search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

"מותק, סידרתי מחדש את האוסף", עבודות מאוסף פיליפ כהן במוזיאון פתח תקוה לאמנות

"מותק, סידרתי מחדש את האוסף" זהו שמה של תערוכה מקיפה מאוסף האספן הצרפתי פיליפ כהן, בעליו של אחד האוספים המרתקים בתחום האמנות העכשווית הבינלאומית. השם שאול מעבודה של האמן האמריקאי המושגי, אלן רופרסברג ויש בה לשקף את גישתו הייחודית של פיליפ כהן ליצירת אוספו. התערוכה מקיפה למעלה מ- 100 יצירות, ומוצגת במוזיאון פתח תקוה עד ל-24 באוגוסט .

 

אוסף פיליפ כהן הוא אנסמבל קוהרנטי ומרשים של עבודות אמנות, ברובן הגדול משנות ה-90 ועד ימינו. רבות מן העבודות בתערוכה- שתפרוש מבחר מייצג מאוסף כהן, יספקו מפגש ראשון לקהל בישראל עם כמה מהאמנים הבולטים בשדה האמנות הבינלאומי בעשרים השנים האחרונות. חשיפתן לקהל הרחב בפעם הראשונה כמוה כחדירה למרחב האישי-אינטימי של אספן פריזאי זה, הצצה לחייו ולאהבותיו של אדם שטיפח במשך שנים ארוכות פרויקט אישי, תשוקה פרטית ועתה מבקש לחלוק את בחירותיו האישיות- תוצרי יצר האספנות שלו עם הקהל הרחב.

 

האוסף, שמיטיב להציג נקודת מבט חדשה על התרבות, החברה והאמנות בנות זמננו, מורכב מעבודות פואטיות ומאתגרות ומתמקד בעיקר בסצנת האמנות הצרפתית עם אמנים כמו פייר הויג, פיליפ פארנו, מליק אוחניאן, לוריס גרֵאו, בסצנת האמנות הישראלית- שמיוצגת בין היתר על ידי האמנים משה ניניו, פאבל וולברג ומירי סגל, ובסצנה האמריקאית עם אמנים כמו פול מקארתי, מייק קלי, סינדי שרמן, לואיז לולר ומתיו דיי ג'קסון. הוא מושתת על מספר תחומי עניין קבועים, המעידים על עמדותיו הפילוסופיות של האספן, על טעם מאד אישי שגיבש לעצמו ועל מושאי התשוקה שלו באמנות, כמו גם על כך שהוא מקפיד להתעדכן ולהרחיב את קשת בחירותיו כאספן- חוקר פעיל.

רבות מן העבודות בתערוכה הן ביטוי למשיכה ולמחויבות של כהן לאמנות מושגית עכשווית המהווה מאפיין בולט של האוסף, ולעבודות המעמידות במרכזן סוגיות הנוגעות לדימוי ולחקירת טבעו והן לקו התפר בין מציאות ובדיה. מקום בולט באוסף שמור למדיום הוידיאו ולעבודות שבמרכזן הדימוי הנע.

 

האוסף מוצג בתערוכה לפי פרקים המציגים מקבצי עבודות העוסק בנושאי מפתח שונים.

בין הפרקים ניתן לציין את "קבינט הרכיבים הבלתי-נשכחים" – המזמין את הצופה לחלל פרטי- אינטימי של האספן בו יוצגו רישומים ועבודות קטנות- ממדים מתוך האוסף. עבודות אלה הן בבחינת רמזים, נקודות ציון המשרטטות את תולדות האוסף. התערוכה מבקשת לעמת את הצופה עם האוסף כמופע של עבודות המספקות תובנות על חיי היומיום של האספן והאדם פיליפ כהן.

בתערוכה יוצגו עבודות וידיאו, צילום, רישום, מיצב וציור. לצד עבודותיהם של אמנים מבוססים וידועים יוצגו עבודות של כוכבים חדשים בזירה הבינלאומית.

בין האמנים המשתתפים בתערוכה: דאגלאס גורדון, סינדי שרמן, סופי קאל, פול מקארתי, אנט מסאז'ה,

שילפה גופטה, קרלוס אמורלס, מריו גרסיה טורס, מירצ'ה קנטור, מליק אוחניאן, טרין סיימון, מתיו דיי ג'קסון,

אדם מקיואן, לוריס גראו, פיליפ פארנו, קלייר פונטיין, משה ניניו, מירי סגל, עדי נס, פאבל וולברג,

אריאל שלזינגר, פנחס כהן גן, אלי פטל.

 

אוצר: עמי ברק

מוזיאון פתח תקוה לאמנות, ארלוזורוב 30, פ"ת טל': 9286300


תאריך 1/05/2013 - 24/08/2013
מיקום מוזיאון פתח תקוה לאמנות, ארלוזורוב 30,
מארגן האירוע אוצר: עמי ברק
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק