search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

אריאלה שקד גונדה, ורדה הרץ, לאה שביט, רבקה רוזנטל,רותי בראון מסע אל תוך הצבע ,בבית אסיה

אריאלה שקד גונדה, ורדה הרץ, לאה שביט, רבקה רוזנטל,רותי בראון בתערוכה מסע אל תוך הצבע ,בבית אסיה , מציגות  "ריאליסטי ומופשט עם נגיעה נאיבית וקורטוב מיסטיקה".11.11.08-25.11.08

 

"ארבע ציירות ופסלת - גודש של תנועה, אמירה נשית ואישית, נופים נפלאים וצבעים בוהקים ושקטים, צבעי ים ואדמה, צבעי מים ושמים. היצירות המרנינות המוצגות כאן הן תמציתה של אהבה-  אהבת אדם ואהבת העולם וצבעיו. ימים אלו הם ימי הסתו, "מתיקות מיוחדת להם" כתב חוקר הטבע אמוץ כהן, "לא קיץ ולא חורף אלא אוויר יפה כשל אביב, שמש נעימה שופעת זיו וחמימות.. דומה שמכאן ואילך העולם עוצר נשמתו לקראת שנה חדשה".

ואמנם הנופים המקיפים אותנו הם אובייקטים של עונג, הטבע המורכב מעננים, משדות, ממים, מעצים, מפרחים, הם שדה היצירה ומהותה. האמניות היוצרות משקפות באמצעות הטבע את מצב רוחן, את האמוציות ואת הרגשות העזים ביותר. האמניות בתערוכה מציירות הכל באקספרסיביות רבה, בקומבינציות שונות, במריחות קלות או עזות מבע, מן הדמיון, נופים שהם פנטסטים ומופלאים, וגם קומפוזיציות נעימות- המרגיעות את הנפש. גלי הים ומשבריו מתנפצים בשברי שברים של צבע וצורה, המפרשים עולים ויורדים וכך גם עופות הים והציפורים.

מסע אל תוך הצבע, אל תוך הטבע, כל אחת מביאה לתערוכה את השונות, את המיוחדות, את ההתרשמות שלה מן העולם הסובב אותה. ארבע ציירות אשר כולן אמניות נהדרות, רציניות, בעלות בסיס אמנותי רחב ורב נסיון, יוצרות ביחד כבר 25 שנה, בסדנא של צבע עם כאב, עם משברי חיים, עם פרשות חיים סוערות ומפעימות- רבע מאה, מאז שהיו בחורות צעירות עם ילדים קטנים, חלקן חוו משבר, אבל תמיד המשיכו ביחד ליצור ולצייר, הן יוצאות ביחד לסדנאות בטבע וחוזרות עם עולם דימויים משלהב.

אריאלה שקד גונדה מדגישה עם יפי המים וההשתקפויות בהם, לאה שביט מיטיבה לתאר מראות נוף קסומים של עצים, שדות ושקיעות, הציור של רבקה רוזנטל מאד אקספרסיבי ומורכב מגווני גוונים של צבע ושילובם ביחד כמלאכת המוזאיקה בתיאור של רחוב, אנשים, כפר מרוחק ונופים דמיוניים. רותי בראון היא כחולה וירוקה עם כתם אדום של סירה- הים ומשבריו הם מוקד ההשראה שלה והמתבונן בציורים מרגיש כצולל במים, חש את מגע הרוח על פניו.

פסליה של ורדה הרץ משקפים את תנועת הגוף את יפי בריאת האדם, יפי האיברים, התנועה והמבע. היא משתלבת בעולם הצבעוני הסובב אותה בפסליה הנפלאים המעוררים מחשבה והתעמקות.

 

זה מרגש לראות את כל העבודות מוצגות ביחד בחלל הגדול והיפה של בית אסיה, יצירות בעלות עושר ביטוי בעלות נוכחות עזה של כל אחת ואחת מן האמניות החושפות באקראי את הקו הדמיוני המשותף העובר בין כל העבודות, הקו הדמיוני המקפץ בין ראש לראש ומבד לבד".

 

אוצרת- י. ניצן

ורדה הרץ

"עבודותיי " אומרת ורדה הרץ "מגוונות ביותר, ציורי הינם בצבעי שמן והנושאים הם בדרך כלל דמויות ונופים מחיי היום יום. ציורי ופסלי הינם שילוב של ריאליסטי ומופשט עם נגיעה נאיבית וקורטוב מיסטיקה"

הנני פסלת וציירת, בשנים האחרונות מרבה יותר לעסוק בפיסול. מקום מגורי בשכונת נווה עוז בפתח-תקווה שם הנני מתגוררת ויוצרת.

עבודות הפיסול שלי יצוקות לרוב ברונזה או פוליאסטר וכן עבודות העשויות רשת.מרבית הפסלים הינם דמויות אנושיות אשר למרות היותן מוכרות לנו, הן הופכות לדמויות הירואיות, אפיזודות מחיי היום יום הופכות באמצעות החומר או הצבע למרגשות ונוגעות לכל אחד מאיתנו. את דרכי באמנות התחלתי אצל האמן ינקו דמיאן ביד לבנים פ"ת. ציור בסגנון מופשט למדתי במוזיאון ת"א אצל האמנית יהודית לוין וציור בטכניקה מעורבת  אצל האמנית רבקה רוזנטל. מורותי לפיסול הינן: האמנית דינה בבאי בחימר והאמנית שולמית הר-טל, ממציאת השיטה לפיסול ברשת.

הצגתי תערוכת יחיד באולם שרת וכן בהיכל התרבות בפתח תקווה. כמו כן הצגתי במספר תערוכות קבוצתיות במוזיאון התנ"ך בתל אביב, בבית יד לבנים, בבית מפעל הפיס ובבית האמנים בפתח-תקווה.

 

לאה שביט

"לאה שביט היא אמנית ותיקה ועשירת ניסיון, ילידת הארץ, מן המושבה זכרון יעקב, מצליחה להעביר במסריה האמנותיים את צבעוניותה של הארץ המבורכת באור יקרות מיוחד במינו, בוהק ובולע צבע. רק בשעות הבוקר המוקדמות או בערבים לקראת שקיעה מתגלה הצבעוניות המדהימה של הנופים הישראליים ורק אמנים בודדים הצליחו לתפוס את הרגעים האלה במכחולם. שביט היא נציגתם המובהקת- יכולתה הצבעונית ועושר הגיוון שהוא על סף האבסטרקט, אך לא גולש ל"דלות החומר" הנוחה כל כך לאמני האבסטרקט הישראלים- לא נתפס אצלה כחשוב.  עבודותיה ישירות ובלתי מניפולטיביות.   ציבעוניות הקו המשלים מוסיפה לעושר ההבעה". מתגוררת ויוצרת במושב צפריה.

כתב יעקב אלוני

רבקה רוזנטל

רבקה רוזנטל היא חברת אגודת האמנים הארצית,מדריכה סדנאות לציור. "העבודות שבחרתי להציג בבית אסיה הן מבחר של ציורים מכמה תערוכות שערכתי בארץ ובעולם. מאחר והצגתי מציורי בארה"ב, גרמניה, צרפת וכמובן בארץ, הגעתי למסקנה שהקו המשותף לכולן- גם אם הנושאים הם שונים- זו דרך היצירה. המשחקיות בתת גוונים של צבעי השמן היא הדבר המרתק והמושך אותי בתהליך היצירה מטרתי היא ליצור מינעד מעניין בין הצבעים הבהירים והפסטלים לבין הצבעים העזים".

                                                                                   

רותי בראון

ביצירתה של רותי בר און ,ים ושמיים, נשים ונוף. הקומפוזיציות פתוחות ומאפשרות להמשיך כיד הדמיון. גווני הכחול והטורקיז מרגיעים ויוצרים אווירת יופי ושלווה. הצהוב והאדום מקרינים חום והורוד רומנטיות.

התחרה בולטת במירקם שלה כאלמנט נוסף בציורים, מעצימה ומדגישה את הרומנטיות ומשתלבת היטב ביצירות- היא המוטיב המקשר ביניהן.  

אריאלה שקד גונדה

המסע שלי אל תוך הצבע, השיח שלי עימו, נמשך מזה שנים רבות. בשנה האחרונה גברתי את הדיאלוג עימו ואני כאוהב השואף לכבוש את אפשרויותיו. כשאני מניחה את הכתמים וקוי המכחול על הבד מתקיים  מפגש ומגע עז ועדין בין הצבע ובין החומר ואני במאבק מתמיד, מנסה לכבוש את שניהם ולגרום להם להתמסר בצורה מוחלטת כדי להגיע למיטב שבהם.   המסע שלי במרחבי הצבע הוא הביטוי שלי בעולם האמנות. לקיחת הקו והצבע לטיול יכולה להיות חוויה פנימית או חיצונית. טיול חיצוני הוא הרפתקני וסקרני. טיול פנימי הוא חטטני ודמיוני.אך המסע טרם הסתיים ועדיין פתוח לאפשרויות חדשות מרתקות.

 

בית אסיה, רח' וייצמן 4 תל אביב, מ- 11.11.08 עד 25.11.08

פתוח בימים א' עד ה' 09:00 עד 20:00, ימי ו'- 09:00 עד 14:00, בשבת פתוח.

 

פתיחה חגיגית- יום ג' 11.11.08 בשעה  19:00.

 

                       

 


תאריך 11/11/2008 - 25/11/2008
מיקום בית אסיה , ת"א
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק