search
לוגו

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

הפורטל הישראלי לאמנויות - הבמה ליצירות שלכם

מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב

מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב, אשר ממוקמת במתחם בורסת יהלומים, רמת גן, הוקמה בשנת 2000, ע"י ד"ר בלה נוביצקי, אמנית, מרצה ומטפלת באמנות.מכללת ביטוי פועלת לקדם את האמנות והעיצוב ותרומתם לאדם לחברה, לכלכלה ולתעשייה. היא מהווה מרכז אקדמי ללימודי העיצוב והאמנות, מעודכן במגמות העכשוויות ובהיבט לעתיד, תוך שילוב ושיתוף פעולה עם גורמי חוץ בתחומי האמנות העיצוב והתעשייה.מכללת ביטוי הינה מוסד מלמד של האוניברסיטה הפתוחה, ומתקיימים בה 3 מגמות עם תואר ראשון BA של האוניברסיטה הפתוחה :
מגמת אמנות, בניהולו של יונתן הירשפלד, צייר, אוצר, תאורטיקן. עיצוב אופנה, בניהולו של רון קאהן, המעצב הראשי 24/7 רנואר עיצוב פנים, בניהולה של ענת שטיבלמן, אדריכלית וחוקרת תרבות. בנוסף, במכללה נלמדת מגמת תרפיה באמנות  ART THERAPT , בניהולה של ד"ר בלה נוביצקי,וקורסים ייחודים של אמנות ועיצוב: קורס עיצוב גרפי של משרד התמ"ת, קורס עיצוב אופנה, קורס ציור רישום ועוד.

המחלקות השונות במכללה מכשירות אמנים ומעצבים, אנשי מקצוע מיומנים, יצירתיים ומקוריים בעיצוביהם ואמנותם. אמנים ומעצבים בני-זמנם, מעודכנים ורגישים לכל השינויים וההתפתחויות סביבם ועם זאת מכירים את המורשת התרבותית המקומית והבינלאומית.

• במכללת ביטוי  מלמדים המרצים הטובים ביותר בארץ בתחומי האמנות, העיצוב והיצירה, בכך לאפשר להם להפוך לשותפים פעילים ומסורים בטיפוח דור חדש של יוצרים ישראליים.

• לעבוד עם אנשים מובילים בתחומי האמנות, העיצוב והיצירה על מנת למסד בעצתם מסגרת לימודית בעלת תשתית מקצועית ואקדמית יציבה ואיתנה, בסטנדרטים בינלאומיים, ובכך לתרום להתמקצעות תעשיית האמנות, העיצוב והיצירה בישראל.

• לשתף פעולה עם גופים ממלכתיים והתנדבותיים על מנת לקדם אוכלוסיות שונות באמצעות ייזום וביצוע של פעילויות יצירה. בכך, להעניק לתלמידינו דוגמא למעורבות חברתית הומאנית, ולאתגרם לחשוב  וליצור מתוך מודעות, התחשבות, מעורבות והתייחסות למקום, לאנשים ולתקופה בה הם חיים

דבר יונתן הירשפלד, ראש מגמת אמנות מכללת ביטוי:
במהלך השנים האחרונות, מצאתי כי היכרותי את שדה האמנות הישראלי, בין כמי שעורך קורסים של סיורי גלריות  ומתווך את האמנות העכשווית לקהל, כותב מאמרים ומרצה על אמנות ובין כאחד ממייסדי ומפעילי חנינא מקום לאמנות עכשיווית, אבל בעיקר כצייר פעיל, מאפשרת לי לתת לתלמידים משהו שהוא גדול יותר מידע טכני בציור או ידע עיוני: וזה לחנוך אותם לתוך השיח, ללמד אותם את אוצר המילים שלו, לעזור להם להרגיש, בתוך האמנות  הישראלית העכשיוית, בבית.
 
אני מרגיש כי חוויית ההוראה ארוכת השנים שלי, (אני מלמד מגיל עשרים!) והקהלים השונים שלימדתי-מנוער על כל גווניו ועד מבוגרים וסטודנטים, תמיד השאירה אצלי תחושת חוסר: כאילו אני לא מצליח להביא באמת את כל מה שיש לי לתת, בשל אופיין המוגבל של המסגרות, וכעת, כראש החוג לאמנות במכללת ״ביטוי לאמנות ועיצוב״, אני סוף סוף, מרגיש כאבן הנורית מכף הקלע שיכולה לנסוק ולעוף בכל הכח והתנופה שהיו אצורים בי.
החוג לאמנות במכללת ביטוי לאמנות ועיצוב הינו מקצועי ביותר, עם מורים כמו יואב אפרתי, צוקי גרביאן, גל בר ורבים וטובים אחרים.


המגמה היא שהסטודנט פוגש במהלך הלימודים קבוצה מגוונת של אמנים, של השקפות, של רגישויות, ומקבל סט כלים מובחר ועשיר של רישום ציור פיסול ואוצרות, ידע בתולדות האמנות ובתיאוריה של האמנות, כך שבסופו של דבר הוא יוצא בנאדם עשיר בחוויות בידע ובכישורים. כל זה אינו אומר שלרגע אחד נעלם מעינינו המטען הייחודי, והקו הייחודי שעימו בא התלמיד בראשונה. המקצוענות שלנו כאמנים שהם גם אנשי חינוך ברמ"ח אבריהם באה לידי ביטוי בדיוק בכך שאנחנו לומדים את הסטודנט ולומדים להתאים גם את עצמנו-אליו.המערכת כאן כולה מחוייבת ע"פ תפישת עולמה, ולפי רוח חזון המקום לראות בעיניים, בכל רגע נתון כל סטודנט וסטודנט כנפש סינגולרית ברואה בצלם אלוהים. לא פחות.

 

 

מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב – רח' היצירה 26 רמת גן

www.bituy.org טל': 1700700892 – פקס' 03-6137896 

 

 

עבור לתוכן העמוד
אתר האמנות ארטפורטל הוא הפורטל המוביל בישראל בתחום האומנות, האמנות והתרבות. באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות תערוכות אומנות, מאמרים בתחום האמנות והתרבות, מידע על גלריות, פורום אומנות שוקק חיים , חנות לממכר מוצרי אמנות, מידע על מוזיאונים ועוד. אנו מקדמים בברכה גלישה פעילה של המבקרים באתר ונשמח להכניס ידיעות רלוונטיות אודות חוגי אמנות, סדנאות, מידע על אמנים חדשים וכל מידע אחר שהוא בעל תועלת לקהילת חובבי האמנות. הגלישה באתר מהווה הסכמה בלתי חוזרת לתקנון האתר ושימוש בכל אחד מהטפסים שבאתר מהווה אישור למשלוח חומר פרסומי בהתאם לחוק