search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

detail ,קבוצתית בגלריה שלוש 3.7-9.8.08

נירה יצחקי ומיכל שמר אוצרות בגלריה שלוש את התערוכה Detail ,בהשתתפות רות אור, מאיה אטון, גיא גולדשטיין, דנה גילרמן, טובה לוטן, ליאב מזרחי, מירי סגל, אריאלה פלוטקין, טל פרנק, אפרת קליפשטיין, עמי רביב, מיכל שמיר, 09.08.08 – 03.07.08

במרכז התערוכה Detail , עומד הפרט, היחיד, החלק מ.. האבן הקטנה של הלגו, זו שמתחברת כל כך יפה לאחרות ומרכיבה בניין או רכב או דינוזאור. בדקנו ,אומרות האוצרות ,מה קורה לאותו פרט, לחלק מהשלם, לשבר, כשהוא "נחטף" על ידי האמן "מקליפתו" ,  מהגוף המקורי שלו ועובר טיפול יסודי ואינטימי, מעוות, משנה, מוסיף או גורע, מטפח, מגדיל או מייצר מחדש, שלוקח את ה- Detail למקומות אחרים. כשהוא מוצב בחלל התערוכה מתחבר ה-פרט הזה מחדש אל גוף אחר, גוף התערוכה ומייצר דיאלוג עם פרטים נוספים העומדים לצידו. מכלול הפרטים נארג ב"חוטים" שונים בלתי נראים: ווג'טטיבים, אורגנים, חוטי גוף, חוטים של ארוטיקה וחושניות, וחוטי כאב ומסתורין.

משתתפים:       מאיה אטון רות אור, גיא גולדשטיין, דנה גילרמן, טובה לוטן, ליאב מזרחי, מירי סגל, אריאלה פלוטקין, טל פרנק, אפרת קליפשטיין, עמי רביב, מיכל שמיר

על המציגים והעבודות :

אפרת קליפשטיין, "הכי עמוק שאפשר", 2008, חריטה בנייר מוזהב, 42X60 ס"מ

נבג, פטרייה, חלק של שרך או פרט של יצור ימי ירוד חרוטים באלפי קווים דקיקים על נייר מוזהב ומייצרים עולם רגיש של צמחיית מעמקים. החריטה נוגעת בעומקיו של הנייר, ואפרת קליפשטין חושפת את מה שהזהב מסתיר ומפריחה יופי פנימי.

ליאב מזרחי, "ללא כותרת", 2008, שק שינה, סיכות פנינים, 60X45 ס"מ

שק שינה צבאי לאחר תהילת החברה והגבריות -  נשאר מיותם בשטח. השק -  מתכנס  בתוך עצמו כמו התכנסות פנימה של הגוף העטוף בפנינים, כמו התכנסות עלי כותרת (או שפתיים). הפנינים מתגלות כסיכות העבודה הסיזיפית שנעיצתם גם ננעצת בישן בסופו של התהליך.

מירי סגל, "אביב", 2008, צילום דיגיטאלי, 70X100 ס"מ
בצילום של שברי הזכוכית נראה מקטע מן החוץ שמתעקש להתחדש,
שמשתקף על פנים, שבמקרה הטוב מתעקש להישאר אותו דבר.
דנה גילרמן, "ללא שם", 2008, ציורים מתוך הסדרה "דיוקן", אקוורל, A5
הסדרה "דיוקן" כוללת 10 ציורי אקוורל של איברי מין נשיים, שנעשו על פי תצלומים. כל אחד מהם הוצא מהקשרו, בודד מסביבתו, הפך לדימוי רומנטי שובה לב ולמושא להתבוננות. 

מיכל שמיר, "ללא כותרת", 2008, סריקות של פרחים מיובשים, 50X50 ס"מ וליקריץ על כדים ולכה, מידות משתנות.

מיכל שמיר מציגה תקריבים, פרטים מתוך סדרה של עבודות גדולות העוסקות בזרי הפרחים של טבע דומם מהמאה ה-17 המתעסקים עם מוות ויופי , חידלון והתפוררות. במקביל מוצמדים לקיר, מופקעים ממקומם המקורי, שברי כדים מושחרים מצופים ליקריץ אשר כמו נלקחו מעולם ארכיאולוגי לא תקני.

רות אור, "ללא כותרת", 2005, רישום על קרטון, 70X50 ס"מ

קבוצה של כמו קרשים, כמו שאריות על רצפת הנגרייה, פרטים שוליים ועדינים בים של עשייה ורעש נבנו על ידי רות אור. קווי הרישום הציוריים והעדינים מקבילים זה לזה ועוטפים את הקרטון הפשוט בעטיפה עצית ומקנים לו מראה של לייסט, שארית עץ ישרה שהורחקה מהמקור העצי בעיבוד מהוקצע.

מאיה אטון, "תחושת בטן", 2007, חבל פשתן, חבל סינטטי, 40X50X180 ס"מ

"עשבים", 2007, צבע על קיר, גודל משתנה

מאיה אטון עובדת עם דימויים מעולם של מערכות ביולוגיות אורגניות ומלאכותיות. היא מפרקת אותם לגורמים ושבה ומחברת את הפרטים אבל בצורה שפוגעת בקוהרנטיות של המערכות המסודרות, חיבור המשבש את זהותם ותפקודם.

עמי רביב, "ללא כותרת", 2008, PVC מודבק על עץ, 55X45 ס"מ

הגופים השחורים התלויים על הקיר הם תרגום של דימויים שנצרבו בזיכרונו של עמי רביב מבתי חולים, חדרי כושר ומסלולי אופניים. דימויים אישיים אלו הופכים לאט לאט לדימויים  שעוזבים את המקור והופכים לאובייקט חדש אניגמאטי ומעניין.

גיא גולדשטיין, "פרטים אישיים", 2007, יציקות גבס ומיכל פלסטיק, 22X26X80 ס"מ

גיא גולדשטיין יוצק לתוך הנגטיב של מכשירי צריכה חשמליים, אל תוך תבניות הקלקר. החלל הריק, המגן ,השומר, הנסתר, הופך לנגלה, חסר ייעוד, חסר שימוש, חסר פשר. חפצי כיס ללא פונקציה מוגדרת. מקום כלשהו בין ייצוגים של עולם ממסדי וקפיטליסטי לבין פרטים לבנים יפים וחסרי משמעות לחלוטין.

טובה לוטן, "צוואר בכף יד", 2000, צילום, 30X20 ס"מ

טובה לוטן מציגה תקריבי כף יד האוחזת בשבר מראה חדה מאוד, בו משתקף צווארה.

העבודה מתקיימת בטווח שבין היד לצוואר אך עוסקת במה שבפנים. היד האוחזת בצוואר מציעה עולם המשתקף בתוך עצמו.

אריאלה פלוטקין, "אתה עושה לי טוב", עבודת סאונד

בעבודת הסאונד החדשה שלה חוזרת אריאלה פלוטקין על משפט פשוט שוב ושוב. לכאורה בנאלי ויחד עם זאת בסיסי ומרגש "אתה עושה לי טוב רוצה רק לאהוב"...., פרט מתוך חיים שלמים. השיר המושמע באוזניות – אישי כל כך והופך למעין מנטרה מרירה מתוקה.

טל פרנק, "שקית שחורה", 2008, טכניקה מעורבת של יציקת פוליאסטר, 18X17X9 ס"מ

שקית שחורה קטנה . זבל? זבובים? חברה קדישא? הקטנה של שקית זבל מלאה מים? אוויר? זבל? ומצד שני גם מרוקנת מתוכן ואטומה לגמרי .פרט קטן שולי ומסתורי תלוי על חוט ....

אוצרות :מיכל שמר ונירה יצחקי.

 


תאריך 3/07/2008 - 9/08/2008
מיקום גלריה שלוש , אוצרות נירה יצחקי ומיכל שמר
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק