search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

תערוכות צילומי הטבע במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב


 

תערוכות צילומי הטבע "תמונת טבע 2" הישראלית, ותערוכת הצילומים הבינלאומית החשובה של המוזיאון להיסטוריה של הטבע בלונדון וה-BBC , Wildlife Photographer of the Year ,

יוצגו זו לצד זו החל מה-9.5.2014 במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. נעילת התערוכות ב-30.8.2014.

 

התערוכה הכוללת הנקראת " טבע עולמי, טבע מקומי" מהווה פרוייקט נרחב, רב נושאים הכולל התמודדויות על פרסים בקטגוריות שונות. הפרוייקט מארח את התערוכה הבינלאומית זו השנה השניה. התערוכה הבינלאומית מוצגת ברחבי העולם כבר 49 שנה, ויש להניח כי הפרוייקט בשנה הבאה יציין את השנה ה-50 לתערוכה חשובה ויוקרתית זו, הנודדת ברחבי העולם במשך שנה ומוצגים בה מאה תצלומים זוכים שנבחרו על ידי צוות שופטים מבין למעלה מ- 43,000 תצלומים שהוגשו על ידי צלמי טבע מרחבי העולם.

 

בתערוכה הבינלאומית (WPY 2013) הנודדת ברחבי העולם במשך שנה, יוצגו מאה תצלומים זוכים שנבחרו על ידי צוות שופטים מבין למעלה מ- 43,000 תצלומים שהוגשו על ידי צלמי טבע מרחבי העולם. "הצלמים שהשתתפו בתחרות השנה הצליחו לתפוס את הדינמיות של הטבע; את הכוחות הסוערים של כדור הארץ, גורלם המשתנה של מינים בסכנת הכחדה והעימותים הדרמטיים המתרחשים בין האדם לטבע. התצלומים הזוכים השנה משקפים את משימתו של המוזיאון להיסטוריה של הטבע לחזק את ההבנה לגבי חשיבות המגוון הקיים הטבע, להעלות את המודעות לשבריריותם של משאבי הטבע ולעורר השראה שתעודד טיפול טוב יותר בכדור הארץ. בכוחו של כל תצלום לעורר רגשות ובו בזמן לספר סיפור מדעי" (מתוך טקסט המבוא לתערוכה).

 

זו השנה השנייה בה מקיים מוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב, תחרות, בדומה לתחרות בקטגוריות השונות המתנהלת בתערוכה הבינלאומית. התחרות הישראלית מתקיימת בשיתוף מערכת "עדות מקומית", ובשיתוף רשות הטבע והגנים והאגודה הישראלית לצילום טבע. תמונות הזוכים בתחרות הישראלית, מוצגות בתערוכה הישראלית לצד הצילומים בתערוכה הבינלאומית. התערוכה מאפשרת התבוננות מלמדת ומעמיקה בחיות בטבע ומציגה מגוון צורות חיים ומערכות אקולוגיות באזורנו. התצלומים נבחרו מבין אלפי צילומים שהוגשו לתחרות, על ידי צוות שיפוט. חברי צוות השיפוט בשנתה השניה של התחרות הינם: אמיר איילון, ארז ארליכמן, יוסי אשבול, עמיר בלבן, שי גינות, אדי גרלד, מזי מגנאג'י - מוסקוביץ, דורון ניסים, גיורא שלמי ואוצרת התערוכה, מורן שוב.

 

התצלומים הזוכים מויינו וצויינו בקטגוריות שונות, כשבכל קטגוריה נבחרו הצילומים הבולטים. הקטגוריות שהתקיימה בהם תחרות היו: דיוקן של חיה, ציפורים, העולם התת-ימי, זוחלים ודו-חיים, חיות בתנאים מבוקרים, חיי לילה, חסרי חוליות, טבע עירוני, יונקים, ממלכת הטבע, משפחות בטבע, קונפליקט בין אדם לחיה, הומור של חיה, בני נוער מצלמים, פרויקט צילום מתמשך. לצד התצלומים יוצגו גם סרטי וידאו. מבין כל התצלומים נבחרת מדי שנה תמונת השנה.

 

תמונתו של הצלם אלכס גייפמן, גורי שועלים זכתה בתואר צילום השנה. התמונה מתארת זוג גורי שועלים המשתובבים לעת ערב . על הסיטואציה מספר אלכס גייפמן : " באזור יער בן שמן, לא הרחק ממושב גִמזו, הבחנתי בגורי שועל בני ארבעה או חמישה חודשים בעת שטיפסו על עץ לעת ערב. זו הייתה הפעם הראשונה שהבחנתי בשני גורים המטפסים יחדיו, תוך כדי משחק. קודם לכן הייתי רגיל לראותם מטפסים כל אחד לחוד.

לא הספקתי לצלם את השניים, והנה אחד מהם מתנדנד על הענף, מנסה להציל עצמו מנפילה. בהתרגשות רבה צילמתי תמונות אחדות מתוך הרכב ששימש לי כמחבוא. לאחר מכן נפל הגור על הקרקע, אך לא נגרם לו כל נזק".

 

מנימוקי צוות השיפוט על תמונת השנה: "בתמונת גורי השועלים על עץ, שצילם אלכס גייפמן באור רך של שעות אחר הצהרים ביער בן שמן, נתלה אחד הגורים על ענף, מנסה להציל עצמו מנפילה. צוות השיפוט מצא בתמונה צילום רגע נדיר בחיי השועלים הצעירים, כמשחקם של ילדים המטפסים על העצים. רגע לא הרואי, תלוי על בלימה, תוך שימת לב של הצלם לסביבה, ולאור המיוחד".

 

בכל שבת יתקיימו הדרכות מיוחדות בתערוכה, הכלולות במחיר הכניסה למוזיאון:

 

בשעות 11:00 ו-12:30 בהדרכת מדריכי רשות הטבע והגנים,

בשעות 16:00 ו-17:00 בהדרכת אקולוגית.

 

 

 

 

 

   

 Eyal cohen

 Eyal cohen

 


תאריך 9/05/2014 - 30/08/2014
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק