search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

עמית קבסה -"עת לחפור" בגלריה ברנרד

עמית קבסה בוחר להשתמש באופני הייצוג של המזרחי, הדתי, הערבי (האחרים), שהוגדרו כאובייקטים יפים, בעלי הופעה פראית – תושבי הלוונט ומכיל אותם על עצמו- הצייר הסובייקטיבי, המתבונן המשכיל, המשקיף מן הצד על הסצנה. הוא בוחר להציג עצמו כ"פרא אציל",  עובד אדמה , שתרבות זרה לו ואת החפירה יאה לו יותר.

 

הנושאים אותם מצייר קבסה הם בעיקר דיוקנאות, מאין אלטר אגו ססגוני של דמויות ציוניות, לאומיות, דתיות. כמו גם סצנות אישיות בהם נראים חתן וכלה במצבים אינטימיים ופרטיים. כמו גם דיוקנאות משפחתיים המצויים באירועים של שמחה, כדוגמת הציור "דיוקן משפחתי". קבסה בוחר לעמת את דמויותיו המצוירות עם דמויות מתוך ציוריהם של ראובן, גוטמן, פלדי ואחרים.

 

ציוריו של קבסה עשויים שכבות על גבי שכבות, כאשר השכבה התחתונה מבצבצת מבעד לזו שמעליה, בכך מעניק הוא לציור את רבדיו. במקומות בהן השכבתיות מוסתרת, היא מתגלית בבליטות ובשקעים של שכבות הצבע הדשנות.

ההסתרה והגילוי עומדים ביסוד עבודתו של קבסה, הם מעניקים לציוריו עומק ומשמעות.

"קבסה מרבה לחזור ולצייר את אותו אובייקט שוב ושוב, בתנוחה דומה ובתנאים דומים, מתוך כוונה להעמיק את חקירתו במושא ציורו", במשך שנים רבות חקר הוא את נושא דיוקנו העצמי, תוך מאבק על ביטול האגו שלו כצייר. קבסה ניסה להתבונן בדמותו, מבלי לראות את עצמו, להתייחס אל עצמו בגוף שלישי.

"בציור דיוקן עצמי, אני מנסה "לנקות" את הדימוי העצמי שדבק בציור, מתוך כוונה להיות נאמן לדמות הנשקפת מולי ולא לדימוי שלה, כפי שהוא מצטייר בעיני רוחי", אומר קבסה.

 

 "עבודתו של קבסה מתכתבת עם מסורות הציור המערבי והציור הישראלי בפרט. פלטת הדימויים שלו שאובה מאותה מסורת, אך יוצרת הגיון תחבירי אחר, פרטי וביקורתי. קבסה מחקה את קולם של האבות המייסדים של הציור הישראלי, שהם, בין היתר, אמני העשור הראשון של המאה. דור של עולים חלוציים ממזרח אירופה ואמנים אחרים, ששמו את הארץ, על שלל דמויותיה, במרכז התעניינותם. רבים מהם הופנטו מדמות הפלאח הערבי, וציירו אותה

כמודל ליופי מקומי. פעמים רבות מצייר קבסה את עצמו כערבי, אך מה שעל פניו נראה דומה לציוריהם של האמנים בני העלייה הראשונה, מגיע בעצם ממקום של אידיאולוגיה הפוכה." כותב עידו מיכאלי במאמרו לתערוכה.

 

 עמית קבסה יליד 1977, בן קיבוץ מגל, שם הוא חי ויוצר.

למד אמנות בתיכון אמנויות "גבעת חביבה". לאחר הצבא למד שנתיים עיצוב גרפי בבצלאל, שם פגש את הצייר מארק ינאי איתו שמר על קשר מיוחד והושפע מציוריו.

לאחר שנים החל ללמוד בסטודיו של האמן עופר ללוש, ושימש לו כעוזר.

קבסה הציג בגלריה בקיבוץ מגל, בגלריה "דימה", בפריז, בגלריה לאמנות גבעת חיים.
בגלריה ברנרד, תל-אביב השתתף בתערוכות קבוצתיות ובשנת 2007 נערכה לו תערוכת יחיד –

"ללכוד ענן". בשנת 2007 שהה Cit'e International Des Arts למשך 4 חודשים.

בחודש פברואר 2009 מתוכננת לו תערוכת יחד בבית האמנים, בתל אביב.

 

 

התערוכה "עת לחפור" תוצג בגלריה ברנרד, רח' בן יהודה 170, תל אביב, טל: 03-5270547

בין התאריכים" 25.12.08- 25.01.09

 

 

שעות הביקור:

ימים ב' – ה'     13:00 – 10:00

                        19:00 – 16:00

יום ו'                 13:00 – 10:00

 

 

 

 


תאריך 25/12/2008 - 25/01/2009
מיקום גלריה ברנרד
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק