעולם המידי ובספירות עליונות, בהשראת תגלית גלקטית של צוות חוקרים ביניהם פרופ' צבי מזא"ה מאוניברסיטת תל אביב, אשר גילתה שבחלל מתקיימות מערכות זוגיות של כוכבים כפולים שאינם נפרדים זה מזה ומעבירים אנרגיה זה לזה עד שהם מתכלים. עפ"י הפרשנות של האמן, אלה גילויי "אהבה" קוסמיים.

יהודית בריקמן, מתיחסת לאהבה שהיא טוטאלית כמו המוות אהבה מיסרת חסרת מנוח מאכלת שוברת ושורפת כל דבר בתוכה . אהבה אל מה שמעבר לכל עד כלות הנפש.

נחמה התרסי מעמידה בסימן שאלה את המושג "עזה   כמוות   אהבה", האומנם?

ומציגה פסל גדול מימדים המורכב מנתכי אלומיניום וחלקי ברזל.

אתי שרוני , ברברה יששכרי ,אסתר באר פרקל, גילה שנל, הדסה גורוחובסקי ,דינה סמדר,אדית כהן-ג'וור ,אורי דה-בר , יהודית בריקמן , נחמה התרסי מיכל בורג ,קבוצת האמנים "נקודת מבט" בתערוכה  "עזה כמוות אהבה" החל מ- 2/11/08 בגלריה גבו בת"א .

 

 

 


תאריך 2/11/2008 - 30/11/2008
מיקום גלריה גבו תל אביב
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק